Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Sprzęgło wysoko bierze (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=295180)

Sann 23-04-2019 16:04

Sprzęgło wysoko bierze
 
Witam, to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Od paru miesięcy jestem posiadaczką forda fusiona 1.6 2003 benzyna i niby wszystko ok ale sprzęgło dość wysoko bierze praktycznie u samej góry, gdyby nie to , to auto jezdzi super ma moc, obroty są równe, i teraz ciekawi mnie czy ten typ tak ma czy po prostu sprzęgło do wymiany? Jakie sprzęgło wybrać, na co zwrócić uwagę. Z gory dziękuję za pomoc

darmodziej 23-04-2019 18:37

Odp: Sprzęgło wysoko bierze
 
Czy sprzęgło się ślizga? Jeżeli nie, to nie szukaj dziury w całym. Ja, jak zaczynałem jeździć Fuzją, to też myślałem, że sprzęgło bierze wysoko, ale przyzwyczaiłem się i wszystko jest ok.

Skolmi 23-04-2019 19:57

Odp: Sprzęgło wysoko bierze
 
Mnie kupujący zwracał uwagę, że wysoko bierze, a sprzęgło ledwie 10 tys. zrobiło 😀.

porez 02-06-2019 19:16

Odp: Sprzęgło wysoko bierze
 
Mam nowe sprzęgło i wysprzęglik. Też wysoko bierze. :)

Maver2 02-07-2019 17:21

Odp: Sprzęgło wysoko bierze
 
Znam trochę temat. Nie tak dawno też wymieniałem kopletne sprzeęgło. Z tego co się dowiedziałem, prawdopodobnie "orginalne" do pierwszego montażu dla Forda robi firma Luk.
Sprzęgło jest "mokre" czyli wysprzęglane jest hydraulicznie. Płynem jest płyn hamulcowy.
To że bierze wysoko nie jest "normalne" bo fabrycznie bierze w połowie, ale faktycznie często tak jest. Szczególnie gdy już było cos wymieniane, np. tarcza, docisk lub łożysko z wysprzęglikiem , bo to komplet. Powodem może być i chyba jest niewłaściwe spasowanie oraz nieodpowietrzenie układu po wymianie i sprawdzenie jeszcze przed założeniem skrzyni biegów.
Dowód, .... jak wymieniałem u siebie w Zakładzie "specjalizującym się" :) w Fordzie to zaraz po wymianie, sprzęgło brało przy samej podłodze. Bieg wchodził z lekkim przytarciem. Na pytanie "co jest?" mechanik odpowiedział, że zapomnieli odpowietrzyć, ale to samo się odpowietrzy i potem będzie OK.
Faktycznie, z każdym wciśnięciem sprzęgła było coraz lepiej.
Zrobiłem coś około 500 km po mieście i ..... zauważyłem, że sprzęglo bierze coraz wyżej. Interwencja w u mechanika który stwierdził, że "sprzęgło faktycznie bierze trochę wyżej ale w granicach normy i się nie ślizga, więc wszystko OK." Jesli chcę regulacji to musze zapłacić jak za wymianę bo muszą znowu rozpołowić silnik i wszystko ustawiać.
Oczywiście zrezygnowałem.

Antej 02-07-2019 18:27

Odp: Sprzęgło wysoko bierze
 
Sprzęgło robi Sachs na pierwsy montaż.
Natomiadt Luk i tak bierze od sachsa i pakuje w swoje pudełko.

darmodziej 02-07-2019 18:43

Odp: Sprzęgło wysoko bierze
 
Cytat:

Napisał Maver2 (Post 3148510)
Sprzęgło jest "mokre" czyli wysprzęglane jest hydraulicznie.

Pierwszy raz słyszę taką nazwę. Mokre sprzęgło, to sprzęgło, które pracuje w oleju i było stosowane np. w motocyklach WSK itp.

Sann 09-07-2019 14:40

Odp: Sprzęgło wysoko bierze
 
Zamykając ten temat napiszę, że nie wymieniłam sprzęgła bo w moim przypadku pomogła wymiana plynu hamulcowego i od tego czasu sprzęgło lepiej łapie, wciąż wysoko ale ten typ tak ma.

darmodziej 09-07-2019 18:02

Odp: Sprzęgło wysoko bierze
 
Kwestia przyzwyczajenia. Ja też się przyzwyczaiłem i teraz jest normalnie.

Jacenty2143 13-07-2019 14:02

Odp: Sprzęgło wysoko bierze
 
Witajcie. Ja też właśnie wymieniłem sprzęgło i pedał bierze prawie przy samej podłodze a w dodatku praktycznie nie czuć oporu przy wciskaniu a wszystko jest ok. Mechanik do tej pory jest w ciężkim szoku ��


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.