Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Brak rekacji centralnego zamka na pilota. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=182177)

virusgt 14-05-2013 12:29

Brak rekacji centralnego zamka na pilota.
 
Witam,
Szukałem ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu, a jest on następujący od jakiś 2 miesięcy Focus przestała reagować na pilota od centralnego, z kluczyka normalnie działa, odłączyłem akumulator,bez rezultatu , zaprogramowałem ponownie kluczy wszytko poszło ok piknęło ze zaprogramował a on dalej nie działa już nie mam pomysłu co to może być, samochód niby gada z pilotem ale nie przekłada się to na centralny zamek .

maxor000 11-01-2014 16:52

Centralny zamek problem z pilotem
 
Witam. Mam identyczny problem ze sterowaniem centralnym zamkiem z pilota, raz działa raz nie, natomiast z kluczyka działa bez zarzutu. Bateria została wymieniona, a pilot został zaprogramowany na nowo. Nic to nie dało. Proszę o jakieś porady.

kubaw20055 11-01-2014 18:08

Odp: Brak rekacji centralnego zamka na pilota.
 
Są 3 możliwości:

- bateria jest zbyt słaba lub zła (powinna być CR2032)

- występuje brak kontaktu pomiędzy płytką i baterią - trzeba podgiąć blaszki do góry

- do płytki pilota dostaje się wilgoć i zrobiła swoje :(

maxor000 19-01-2014 11:38

Odp: Brak rekacji centralnego zamka na pilota.
 
Bateria nowa napięcie 3V, styki sprawdzone, płytka pilota wygląda ok. Może jest jakiś sposób żeby sprawdzić pilota.

kubaw20055 19-01-2014 11:43

Odp: Brak rekacji centralnego zamka na pilota.
 
Pilota można sprawdzić testerem w jakimś punkcie dorabiania kluczy lub spróbować go zaprogramować w jakimś innym Fordzie, jeśli jest taka możliwość. W Focusach często psuje się GEM, dlatego trzeba się upewnić czy to na pewno wina kluczyka

linkinfan 07-09-2014 20:36

Pilot centralnego zamka nie działa
 
Witam.

Mam problem z pilotem centralnego zamka. Samochód to Focus Mk2 z 2005 roku, który kupiłem nie dawno i jak do tej pory wszystko z pilotem było w porządku. Problemy zaczęły się nie dawno, mianowicie pilot działa tylko co któryś raz, nie da się go zaprogramować (samochód wchodzi w tryb programowania potwierdzony dźwiękiem, ale naciskanie guzika nic nie powoduje). Mam dostęp do kluczyka z Mondeo Mk3 ale jego również nie mogę zaprogramować w Focusie.

Jakieś pomysły co sprawdzić, gdzie szukać usterki?

Z góry dzięki za pomoc

salom 07-09-2014 20:39

Odp: [Focus MK2]Pilot centralnego zamka nie działa
 
Wymień baterię w kluczyku na nową, może ona jest przyczyną.

linkinfan 07-09-2014 21:31

Odp: [Focus MK2]Pilot centralnego zamka nie działa
 
Zapomniałem dodać, że zegarmistrz sprawdzał baterię i twierdzi, że jest dobra.

salom 08-09-2014 14:06

Odp: Pilot centralnego zamka nie działa
 
Sprawdzana, a nowa to dwie rzeczy. Podegnij jeszcze blaszki w pilocie które dotykaja bateri, i załóż nową, nie żałuj 5 zł, bo może to ona, Volty stara ma, ale siły czyli Amperów już nie.

kubaw20055 08-09-2014 17:50

Odp: Pilot centralnego zamka nie działa
 
Może problem nie tkwi w pilocie a w samym module i dlatego nie da się zaprogramować kluczyka ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.