Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2014- ] Zakup radia z chin (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=304349)

bobi14 25-12-2019 07:20

Zakup radia z chin
 
Czy ktoś kupował radio z chin do ford fusion 2015 obecnie mam sync 2 z nawigacją ,ale te fajnie wygląda [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

lukaszooo 25-12-2019 10:51

Odp: Zakup radia z chin
 
Wsadzilem juz kilka chinskich wynalazkow, dwie osoby wróciły na montaż ori radia.... idz do sklepu, sprawdz ile kosztuje tablet tej wielkości a potem przemyśl jakiej jakosci jest to radio. Jesli juz chinczyk to imitacja sync2 z wyswietlaczem 8cali. Te ala tesla padają po roku a zimą jest problem z dotykiem.

marcin-escape 31-03-2020 20:53

Odp: Zakup radia z chin
 
5 załącznik(i)
witam cie mam fusion 2018 sync1 kupiłem chinola (nie tesla) mam problem z podlaczeniem kamery tylnej . jest kostka do malego wyswietlacza gdzie pojawia sie widok z kamery. z radia wychodzi kabel RCA. czy jest jakaś szansa żeby ogarnąc temat ? jest wtyczka z nowego radia do instalacji ta mała kostka do wyświetlacza 6 przewodów a do wiązki ida 3 przewody . plus ten kabelek rca :):0

bodzio17 02-04-2020 20:12

Odp: Zakup radia z chin
 
3 załącznik(i)
U siebie zamontowałem coś takiego. Na razie parę dni działa ok - zobaczymy dalej. W swoim MK4 mam "Chińczyka" 3 rok (poszedł zamiast ubitego Blaupunkta FX) - uważam że jest dużo lepszy od niego, pisałem kiedyś o tym w innym wątku.
Też jakiś czas rozglądałem się za czymś "teslo - podobnym", ale nie znalazłem nic żeby było z grzaniem przedniej szyby i foteli w rozsądnych pieniądzach (szkoda mi 1500, czy 2000PLN na nie sprawdzony towar).
Za to coś dałem 530zł (z wysłką) + 96zł VAT (przyszło niemieckim DHLem), 4*1,3GHz/2GB ram/32GB rom - przy tej kwocie ryzyko w miarę nie duże.
Na szybko, sterowanie z kierownicy działa normalnie, przycisk przy kierownicy z VC zmienił funkcjonalność, tj. włącza wyszukiwanie głosowe w Googlach. Nie działa wizualizacja czujników parkowania (w SYNC1 było), sygnał dźwiękowy czujników jest. U mnie na Converse+ wyświetla się tylko kompas, kiedyś przy okazji wizyty u Kolegi @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] a pytałem czy coś można poprawić okazało się, że nie - to zostało po wymianie radia bez zmian. Dotyk działa lepiej niż się spodziewałem. Radio łapie stacje radiowe, których wcześniej SYNC1 nie dawał rady. Jakość dźwięku też ok. Muszę jeszcze potestować WIFi - ok. 900MB map Polski do HereWeGO ściągało jakieś 20 minut, mimo że na telefonie "LTE" się świeciło. Nie wiem czy to kwestia samego programu/obciążenia/dostępności serwerów, czy jednak łącza.

marcin-escape 05-04-2020 18:16

Odp: Zakup radia z chin
 
hej a kamera cofania działaczy były jakieś problemy ?

bodzio17 06-04-2020 20:41

Odp: Zakup radia z chin
 
Kamery jeszcze nie podłączałem. Na razie zamówiłem, czekam na dostawę - pierwszy raz na próbę wziąłem bezprzewodową. Jak się uda to sporo roboty odpadnie z rozbieraniem wnętra samochodu i przeciąganiem przewodu w wiązce klapy. Ale po wrzuceniu wstecznego radio próbuję włączyć kamerę (na ekranie jest czarny obraz z narysowaną "siatką" do parkowania).

yaris1 06-04-2020 21:22

Odp: Zakup radia z chin
 
Cytat:

Napisał bodzio17 (Post 3240445)
Kamery jeszcze nie podłączałem. Na razie zamówiłem, czekam na dostawę - pierwszy raz na próbę wziąłem bezprzewodową. Jak się uda to sporo roboty odpadnie z rozbieraniem wnętra samochodu i przeciąganiem przewodu w wiązce klapy. Ale po wrzuceniu wstecznego radio próbuję włączyć kamerę (na ekranie jest czarny obraz z narysowaną "siatką" do parkowania).

Nic ci nie ujmie pracy tyle samo roboty jest z normalną kamera cofania bo jeśli masz canbus nie trzeba podłączać pod żarówkę wstecznego , a wireless trzeba .
Dziwi mnie fakt że nie masz wizualizacji czujników parkowania jakie posiadasz Radio?

bodzio17 07-04-2020 07:48

Odp: Zakup radia z chin
 
Demontaż i podłączenie kamery pod żarówkę wstecznego to jeszcze spoko. Ale demontaż tylnych słupków, podsufitki (żeby nie połamać odginając), przeciąganie nowego przewodu przez wiązkę klapy w kombi itd., tu jest najwięcej roboty. Fabrycznej kamery nie miałem, tak że zakładam nie ma też instalacji do podłączenia pod canbus. Po drugie nie wiadomo czy fabryczna kamera działałaby z nie fabrycznym radiem. Radio jak na foto powyżej.

bigozz1 10-04-2020 12:36

Odp: Zakup radia z chin
 
Czy jakość dźwięku jest zadowalająca? Mam czarne , okrągłe Sony i pytanie czy nie będzie gorzej

bodzio17 10-04-2020 12:49

Odp: Zakup radia z chin
 
Cytat:

Napisał bigozz1 (Post 3241357)
Czy jakość dźwięku jest zadowalająca? Mam czarne , okrągłe Sony i pytanie czy nie będzie gorzej

W MK5 w porównaniu do SYNC1 dużo lepiej - bez dyskusyjnie.
W MK4 miałem Blaupunkta FX (który padł, już po akcji serwisowej) i fabryczny "premium sound", "chińczyk" co najmniej porównywalny, po lekkiej zabawie z korektorem pod "swoje ucho" myślę, że trochę lepiej.

Sony nie użytkowałem


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.