Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   Filtr paliwa - co jaki czas wymieniac? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=12981)

ffiesta 07-05-2006 19:38

Filtr paliwa - co jaki czas wymieniac?
 
Witam!

Jak w tytule - co jaki czas/przebieg wymieniac nalezy filtr paliwa?
Wymienialem go na poczatku pazdziernika zeszlego roku, przejechalem od wtedy okolo 14tys km, czy wymieniac go po zimie? Dodam, ze w zimie ropa mi raz zamarzla :) Jaki wplyw moze miec "zapchany" filtr na prace silnika?
Z gory dziekuje za pomoc, pozdrawiam.

wujek75 07-05-2006 21:35

Staram się tankować tylko na sprawdzonych stacja i najwyższej jakości paliwo (drogo ale nic nie poradzę :fcp5 ) a rocznie przejeżdżam około 20-22Tkm. Filtry w swoich dieslach wymieniam raz do roku - najczęściej na jesień tak by na zimę napewno były zmienione. Raz na miesiąc upuszczam około 100-150gram jednak rzadko kiedy są jakieś zanieczyszczenia lub kropelki wody. Tak więc u mnie wypada zmiana co przeważnie raz do roku.

ewenement39 07-05-2006 23:35

Cytat:

Napisał ffiesta
Jaki wplyw moze miec "zapchany" filtr na prace silnika?

Ty mu w gaz a on wcale nie chce iść. Przede wszystkim traci moc i może się nawet dusić.
Ja wymieniam, co 10000 bo w przeciwieństwie do wujka jeżdżę ostatnio na napędzie za 1,50.

rastaleon 12-05-2006 08:25

Ja wymieniam przy każdej zmianie oleju, czyli co 10 tyś km. Od razu olej + wszystkie filtry (oleju,powitrza i paliwa)

marcin0906 10-06-2006 14:21

popoieram wymiane co roku na jesień

karex 10-06-2006 16:48

Conajmniej raz do roku najlepiej na jesień, nawet jak robisz 7-8 tys km, a jeżeli robisz duużo więcej to przy każdej zmianie oleju w silniku, to pamiętaj, że zbiera się w nim woda. Z czasem jak filtr jest zasyfiony to woda zaczyna się przez niego przedostawać i dzie na pompę wtryskową, woda w pompie może naprawdę mocno narozrabiać (osłabione smarowanie i przyspieszony proces korozji który i tak występuje przez związki siarki w ON i OO ). A koszt naprawy pompy jest niewspółmiernie większy od filtra (lub wkładki filtra - nie wiem co masz).

Mareko 25-08-2006 14:54

A jak spuszcza sie wode z filtra w 1.4 TDCI ? Czy ktos wie ?
Dzieki

rastaleon 25-08-2006 21:14

Każdy filtr powinien mieć taki plastikowy korek od spodu. zobacz jak jest u Ciebie. odkreca się go tak jak śrubę ...

Mareko 25-08-2006 22:02

A gdzie szukac tego filtra w TDCi? Gdzies przy silniku czy przy baku paliwa ?

rastaleon 27-08-2006 13:20

powinien być przy silniku, duża puszka.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.