Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Modyfikacje w tylnej lampie dodanie trzeciej żarówki pozycyjnej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=286462)

Adasko28 22-09-2018 22:50

Modyfikacje w tylnej lampie dodanie trzeciej żarówki pozycyjnej
 
Witam . Interesuje mnie aby przeciwmgłowe tylne były też jako pozycja. Ktoś już was to modyfikował. Jak to zrobić ?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] tutaj wygląda na prostą robotę ale gdzieś czytałem że trzeba dokupić jakieś oprawki [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kleryk 22-09-2018 23:39

Odp: Modyfikacje w tylnej lampie dodanie trzeciej żarówki pozycyjnej
 
Tylko co w wypadku włączenia przeciwmgielnego, choinka z tyłu? Ja bym zostawił fabrykę po dwa na stronę plus przeciwmgielne.

surfly 23-09-2018 06:21

Odp: Modyfikacje w tylnej lampie dodanie trzeciej żarówki pozycyjnej
 
Ja u siebie tak przerobiłem. Choinka się nie robi. Wszystko działa prawidłowo. Oryginalna żarówka ma jedną wypustkę z boku. Dwu włuknowa ma dwie. Aby wszystko pasowało zpiłowałem dodatkową wypustkę w żarówce. Polecam ten mod. Auto naprawdę wygląda dużo ładniej.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Adasko28 23-09-2018 08:10

Odp: Modyfikacje w tylnej lampie dodanie trzeciej żarówki pozycyjnej
 
Czyli żadnych nowych oprawek czy też lutowania kabelków? Spiłować wypustkę i wszystko działa jak należy ?

surfly 23-09-2018 08:19

Odp: Modyfikacje w tylnej lampie dodanie trzeciej żarówki pozycyjnej
 
Kabelki lutować trzeba. Ale teraz jak się zastanowiłem to w przypadku zmodyfikowanej oprawki, łatwiej było żarówkę wymienić. Nie trzeba ponownie odlutowywać i przylutowywać kolejnej żarówki. Jak zrobiłem mod 3 lata temu to jeszcze nic nie musiałem tam wymieniać od tego czasu.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

eclipse 23-09-2018 09:48

Odp: Modyfikacje w tylnej lampie dodanie trzeciej żarówki pozycyjnej
 
A co z przepisami ?.... ( lampy dopuszcza sie 2 po obu stronach ale.....
świecić może sie tylko jedna.... bo sprawia to wrażenie jakby pojazd hamował , a co z kierowcami jadącymi za takim pojazdem z żarówką dwuwłóknową ?.
Może od razu lepiej halogen ksenonowy lub szperacz 2000W
i HEJJJJAAAA.........Bo wtedy wszyscy mnie widzą na drodze z daleka i w popłochu zjeżdżają na pobocze .
.

AJU 23-09-2018 10:29

Odp: Modyfikacje w tylnej lampie dodanie trzeciej żarówki pozycyjnej
 
Kolego widzialem na autostradach juz w kilku autach tak zmodyfikowane lampy, nawet za Odrą i powiem szczerze że z daleka nic nie razi, nie oslepia, a i z bliska tez nie ma znaczenia bo tez nic złego nie wpływa na komfort użytkowników jadoncych z tylu, więc mod w miarę ok

surfly 23-09-2018 13:05

Odp: Modyfikacje w tylnej lampie dodanie trzeciej żarówki pozycyjnej
 
Już ktoś kiedyś porównywał tylne światła s-maxa do Galaxy. U większego z braci nie oszczędzali na ilości żarówek. I nie ma to wpływu na oślepianie kogokolwiek.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Adasko28 23-09-2018 16:52

Odp: Modyfikacje w tylnej lampie dodanie trzeciej żarówki pozycyjnej
 
Dziś rozebrałem i żarówka przeciwmgielną ma dwa bolce po bokach p21/5w też ma dwa. Jest potrzeba zeszlifować jednego? Może jest ktoś z Gdańska kto chciałby mi pomóc w tej modyfikacji?

surfly 23-09-2018 16:59

Odp: Modyfikacje w tylnej lampie dodanie trzeciej żarówki pozycyjnej
 
Dwu włuknowa ma bolce rozmieszczone asymetrycznie.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.