Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Zerwany pasek rozrządu 2.0 TDCi - co dalej ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=292321)

Meniumeh 16-02-2019 08:19

Zerwany pasek rozrządu 2.0 TDCi - co dalej ?
 
Mam Forda Kuga 2009r z silnikiem 2.0 TDCi 136KM Duratorq i miałem dużego pecha bo zerwał się pasek rozrządu podczas jazdy autostradą. Byłbym wdzięczny za udostępnienie instrukcji ustawienia/wymiany rozrządu w tym silniku na forum lub na e-mail [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Na początek muszę założyć i ustawić dobrze pasek aby ocenić zgrubnie uszkodzenia kręcąc kluczem koło.

Ktoś już miał taką sytuację ?
Czy jest to silnik bezkolizyjny czy kolizyjny ?

gelu1986 16-02-2019 08:26

Odp: Zerwany pasek rozrządu 2.0 TDCi - co dalej ?
 
Kolega robił taki silnik i jest kolizyjny tylko że on ma 140km jak mój ale to te same silniki. Efekt końcowy był taki że kupił drugi motor bo naprawa nie oplacalna

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

lucas4891 16-02-2019 08:44

Odp: Zerwany pasek rozrządu 2.0 TDCi - co dalej ?
 
Jesli jeszcze nie zakupiles paska, to w zestawach rozrzadu Gates jest instrukcja monazu.
Potrzebne sa blokady, ale dwa wiertla 8 mm tez dadza rade.
Mala rada. Nie odkrecaj sroby kola pasowego kluczem pneumatycznym. Srobe trzeba grzac. Ja grzeje leb sroby opalarka przez okolo 10 minut. Teoretycznie powinno sie odkrecac srobe momentem 210 nM. Tylko prawie nikt nie ma dynamometryka do odkrecania. Ale da sie to zrobic z wyczuciem. Powodzenia

aprox99 16-02-2019 08:54

Odp: Zerwany pasek rozrządu 2.0 TDCi - co dalej ?
 
Naprawić ten silnik może ktoś kto naprawdę to umie i rozpozna wszystko co ucierpiało i jest do wymiany. Założenie samego nowego paska to prosta robota, wymiana zaworów, szlifowanie ich do siedzeń, może wymiana jakiegoś tłoka. Kupno silnika jest może lepszą opcją

Meniumeh 16-02-2019 09:24

Odp: Zerwany pasek rozrządu 2.0 TDCi - co dalej ?
 
Kupno silnika macie na myśli odzyskanie części z niego czy przekładke całego słupka?

To widzę, że optymistycznie bedzie jak tylko górę będzie trzeba robić a tłoki będą nie ruszone.

Raczej kupie zestaw np ten Gates bo czy ten czy inny silnik to i tak trzeba wszystko zmienić.

MIREKTERAZPOLSKA 16-02-2019 09:37

Odp: Zerwany pasek rozrządu 2.0 TDCi - co dalej ?
 
Zdemontuj pokrywę zaworów i sprawdz ile pękło dzwigienek zaworowych

aprox99 16-02-2019 10:02

Odp: Zerwany pasek rozrządu 2.0 TDCi - co dalej ?
 
Kupno silnika znaczy cały silnik kupić i wymienić. Ja bym rozebrał najpierw ten uszkodzony i dokładnie zbadał co padło i czy warto naprawiać. Były przypadki że niby wszystko zostało wymienione a potem pojawiają się na forum tematy o braniu oleju, o stukach w silniku itp. Ktoś kto coś takiego naprawił i naprawdę ma pojęcie może spróbować naprawić

jaceks 16-02-2019 10:37

Odp: Zerwany pasek rozrządu 2.0 TDCi - co dalej ?
 
ile miałeś przebiegu gdy pękł?
pękł z zużycia, czy np. zatarła się pompa wody, albo rozpadł napinacz?

Meniumeh 16-02-2019 11:01

Odp: Zerwany pasek rozrządu 2.0 TDCi - co dalej ?
 
Przebieg licznikowo 140tyś. Pasek fabryczny i w bdb stanie optycznym. Jak pokazałem znajomemu co dostawczaki robi to też był zaskoczony, że taki ładny pasek pękł. Rolka od napinacza cała i tylko minimalny luz wyczuwalny. Pompe wody musze sprawdzić, powinna isc lekko reką?

lucas4891 16-02-2019 12:22

Odp: Zerwany pasek rozrządu 2.0 TDCi - co dalej ?
 
Pompa wody kreci sie lekko. Z malutkim oporem stawianym przez uszczelniacz walka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.