Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Cougar (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=109)
-   -   Przyciemnianie szyb -temat powracający jak bumerang. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=10316)

alfatech 27-01-2006 09:45

Przyciemnianie szyb -temat powracający jak bumerang.
 
Witam wszystkich!
Na pewno każdy z Was (posiadaczy Cota i nie tylko) zastanawiał się jak tu poprawić wygląd auta co by go wyróżnić i zmienić :)
Ciemne szyby są na pewno fajne i efektowne. Większość wie że są dwie metody :
-folia
-piec
Co do folii można spokojnie tylne boczne i tylną (jakoś nie podoba mi się ten pomysł ) natomiast przednie boczne już nie bardzo:(
Słyszałem też że tylna szyba w Cocie jest za bardzo pochylona i folia raczej będzie utrudniać widoczność do tyłu (padanie światła pod kątem itd).
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Piecowe można w całym aucie (bez szyby czołowej) z uwzględnieniem 70% przepuszczalności bocznych przednich. Koszt na dzień dzisiejszy w Zielonej Górze to 1190 zł za Cota + dojazd + jadło i pitło + jakiś tam hotelik z dowozem za 50 zł, 9h i auto zrobione. Całość imprezy około 1500. Można też piecowo same przednie boczne ale może być problem z trafieniem w odcień folii na tylnych bocznych i całość może kiepsko wyglądać (same boczne przednie około 450 zł).
W większości Cougarów szyby są lekko ciemne i tu powstaje szereg pytań :
-Jaka jest przepuszczalność światła w oryginalnych szybach?
-Czy można jakoś sprawdzić przepuszczalność szyb?
-Czy ma ktoś taką możliwość?

Bo jeżeli w granicach 75-80% to raczej zabieg piecowy będzie mało efektowny :( + parę % a koszt znaczny. Swoją drogą to dziwne że producenci nie przyciemniają szyb?? Są oczywiście w rządowych itd ale oni są poza prawem i im wolno.
Jeżeli nie przyciemniają to znaczy:
a) nie ma zapotrzebowania - totalna bzdura
b) przepisy na to nie pozwalają - i to raczej jest powód
więc podejrzewam że przepuszczalność światła szyb w Cocie jest w granicach 70-80 %
i cała przygoda z piecem mija się z celem :(
Jeżeli ktoś może coś mądrego napisać i rozwinąć temat ,będę zobowiązany.
Dzięki za cierpliwość :)
Pozdrawiam
Tomek

SECHUBU 27-01-2006 12:54

Alfatechu nie zamartwiaj się tymi przyciemnianymi szybami, połowa Polski z nimi jeździ, niektórzy to nawet z przodu mają przyciemniane na maxa, a policja i tak nie reaguje :evil:

TERF 27-01-2006 20:28

NA twoim miejscu kupilbym folie koszt okolo 180 zl jesli nie taniej i przyciemnil tyl bo przyciemnianie bocznych przednich mija sie z celem bo jest problem w nocy z widcznoscia wiec od razu odradzam przyciemniac przod!

pokora 30-01-2006 16:15

O ile sie dobrze orientuje to Cotek ma wlasnie przyciemnione szyby w granicach 70%. :wink: Jezeli chodzi o przyciemnianie przednich szyb, to szczerze nie polecam( chodzi o folie). W Tigrze przyciemnilem folia przdnie, boczne szybki w identycznym odcieniu co tylna. 8) Widocznosc w dzien nie byla najgorsza, jednak jadac noca w nieoswietlonej ulic spadala bardzo znaczaco. Nieraz musialem otworzyc szybke przy nakrecaniu, bo nic nie bylo widac. Co do panow niebieskich, to podczas uzytkowania Tigi (2 lata) ani razu nie mialem z nimi problemu :lol:

mario78 30-01-2006 21:01

Zgodze sie ze piecowe na przodzie nie ma sensu poniewaz te 70 pro. to sa prawie białe -wiec szkpda kasy . Najlepszym rozwiazaniem jest z tyłu folia np 30 a z przodu 50 jest to sprawdzona kombinacja policja sie nie powinna czepiac.Jest gosc w okolicach Poznania ktory cota przyciemnia dobra folia za 5 szyb za ok300 zl i jeszcze przyjedzie do chaty :lol: ;( a np w ag tuning chcieli 600.czy 700zl .
W mojej tigrze jak przyciemniłem tak jak z tyłu to po miesiacu zsciągałem bo pały nie od pusciły :572:

A tak wogle to jestem zdania ze najpierw felgi-gleba(dzis kupiłem)-pozniej szyby-dalej podwujny tłumik

puniu 02-05-2006 19:16

podstawa przyciemnienia sa folie dobrej jakosci
w swoim escorcie zapodalem na tyl maxa a przednie polowe jasniejsze i nie mam problemow w nocy
widzialem wiele "sciemnien" i moje tylne w nocy najmniej ograniczaja widocznosc

Pinki 04-05-2006 09:03

Ja mam w mondim 5 szyb zciemnionych dosć konkretnie folią folia jest zielona (w odpowiednim świetle) i ładnie współgra z kolorem nadwozia dodatkowo jest atermiczna i jeśli szyby są czyste to w nocy nie ma problemu. czasami na parkingu pod blokiem gdzie stajesz na mm i jest dosć ciemno to musze przednie szyby opuścić. ale poza wygladem jest jeszcze jeden wielki plus można zostawić np. zakupy na tylniej kanapie bvo z zewnątrz prawie nic nie widać

karex 04-05-2006 19:09

mario78, czy masz może namiar na tego gościa? Jeżeli tak to proszę podaj mi tu albo na PW. Dzięki z góry :)

mario78 08-05-2006 15:04

A prosze Cie bardzo 601-177-452-imienia nie pamietam

davidos25 10-06-2006 17:43

witam mam pytanko chciałbym sobie własnie przyciemnić szybki tylko na własną rękę czy jest to do zrobienia dla zwykłego zjadacza chleba bo krzyczą za to 130 funtów niby nie wiele ale jakosć jest niezbyt zadowalająca i jeszcze jak sobie pomysle że oddam auto w jakies pakistańsko irackie łapy bo tu oni głównie się tym trudzą to mnie skręca dzięki z góry za pomoc pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.