Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Ankieta -Najlepszy adapter do naszych fordów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=208904)

leszcz 29-07-2014 17:11

Ankieta -Najlepszy adapter do naszych fordów
 
Witajcie
Może zrobimy ankietę ? Który adapter najlepiej dogaduje się z naszymi Fordami , jest najbardziej stabilny ,działa na wszystkich magistralach i jest najpewniejszy .
Myślę że UCDSa nie będziemy uwzględniali bo oprócz gadania z autem ma funkcje programujące moduły .

ELM327 - a pic 18Fxxx
ELS27
Viken

kolonez 29-07-2014 17:24

Odp: Ankieta -Najlepszy adapter do naszych fordów
 
Ankieta jak rozumiem jest adresowana do dość wąskiego grona osób, które dysponują/dysponowały wszystkimi wymienionymi interfejsami i mogą dokonać jakiejś analizy porównawczej, czyli Mayak, Tedi_K i jeszcze kilku kolegów.
W przypadku reszty skończy się na licytacji czyj jest lepszy i dodawaniu postów typu "ja mam taki i działa super"
Osobiście korzystam z IDSa i z ELMa od Mari.pl i tu trudno coś porównywać gdyż dla mnie funkcjonalności obu się uzupuełniają.

Pozdrawiam

tedi_k 29-07-2014 17:46

Odp: Ankieta -Najlepszy adapter do naszych fordów
 
Zgadzam się z kolegą kolonez. Nie za bardzo jest co ankietować:
- ELS27 jest lepszy od VIAKENa (ma obsługę jednoczesną wszystkich 3 szyn CAN (HS- MS- i MM-);
- VIAKEN jest lepszy od dowolnego ELM-327 (w tym od MARI), bo jest szybszy i stabilniejszy. STN1110 w tym kablu ma obsługę tylko jednej szyny CAN, więc podobnie jak ELM-327 wymaga przełącznika, ale bez problemu osiąga prędkość 2Mbps i jest nieźle lutowany na powtarzalnych elementach.
- PCMSCAN (ELM-327 od MARI) jest lepszy od dowolnego innego chińskiego - powtarzalny, na porządnym interfejsie FTDI.

Moim zdaniem na tym można spokojnie ten wątek zamknąć.

leszcz 29-07-2014 17:53

Odp: Ankieta -Najlepszy adapter do naszych fordów
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2248040)
Zgadzam się z kolegą kolonez. Nie za bardzo jest co ankietować

Wiedziałem że "mnie" objedziecie .
Jak powinna brzmieć ankieta ?To się to zmieni .
Zainspirowało mnie wczoraj działanie ELS27 byłem pod powiedzmy "wrażeniem".

leszcz

mm32 29-07-2014 21:01

Odp: Ankieta -Najlepszy adapter do naszych fordów
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 2248046)
Zainspirowało mnie wczoraj działanie ELS27

To tak właściwie zwykły ELM327 tyle,że bez przełącznika i troszkę szybszy,szczerze pisząc to strasznie mnie denerwowało to wajchowanie przełącznikiem w standardowym ELM327 i dlatego zdecydowałem się na zakup ELS27 ;).

tedi_k 29-07-2014 21:12

Odp: Ankieta -Najlepszy adapter do naszych fordów
 
Cytat:

Napisał mm32 (Post 2248143)
To tak właściwie zwykły ELM327 tyle,....

Trochę podobne stwierdzenie, że Mondeo MK4 to w zasadzie tylko trochę większy Polonez.:027:

ELS27 zrobiony jest na zupełnie innym PICu (np. z możliwością upgrade firmware)niż "zwykły" ELM-327, ma 3 magistrale CAN, układ zawiera stabilizowaną przetwornicę zasilającą podzespoły itp. itd.

Oczywiście ELS27 to nie IDS (ten ma na przykład w środku 3 procesory), ale profesjonalizmem konstrukcji całego układu bije na głowę wszystkie ELMy razem wzięte

A tak w ogóle, to zgadzam się - obudowa ELS27 i ELM327 jest podobna... A złącza nawet takie same...

mm32 29-07-2014 21:17

Odp: Ankieta -Najlepszy adapter do naszych fordów
 
Napisałem to pod względem funkcjonalności,bo jednym i drugim zrobi sie dokładnie to samo(szybciej lub wolniej),a jakie podzespoły zostały użyte,czy wygląd od strony konstrukcyjnej to 99,9% ludzi już nie interesuje.Mnie również po prostu ma działać.

leszcz 29-07-2014 21:18

Odp: Ankieta -Najlepszy adapter do naszych fordów
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2248154)
A tak w ogóle, to zgadzam się - obudowa ELS27 i ELM327 jest podobna... A złącza nawet takie same...

EE podoba mi się to . Uśmiech się pojawił . No niepotrzebnie się przepychacie .

Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2248154)
le profesjonalizmem konstrukcji całego układu bije na głowę wszystkie ELMy razem wzięte

No i git . Dlaczego Rosjanie w swojej jak to kolega Orion mi określił "manufakturze" potrafią takie coś zrobić ?

tedi_k 29-07-2014 21:23

Odp: Ankieta -Najlepszy adapter do naszych fordów
 
Cytat:

Napisał mm32 (Post 2248155)
... jednym i drugim zrobi sie dokładnie to samo(szybciej lub wolniej)...

Dokładnie. Sprawny Polonez też jeździ "funkcjonalnie" i do tyłu i do przodu... A jak się okna pootwiera w czasie jazdy to nawet klimy nie brakuje tak bardzo...

Tak to jest z takimi porównaniami "ma działać"...

Przez te "niezauważalne" dla 99% użytkowników "drobiazgi" jedno urządzenie jest lepsze od drugiego... Zwykle w życiu kiedyś to wychodzi.

Nawet interfejs VIAKEna na STN1110 (dużo bardziej zbliżony funkcjonalnie do ELS27 niż jakikolwiek ELM) nie gwarantuje takiego poziomu zaufania, abym uważał dyskusję, że "to prawie to samo" za jakoś uzasadnioną...

Cytat:

Napisał leszcz (Post 2248156)
... Dlaczego Rosjanie w swojej jak to kolega Orion mi określił "manufakturze" potrafią takie coś zrobić ?

Nie zrobili nic odkrywczego w tej kwestii - zastosowali referencyjny schemat STN1170 i go umieścili na zaprojektowanej płytce, dobrali obudowę, zamówili podzespoły i polutowali. Po prostu jest tam paru ludzi, którym "się chce"...

leszcz 29-07-2014 21:29

Odp: Ankieta -Najlepszy adapter do naszych fordów
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2248159)
Nawet interfejs VIAKEna na STN1110 (dużo bardziej zbliżony funkcjonalnie do ELS27 niż jakikolwiek ELM) nie gwarantuje takiego poziomu zaufania, abym uważał dyskusję, że "to prawie to samo" za jakoś uzasadnioną...

Dobra nie przepychajcie się bo nie o to tu chodzi :D
Ja też zamówiłem tego ELS27 bo już po pierwszym uruchomieniu wiedziałem że musze go mieć .Dla mnie różnica w Forscanie była od razu zauważalna . Na ELMie znalazł mi 4 moduły a tu wyrzucił kilkanaście bez problemu .Wiec powiedziałem sobie nie ma bata i trzeba to mieć .CZemu ja czytam i wciągam się w to wszystko :D kurna jeszcze zakupię IDS-a --- żart


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.