Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Ford S-Max 2,5t pomoc w zakupie i ocena ogłoszenia. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=323042)

DariuszDuda 24-08-2021 13:29

Ford S-Max 2,5t pomoc w zakupie i ocena ogłoszenia.
 
Cześć,

Mam prośbę o ocenę ogłoszenia oraz czy ktoś mógłby pomóc mi w ocenie tego auta na miejscu w sobotę (oczywiście odwdzięcze się).

Auto znajduje się na ul. Aleja Krakowska 63 - 05-552 Jabłonowo, piaseczyński, Mazowieckie (Polska)


Link do ogłoszenia.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

VIN: WF0SXXGBWS7S62366

Auto sprowadzone z Francji i posiada francuskie tablice rejestracyjne, czy po zrobieniu przeglądu w PL i opłaceniu OC będzie można wracać na kołach?
_Sprzedawca zapewniał że jak najbardziej ale wolę się upewnić
_Sprzedawca potwierdził że auto jest bezwypadkowe, przebieg będzie wpisany na FV
_Z przeprowadzonej rozmowy wynika, że auto jest w dobrej kondycji bez rdzy i mechanicznie sprawne


Prawdopodobnie auto od czerwca w Polsce, wnioskuję po historii sprawdzeń w autobaza.pl (Co jest dziwne że przez taki okres czasu się nie sprzedało)


Jest w okolicy jakaś polecana przez forumowiczów stacja kontroli pojazdów na której można sprawdzić auto.
Myślałem nad podjechaniem do Ford Bemo Motors lub Auto Plaza.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Dariusz

slawek-kali 24-08-2021 14:46

Odp: Ford S-Max 2,5t pomoc w zakupie i ocena ogłoszenia.
 
Byl juz sprawdzany.. malowany dookola i to w stodole,sprzedawca nie zgodzil sie rowniez na diagnostyke komputerową.. moim zdaniem nie warto.

DariuszDuda 24-08-2021 16:15

Odp: Ford S-Max 2,5t pomoc w zakupie i ocena ogłoszenia.
 
Dziękuję za odpowiedź,

Zaoszczędziłeś mi sporo czasu i pieniędzy, pozdrawiam serdecznie.
Dariusz

Marcian 25-08-2021 06:32

Odp: Ford S-Max 2,5t pomoc w zakupie i ocena ogłoszenia.
 
Cytat:

Napisał DariuszDuda (Post 3364170)

Auto sprowadzone z Francji i posiada francuskie tablice rejestracyjne, czy po zrobieniu przeglądu w PL i opłaceniu OC będzie można wracać na kołach?
_Sprzedawca zapewniał że jak najbardziej ale wolę się upewnić



Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Dariusz

Nie można takim autem wracać. Ściema handlarza, chociaż wiele osób świadomie bądź w niewiedzy myśląc, że OC na VIN jest dopuszczalny ryzykuje i jedzie. Zatrzymanie policji i laweta to najmniej dotkliwa kara w tym przypadku. Gorzej jak się niechcący spowoduje takim autem kolizję lub poważniejszy wypadek.

DariuszDuda 25-08-2021 22:01

Odp: Ford S-Max 2,5t pomoc w zakupie i ocena ogłoszenia.
 
Dziękuję za odpowiedź.

Niestety wydaje mi się to częstą praktyką dzisiaj ponownie inny sprzedawca informował mnie, o takiej możliwości.

Cenię sobie spokój wiec ewentualny wybór auto-lawety nie będzie stanowił problemu.

Pozdrawiam
Dariusz

Marcian 26-08-2021 07:06

Odp: Ford S-Max 2,5t pomoc w zakupie i ocena ogłoszenia.
 
Cytat:

Napisał DariuszDuda (Post 3364501)
Dziękuję za odpowiedź.

Niestety wydaje mi się to częstą praktyką dzisiaj ponownie inny sprzedawca informował mnie, o takiej możliwości.

Cenię sobie spokój wiec ewentualny wybór auto-lawety nie będzie stanowił problemu.

Pozdrawiam
Dariusz


W PL jest jasna interpretacja. Po drogach można poruszać się autem zarejestrowanym w PL i posiadających opłacone OC. Nie zarejestrujesz auta dopóki nie zrobisz tłumaczeń, identyfikacji i przeglądu pojazdu na OSK.
Ciekawostką tylko jest dlaczego ubezpieczyciele dopuszczają do takich manewrów ubezpieczania auta tylko na VIN - ale odpowiedź jest chyba jedna Ka$a.

Wyjątek stanowią auta, które mają aktualne tablice wyjazdowe. Teraz ze względu na konieczność rejestracji po 30 dniach od przyjazdu do kraju handlarze muszą rejestrować więc pojawiają się auta przynajmniej już zarejestrowane i można odbyć jazdę próbną a nie tylko po placyku lub wcale. Ale też nadal sporo stoi w komisach "leżaków" na obcych blachach. :)

DariuszDuda 27-08-2021 11:31

Odp: Ford S-Max 2,5t pomoc w zakupie i ocena ogłoszenia.
 
1 załącznik(i)
Dziękuję za wyczerpującą informację.


BTW.
Dzisiaj to samo auto już jest z ceną powiększoną o 10%, czyżby sprzedawca przygotowywał się do negocjacji, zgodnie z mottem 10% każdy opuści.

Stara cena 29 996 zł
Nowa cena 33 000 zł + informacja o rezerwacji

Pozdrawiam
Dariusz


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.