Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Klimatyzacja działa po podniesieniu obrotów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=299680)

pawrzes1 15-08-2019 18:06

Klimatyzacja działa po podniesieniu obrotów
 
Witam

Przeszukałem cały internet w poszukiwaniu rozwiązania mojego problemu i niestety nie znalazłem rozwiązania. Objeździłem tez wielu mechaników i każdy snuje inna teorie lub rozkłada ręce. Poszło już na to sporo kasy a problem nie został wciąż rozwiązany.

Posiadam focusa mk3 z 2012r 2.0 benzyna i mam problem z klimatyzacją.

Problem polega na tym że klimatyzacja chłodzi tylko wtedy gdy dodam gazu i obroty wzrosną na 3000 obrotów. Po dodaniu gazu klimatyzacja chodzi prawidłowo przez jakiś czas. Sprawdzałem co dzieje się z ciśnieniem na komputerze. Początkowo ciśnienie wynosi ok 600-700 kpa i na tym poziomie się utrzymuje po włączeniu klimatyzacji. Po dodaniu gazu ciśnienie rośnie do 2000 kpa, wentylator się włącza - ciśnienie spada do 1700kpa następnie znów rośnie itd. W tym czasie klimatyzacja chłodzi pięknie. Po przejechaniu kilku kilometrów ciśnienie znów spada i całość trzeba powtarzać.

Sprawdzone przez różnych specjalistów zostało:
- sprężarka
- zawór rozprężny

Ja sprawdziłem sprzęgło, wymieniłem chłodnice oraz czujnik ciśnienia klimatyzacji. Początkowo po wymianie czujnika wszystko zadziałało normalnie ale już kolejnego dnia przestało działać.

Niestety tracę już siły i pomysły.

Proszę kolegów o pomoc

edmun 16-08-2019 09:52

Odp: Klimatyzacja działa po podniesieniu obrotów
 
I nie podłączyłeś się przez ODB2 aby zczytać błędy a wymieniłeś tyle rzeczy?
Kup kabelek USB lub interfejs i za pomocą programów (są i darmowe) zczytaj co i jak.
Wtedy będziemy szukać.

AdoKrycha007 16-08-2019 10:42

Odp: Klimatyzacja działa po podniesieniu obrotów
 
zamiast wywalać tyle kasy, wystarczyło podjechać do ASO na diagnostykę, zapłacił byś 150 zł i byś wszystko wiedział. bez kompa takie coś diagnozować ?!
i zmień prefiks bo mod da to do kosza..

pawrzes1 16-08-2019 16:28

Odp: Klimatyzacja działa po podniesieniu obrotów
 
Właśnie dzięki obd2 wiem o tym że ciśnienie rośnie dopiero po dodaniu gazu. Błędów nie wyrzuca żadnych. Niestety ASO nie przyjęło mnie ponieważ jest to amerykańska wersja i stwierdzili ze nie będą nawet go sprawdzać.

Jaryska 17-08-2019 05:49

Odp: Klimatyzacja działa po podniesieniu obrotów
 
Może trzeba podregulować sprzęgiełko kompresora, tarczka może być za daleko i elektromagnes na wolnych obrotach nie ma siły przyciągnąć ją do koła pasowego sprężarki, a jak dodasz gazu, napiecie rośnie do 14,5 Volt, elektromagnes większą siłą dociągnie tarczkę, i klimatyzacja działa.

Rafał A.(antek) 17-08-2019 09:54

Odp: Klimatyzacja działa po podniesieniu obrotów
 
Osuszacz nie zamarza? albo inny element układu?

pawrzes1 17-08-2019 16:35

Odp: Klimatyzacja działa po podniesieniu obrotów
 
Ale sprzęgło załącza się i kręci odrazu a kompresor ciśnienia nie podnosi

pablo090 17-08-2019 18:34

Odp: Klimatyzacja działa po podniesieniu obrotów
 
Kiedyś miałem taki przypadek, co prawda w FF MK2 FL, że klima słabo działała, tzn. z kratek mocno wiało (klima automatyczna), przewody w silniku były oszronione, spalanie wysokie. Co się okazało? Było za dużo gazu w układzie.
Może warto sprawdzić ten trop?

pawrzes1 17-08-2019 19:13

Odp: Klimatyzacja działa po podniesieniu obrotów
 
Tyle ze za każdym razem gdy odstawiam komuś auto do zrobienia, każdy spuszcza czynnik sprawdza szczelność i pompuje gaz wiec raczej nie ma szans żeby każdy pompował go za dużo.

Tu tez jest klimatronic dwustrefowy

Nic nie zamarza bo żadna z rurek w tym czasie ani się nie grzeje ani schładza. Gdy podniosę obroty wtedy jedna jest lodowata a druga gorąca


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.