Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] czujnik zmierzchu działa z opóźnieniem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=266718)

robert LC 13-07-2017 22:35

czujnik zmierzchu działa z opóźnieniem
 
Witam Kolegów
W moim fordzie jak wjeżdżam do tunelu to światła załączają się po około 30 sekundach. W mk4 to działało mi niemal natychmiast.
Czy ten model tak ma? Może u mnie coś nie tak i czy da się to ustawić z kompa?

Pitol321 14-07-2017 17:53

Odp: czujnik zmierzchu działa z opóźnieniem
 
U mnie i we wszystkich MK5 jakie widziałem lub jeździłem zawsze czujnik działał z lekkim opóźnieniem, ale nie jest/było to na pewno aż 30 sekund.

Reaguje na tunel po dosłownie kilku sekundach, ale też nie natychmiastowo, jak Ty miałeś w MK4.

SRS 14-07-2017 18:24

Odp: czujnik zmierzchu działa z opóźnieniem
 
Cytat:

Napisał robert LC (Post 2830201)
jak wjeżdżam do tunelu to światła załączają się po około 30 sekundach.

czy zdejmowany był czujnik deszczu , jeżeli tak to pomiędzy nim a szybą jest tzw.żel który musisz wymienić

tedi_k 14-07-2017 19:32

Odp: czujnik zmierzchu działa z opóźnieniem
 
Cytat:

Napisał SRS (Post 2830535)
... czujnik deszczu ...

W Fusion/MK5 za czujnik zmierzchu robi czujnik nasłonecznienia klimatyzacji (mała "kopułka" na środku deski i przy szybie czołowej). Akurat w tym samochodzie żel nie ma nic do opóźnienia...
Można ewentualnie pokombinować z parametrami tego czujnika - w "external lighting" jest tam coś do poprzestawiania... Szczególnie jeśli jest ustawione "Slow_FNA"... Czy zadziała i coś się zmieni to zawsze jest zupełnie odrębna kwestia...:one:
"nie spróbujesz, nie dowiesz się"...:P
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] LC - podaj VIN, to sprawdzę jak masz to "z fabryki"...

kzmuda1 14-07-2017 20:47

Odp: czujnik zmierzchu działa z opóźnieniem
 
kto programował ci lampy ???

maximus1986 15-07-2017 21:53

Odp: czujnik zmierzchu działa z opóźnieniem
 
A tak apropo czujnika deszczu to czy czujnik deszczu jest przyklejony do szyby czy to to okienko na obudowie lusterka od strony szyby jakieś 10-15 cm od szyby? A czujnik zmierzchu u mnie działa prawie od razu po wjechaniu do ciemnego garażu jakieś 3sekundy

tedi_k 15-07-2017 22:05

Odp: czujnik zmierzchu działa z opóźnieniem
 
Cytat:

Napisał maximus1986 (Post 2831058)
A tak apropo czujnika deszczu to czy czujnik deszczu jest przyklejony do szyby ...

Czujnik deszczu zawsze jest na szybie (wynika z zasady działania tego czujnika). Mało który "amerykanin" wyposażony jest w tę europejską fanaberię...

W USA zawsze świeci słońce...:one: Nawet podczas huraganu...

Cytat:

Napisał maximus1986 (Post 2831058)
...czujnik zmierzchu u mnie działa prawie od razu po wjechaniu do ciemnego garażu jakieś 3sekundy

To dzięki temu dodatkowemu czujnikowi na tylnej ściance lusterka. Jego także nie ma niestety w większości aut i wtedy trzeba czekać 20 sekund na zadziałanie podstawowego czujnika zmierzchu.

robert LC 16-07-2017 01:09

Odp: czujnik zmierzchu działa z opóźnieniem
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2831061)
Czujnik deszczu zawsze jest na szybie (wynika z zasady działania tego czujnika). Mało który "amerykanin" wyposażony jest w tę europejską fanaberię...

W USA zawsze świeci słońce...:one: Nawet podczas huraganu...



To dzięki temu dodatkowemu czujnikowi na tylnej ściance lusterka. Jego także nie ma niestety w większości aut i wtedy trzeba czekać 20 sekund na zadziałanie podstawowego czujnika zmierzchu.

Dzięki Tadeusz to chyba się da forscan-em to przestawić?
Puściłem Vin

Bump:
Cytat:

Napisał kzmuda1 (Post 2830596)
kto programował ci lampy ???

Ja mam to ustrojstwo z Chin :)

maximus1986 16-07-2017 06:57

Odp: czujnik zmierzchu działa z opóźnieniem
 
To ja już nic nie kumam. Mam na wyświetlaczu włącz sensor deszczu, pokrętło od czułości też mam przy włączeniu czujnika światła mi się zapalają ale na szybie nic nie mam. W czasie deszczu wycieraczki niby jak pada to chodzą ale jak przestanie to i tak co jakiś czas przejadą po szybie co tu jest grane? czy to tak ma być?

tedi_k 16-07-2017 09:14

Odp: czujnik zmierzchu działa z opóźnieniem
 
Cytat:

Napisał maximus1986 (Post 2831120)
...czy to tak ma być?

A szybę masz oryginalną czy też "załapała" się na zmianę obywatelstwa z USA na PL??? Bo wygląda trochę na podmianę po drodze na "biedniejszą siostrę"... :619:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.