Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Dodanie USB - jaki typ modułu? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=298018)

kargul.x 05-07-2019 07:59

Dodanie USB - jaki typ modułu?
 
Cześć
To mój pierwszy post, więc miejcie litość i nie zabijajcie.
Wiem że pokrewne tematy były, ale nie znalazłem dokładnie tego co chciałem.
Mam fiestę mk7 2009r przed liftem i chcę dołożyć gniazdo USB do radia. Radio ma BT/VC, przycisk Phone, manetka VC jest, wyświetlacz ten większy z czerwonych pikseli.
Przeczytałem gdzieś, że muszę włożyć moduł 8M5T-19C112-xx, ale nie wiem co znaczą te dwie litery na końcu jakie to ma znaczenie. Czy poza tym będę musiał coś programować sam, albo udawać się do serwisu, czy sama zmiana modułu i dodanie gniazda wystarczy?

arturek 05-07-2019 08:02

Odp: Dodanie USB - jaki typ modułu?
 
Witam

Przedostatnia litera, to język modułu

głowy nie dam - pisze z pamięci więc mogę się mylić
A- angielski lektor
B - niemiecki lektor

brak polskiego lektora


Wszystko jest opisane tutaj
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam
Arturek

Mariusz 05-07-2019 08:26

Odp: Dodanie USB - jaki typ modułu?
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał kargul.x (Post 3149312)
Przeczytałem gdzieś, że muszę włożyć moduł 8M5T-19C112-xx, ale nie wiem co znaczą te dwie litery na końcu

Proszę.

kargul.x 05-07-2019 09:43

Odp: Dodanie USB - jaki typ modułu?
 
Dzięki za szybkie odpowiedzi.
Arturek:
Ten opis dotyczy instalacji tego co mam teraz, czyli BT+VC a ja chcę dodać USB. Bez znaczenia język i w ogóle działanie VC bo nie używam.
A co z oprogramowaniem? Bo moge kupić radio z modułem i okablowaniem za 500 zł albo sam moduł i kabel z gniazdem usb, ale jeśli to ma wymagać przeprogramowywania radia za dodatkowe pieniądze, to może się nie opłacać.

peteypee 05-07-2019 20:28

Odp: Dodanie USB - jaki typ modułu?
 
Jesli masz już modul to tutaj p&p. Nie wiem jak w fieście ale w mdo musi być odpowiednio wysoki soft radia (inne radio), co do zmiany konfiguracji roznie bywało. Z doświadczenia wiem ze często nie trzeba tego robić do działania ale czasami bez tego nie rusza.

boncio 08-07-2019 14:39

Odp: Dodanie USB - jaki typ modułu?
 
Jak masz panel 1-9, a powinieneś, to USB zadziała, ale oczywiście po aktywacji komputerem. Programuje się licznik (i kopię w BCM), a nie radio.

arturek 08-07-2019 14:57

Odp: Dodanie USB - jaki typ modułu?
 
Cytat:

Napisał kargul.x (Post 3149352)
[..]
Arturek:
Ten opis dotyczy instalacji tego co mam teraz, czyli BT+VC a ja chcę dodać USB.[...]

w wątku który podałem, to też jest opisane tylko w dalszej części wątku => trzeba poszukać,
bo ja nie pamietam

pozdrawiam
Arturek

kargul.x 08-07-2019 22:03

Odp: Dodanie USB - jaki typ modułu?
 
Kupiłem taki zestaw:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
ale nie spodziewałem się, że radio może mieć inne złącza. U mnie są dwa, a w tym jedno i to zupełnie inne. W dodatku widziałem już zdjęcia z dwoma, z których jedno jest jakie samo jak w tym co kupiłem. Szukałem przejściówek i schematów pinów, nic nie znalazłem. Mam robić zwrot, czy jest jakieś rozwiązanie?

boncio 09-07-2019 13:36

Odp: Dodanie USB - jaki typ modułu?
 
Pokaż to swoje radio. To ze zdjęć jest typowe. Podstawowe miały 1 złącze i 1 antenę. Sync zawsze 2, ale to po lifcie dopiero, niektóre Sony tez miały 2 plus 2 anteny.

kargul.x 10-07-2019 09:55

Odp: Dodanie USB - jaki typ modułu?
 
Kupione:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Zainstalowane fabrycznie:
https://d-gr.ppstatic.pl/kadry/k/r/g...sta_xlarge.jpg

Niestety to nie zdjęcie mojego (już skręciłem wszystko), ale znalazłem takie samo.

To nowe ma wiązkę z m.in. taką kostką:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Też nie widzę miejsca, gdzie ją podłączyć.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.