Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Klimatyzacja Tryb AUTO (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=316851)

firlej 26-01-2021 12:21

Klimatyzacja Tryb AUTO
 
Mam może banalne pytanie. Przy włączonym trybie AUTO sytemu wentylacji, przycisk AC wyłączyć czy nie. Przyznam że obecnie jeżdzę w trybie AUTO i wyłączyłem AC. Może niepotrzebnie...

clubGRANT 26-01-2021 13:05

Odp: MK3 Klimatyzacja Tryb AUTO
 
Instrukcja obsługi się kłania.

"System ten automatycznie kontroluje
temperaturę, ilość i rozprowadzanie
powietrza i dostosowuje je do warunków
jazdy i pogody. Naciśnięcie przycisku AUTO
raz powoduje włączenie trybu
automatycznego."

Do pobrania z www.

sylwesterz 26-01-2021 13:15

Odp: MK3 Klimatyzacja Tryb AUTO
 
Instrukcja niestety nie wyjaśnia, dlaczego przy włączonym Auto można włączać lub wyłączać AC i nie powoduje to wyłączenia Auto. W efekcie nie wiadomo, czy Auto włączy AC, czy nie.

clubGRANT 26-01-2021 13:24

Odp: MK3 Klimatyzacja Tryb AUTO
 
Jeżeli się rozróżni co to jest AC , a co AUTO to wszystko się wyjaśni.

pjetrucha 26-01-2021 13:25

Odp: MK3 Klimatyzacja Tryb AUTO
 
Według mnie to nie jest ze sobą połączone. Można tym sterować niezależnie.

dzwiedziu 26-01-2021 13:26

Odp: MK3 Klimatyzacja Tryb AUTO
 
O ile wiem to instrukcja też nie podaje że sterownik poniżej 5C i tak nie włączy kompresora pomimo iż się świeci.

firlej 26-01-2021 13:33

Odp: MK3 Klimatyzacja Tryb AUTO
 
Widzę, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Przy włączeniu trybu AUTO automatycznie włącza się AC. Można AC wyłączyć. Stąd moja ciekawość czy w trybie AUTO wyłączać AC, z drugiej strony jeżeli można wyłączyć to tryb AUTO też działa ale czy wtedy może sam z siebie uruchomić AC? Gdyby Producent założył że tryb AUTO musi być z włączonym AC nie byłoby możliwości jego wyłączenia, a przecież jest...

dzwiedziu 26-01-2021 14:00

Odp: MK3 Klimatyzacja Tryb AUTO
 
Tryb auto to nie tylko AC ;)

firlej 26-01-2021 14:47

Odp: MK3 Klimatyzacja Tryb AUTO
 
Cytat:

Napisał dzwiedziu (Post 3314175)
Tryb auto to nie tylko AC ;)

To wiem. Pytanie brzmi czy w tym trybie jeździć z właczonyn AC czy wyłączonym?

sylwesterz 26-01-2021 14:55

Odp: MK3 Klimatyzacja Tryb AUTO
 
Kilka dni temu podczas jazdy po włączeniu Auto zostało wyłączone AC. U kolegi wyżej Auto włączyło AC. Więc jakaś zależność jest, instrukcja milczy o zależnościach traktując to w skrócie: jest opcja Auto, która działa, a jak działa to się mamy domyślić...

PS. Podejrzewam, że Auto włączy lub wyłączy AC w razie potrzeb, ale wsparcia w instrukcji nie widzę...

PPS. Żeby nie było, w instrukcji tyle znalazłem:
Cytat:

A. AUTO: Naciśnij przycisk, aby wybrać działanie automatyczne. Układ automatycznie reguluje temperaturę oraz ilość i rozprowadzanie powietrza, aby osiągnąć i utrzymać wybraną przez Ciebie temperaturę. Możesz również wyłączyć tryb dwustrefowy, naciskając i przytrzymując wciśnięty przycisk przez ponad dwie sekundy.
H. Klimatyzacja: Naciśnij przycisk, aby włączyć lub wyłączyć klimatyzację. Klimatyzacja schładza wnętrze pojazdu przy użyciu powietrza z zewnątrz. Aby zwiększyć skuteczność klimatyzacji po uruchomieniu pojazdu, przez pierwsze dwie lub trzy minuty prowadź pojazd z lekko uchylonymi oknami.
Plus wskazówki:
Cytat:

Wskazówka: Po wciśnięciu przycisku prędkości wentylatora lub przycisku kierunku nawiewu, tryb automatyczny się wyłączy. Naciśnij przycisk AUTO, aby powrócić do trybu automatycznego.
Wskazówka: Przy niskich temperaturach otoczenia, gdy włączony jest tryb AUTO, strumień powietrza kierowany jest na przednią szybę i na szyby boczne, dopóki silnik się nie rozgrzeje.
Wskazówka: Gdy układ jest w trybie AUTO, a temperatura wewnątrz i na zewnątrz jest wysoka, układ automatycznie wybiera recyrkulację powietrza, aby zapewnić jak najlepsze chłodzenie wnętrza. Po osiągnięciu wybranej wartości temperatury powietrza układ automatycznie wybierze nawiew powietrza z zewnątrz.
Poza tym są jeszcze informacje o ustawieniach zalecanych, ale nie ma chyba sensu wklejać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.