Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Fotorelacje z napraw (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=163)
-   -   Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=130865)

1olek 14-05-2011 22:49

Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Witam

Wielu z nas ma problem z wytartymi klapkami kolektora dolotowego, slyszy stukanie, bulgotanie, klepanie, ma falowanie obrotow silnika oraz problemy z odpalaniem po krotkiej jezdzie. Do tej pory jedynym rozwiazaniem bylo wywalenie tych klapek (ale w moim przypadku problemy z odpalaniem nie ustaly a nawet sie pogorszyly) lub zakup nowego kolektora za ok 1300 zl. Posiadacze aut poliftowych byli w lepszej sytuacji gdyz kolektor byl zmodyfikowany i klapki mozna do niego bylo zamowic. Modyfikacja polega na dodaniu dwoch tuleji (lozysk slizgowych) ktore dodatkowo podtrzymuja pret kwadratowy o boku 3.4 mm co ma zapobigac wyrobieniu sie zawiasow klapek. W kolektorze przedliftowym pret jest lozyskowany wylacznie na plastykowych zawiasach klapek, ktore z czasem sie wycieraja powodujac luzy w przeslonie klapki a czasem zdarza sie nawet przetarcie preta, aczkolwiek wedlug mojej opini auto musimiec przejechae z milion kilometrow zeby do tego doszlo, bo moje ma przebieg 175 tys km i pret jest w stanie prawie nie naruszonym, natomiast klapki sa zuzyte. Najbardziej zuzywaja sie klapki po lewej stronie (przeciwnej do tej gdzie jest silownik podcisnieniowy sterujacy nimi).

http://img269.imageshack.us/img269/6...wymkiii.th.jpg

Tak to mniej wiecej wyglada w Microcat (widac klapki 9 i rurki 10 ktore modernizuja kolektor)

Aby to naprawic potrzebujemy nowe klapki ktore nie sa w ASO ponoc dostepne do kolektora przedliftowego. Ale sa dostepne do kolektora poliftowego i to je stosujemy gdyz sa identyczne. Koszt jednej klapki to ok 40 zl, potrzebujemy cztery. Numer czesci 1S7G 9Y428 AA kod FINIS: 1317276. Gdy je zakupimy demontujemy kolektor, odkrecamy silownik podcisnienia wyciagamy kwadratowy pret i stare klapki. Wstawiamy nowe klapki, pret odwracamy o 180 stopni czyscimy go z nagaru, przecieramy olejem aby latwo sie wsunal w nowe i wsuwamy go. Na koniec montujemy silownik podcisnienia i sprawdzamy czy wcisniecie dzwigni otwiera i zamyka klapki. Mozemy tez przewiercic ramie silownika i glowke dzwigni i zwiazac drutem, bo u mnie nie wiedzac czemu jedno z drugiego podczas pracy wypadalo i klapki ustawialy sie w pozycji otwartej.

Jezeli nasz pret jest zbyt mocno przetarty musimy sie udac do zakladu, ktory ma szlifierke z lozem magnetycznym (czyli zaklad slusarski lub zaklad gdzie planuja glowice) i nam taki precik doszlifuja z dobrej stali za ok 100 zl. Niestety nie zmierzylem dlugosci ale mozna zrobic dluzszy i uciac wedlug potrzeby. Jest to kwadrat o boku 3.4 mm

Teraz kilka zdjec z mojego kolektora, widac ze pret praktycznie nie jest zuzyty a obejma klapki ma wyrobione jajowate dziury natomiast sama klapka ma wytarte walce ktore sie w nie wsuwaja (akurat zdjecie slabe i dobrze tego nie widac)

http://img20.imageshack.us/img20/329...o0023sp.th.jpg

http://img820.imageshack.us/img820/3...o0024xu.th.jpg

http://img585.imageshack.us/img585/8...to0026a.th.jpg

http://img21.imageshack.us/img21/917...o0027if.th.jpg

Po zalozeniu kolektora jak nadal mamy problemy z odpalaniem podkrecamy o jakies 2-3 mm srube regulujaca przepustnice tak aby sie wysunela (nie wykrecamy za duzo bo uzyskamy odwrotny skutek czyli utrudnimy odpalanie, mozna do tego dojsc eksperymentalnie ile najlepiej wysunac), aby tego dokonac wydlubujemy plastyk ktorym jest ona zalana (u mnie wyszedl jak korek i wcisnalem go ponownie po regulacji) zalewamy otwor WD-40 lub innym penetratorem aby nie wyrobic gniazda malego imbusa ktorym ta srube przekrecamy (u mnie bez WD-40 nie chciala drgnac, czulem ze jak nacisne mocniej to wyrobie gniazdo i bedzie lipa, wiec zalalem oliwka i po kilku minutach dalo sie nia krecic).

http://img31.imageshack.us/img31/4381/photo0025e.th.jpg

Po tym zabiegu problemy z odpalaniem powinny zniknac definitywnie. U mnie pali teraz od strzala :)

Aby zdemontowac kolektor musimy odkrecic 8 srub M8 (klucz 10 mm) mocujacych kolektror, rurke od bagnetu (sruba M6 klucz 8 mm), przepustnice (4 sruby M6 klucz 8mm), akumulator (klucz 10mm). Potrzeba uciac troche opasek od kabli wiec trzeba zaopatrzyc sie w nowe, nie trzeba odkrecac silniczka krokowego bo w niczym nie przeszkadza, potrzebujemy dobrego zestawu kluczy nasadkowych z grzechotka i przedluzkami roznych dlugosci i grubosci oraz koncowki katowej. Potrzeba tez gwiazdki TOROX T-25 do odkrecenia silownika klapek.

http://img28.imageshack.us/img28/743...wysruby.th.jpg

Zdjecie zaczerpniete ze strony [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] pokazuje gdzie sa umiejscowione sruby kolektora, wiemy gdzie ich szukac bo nie wszystkie widac. Numey na zdjeciu dodal danielWr z MKP. Warto obejrzec tego linka ze wzgledu na swietne zdjecia uszkodzonych klapek i przetartego preta

http://img834.imageshack.us/img834/5...o0029wd.th.jpg

Ile potrzeba czasu ? Pierwszy raz jak rozbieralem aby sprawdzic stan i wyjac klapki - ok 5 godzin, drugi raz aby zalozyc klapki i przy okazji wymienilem filtr powietrza 3 godziny (wiemy juz wszystko co i jak i idzie jak burza ;) )

P.S. Jest jeszcze jedna sztuczka, nie odpalamy auta od razu po przekreceniu na zaplon, czekamy az zgasnie kontrolka airbag i nawet minimalnie podniesie sie wskaznik temperatury. Wtedy zawsze odpala, jak krecimy zanim wskaznik temperatury sie ruszy moga byc problemy z odpalaniem.

Dodano: 2016-08-28 20:29

Podam teraz info o trwalosci w/w naprawy na przykladzie mojego mondeo. Od czasu naprawy w 2011 auto przejechalo ok 100 tys km. Auto eksplatowane w 90% w ruchu miejskim, ok 20 tys przejechalem w ciagu ok 10 miesiecy po autostradzie, dziennie musialem dojezdzac ok 60 km w jedna strone. Auto jezdzi tylko i wylacznie na benzynie, nigdy nie widzialo LPG.

Auto obecnie sporadycznie uzytkowane, ale ostatnio cos zaczelo klekotac na wolnych obrotach, obwstawilem w ciemno klapki, zamowilem nowe i rozebralem dzisiaj kolektor. I ku mojemu zdziwieniu klapki nie maja zadnych oznak zuzycia. Wygladaja jak nowe. Rowniez po wyjeciu nie rozsypaly sie w rekach jak fabryczne ktore wymienilem w 2011, wymienilem na nowe, skoro zamowilem to nie wrzuce nowych do szafy, niech beda nowe profilaktycznie. Co do preta na ktorym siedza, rowniez zero oznak zuzycia, tak jak wygladal w 2011 tak samo wygladal dzisiaj.

Reasumując na przykladzie mojego auta, naprawa sprawdza sie w 100%, nowe klapki sa trwale i nie zuzywaja sie.

karloss 15-05-2011 15:13

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Małe pytanie:
Po podkręceniu śruby na przepustnicy obroty biegu jałowego nie wzrosły przypadkiem?

PS.
jak ktoś zainteresowany sprzedam pręt + tulejki w stanie idealnym :P
info na priv

surow 15-05-2011 18:27

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Czy wymieniales tez uszczelki?

1olek 15-05-2011 20:33

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Cytat:

Napisał karloss (Post 1654668)
Po podkręceniu śruby na przepustnicy obroty biegu jałowego nie wzrosły przypadkiem?

nie, sa takie same jak przed podkreceniem. Po prostu zauwazylem ze jak minimalnie wcisne gaz to auto pali, jak wcisne za mocno to utrudniam odpalanie. Mysle ze z czasem zrobil sie luz na przepustnicy lub sruba sie uklepala lub blaszka odgiela a to podkrecenie ustawia optymane polozenie przepustnicy.

Cytat:

Napisał surow (Post 1654751)
Czy wymieniales tez uszczelki?

nie, sa gumowe i moza je uzyc ponownie. U mnie wygladaly jak nowe tyle ze brudne ;) Jak potrzebujesz wymienic to numer czesci: 1S7G 9441 AE i kod FINIS: 1119284, jedna kosztuje ok 40 zl a potrzeba cztery. Uszczelki sa zaznaczone na pierwszym rysunku (printscreen'ie z microcata) numerem 2.

bolek-tarnow 19-05-2011 10:38

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
u mnie kolektor byl wymieniony na nowy i czasem pojawia sie problem z odpaleniem tzn trzeba chwilke pokrecic zanim odpali. sproboje twojego patentu z ta srubka regulacyjna na przepustnicy. mam jeszcze do tego pytanie, moze zauwazyles o ile trzeba ja przekrecic tzn. 1/4, 1/2, 3/4 obrotu, moze wiecej moze mniej? u mnie obroty po odpaleniu i nagrzaniu sie silnika wg. komputera od lpg i po podpieciu na obd II wskazuje obroty 690 +/- 15. jak jest u Ciebie? niby porownywalem z brata MDO i bylo tak samo ale tez ma czasem problem z odpaleniem (dluzsze krecenie).

1olek 19-05-2011 21:23

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Cytat:

Napisał 1olek (Post 1654436)
podkrecamy o jakies 2-3 mm srube regulujaca przepustnice tak aby sie wysunela (nie wykrecamy za duzo bo uzyskamy odwrotny skutek czyli utrudnimy odpalanie, mozna do tego dojsc eksperymentalnie ile najlepiej wysunac)

Co do obrotow to po odpaleniu po nocnym postoju zawsze sa wieksze, ponad 1000 pozniej spadaja, ale sie jakos nie przygladam jakie dokladnie mam. Jutro zwroce uwage jak nie zapomne ;)

1olek 20-05-2011 23:11

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Obroty u mnie wygladaja tak:

http://img600.imageshack.us/img600/8...to0031i.th.jpg

bolek-tarnow 21-05-2011 08:34

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
u mnie tak samo, wiec bede musial pobawic sie ta srubka regulacyjna i zobacze czy z odpalaniem sie poprawi

surow 26-05-2011 14:12

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Witam,

rozkrecilem to dziadostwo, kupilem klapki i po zdjeciu kolektora okazalo sie ze pret sie nie nadaje do niczego. Ogolnie mialem farta bo juz byl ukruszony tylko klapka sie jakos zblokowala i kawalek lezal w kolektorze. Gdyby wpadl do silnika bylaby masakra.
Wie ktos moze gdzie moge taki pret kupic? Niestety nie ma mnie teraz w PL i musial bym to zalatwic wysylkowo.

Wiec nie musi miec milion najechane zeby sie polamac. Moje ma 250 k.

bolek-tarnow 26-05-2011 15:47

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Cytat:

Napisał 1olek (Post 1654436)
Jezeli nasz pret jest zbyt mocno przetarty musimy sie udac do zakladu, ktory ma szlifierke z lozem magnetycznym (czyli zaklad slusarski lub zaklad gdzie planuja glowice) i nam taki precik doszlifuja z dobrej stali za ok 100 zl. Niestety nie zmierzylem dlugosci ale mozna zrobic dluzszy i uciac wedlug potrzeby. Jest to kwadrat o boku 3.4 mm

poza tym jeden z kolegow na forum oferowal sprzedaz takiego preta - poszukaj w tematach o klapkach w kolektorze.

benek 09-11-2011 17:36

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Pytanko do autora. CZy mógłbyś podać numer tych tulejek między 1 a 2 cyl. i 3 a 4 cyl? U mnie podobny przebieg i pręcik jak nowy tylko ostatnia klapka była wytarta no i już delikatnie hałasowała i ta tulejka przy wytartej klapce też ma luz. Ostatnio osłuchiwałem mondeo z 2001 roku i z przebiegiem 220tyś i klapki było słychać bez otwierania maski. U mnie jeszcze miesiąc temu była cisza. Więc wniosek jest taki że gdy zaglądamy do klapek jak auto już świruje to pewnie masakra a jak widać przy szybkiej diagnozie wszystko można odratować. Tylko ta robota- prawie 4 godz z czyszczeniem separatora.

1olek 12-11-2011 22:43

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Prosze bardzo: 1S7G 9P480 AA koszt ok 30 euro sztuka

benek 14-11-2011 11:10

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Cytat:

Napisał 1olek (Post 1736193)
Prosze bardzo: 1S7G 9P480 AA koszt ok 30 euro sztuka

Trochę przesadzili z tą ceną czyli klapki 4szt. ok 30 euro + dwie tulejki 60 euro = 90
Teraz mam wyjęte to ustrojstwo i jak dla mnie auto jest żwawsze , troszkę głośniejsze przy kręceniu wyżej , albo po prostu dźwięk jest troszkę inny i stąd to wrażenie że jest głośniejsze ale chyba spalanie o 0,5 litra do góry poszło. Więc na razie tak pozostanie a na wiosnę się pomyśli bo w czerwcu przegląd i tu może być jedyny problem jak dla mnie nie posiadania klapek.

max12130 01-01-2013 12:44

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
witam mam takie pytanko czy te obejmy klapek można również dokupić i czy ten numer jest prawidłowy Sp: 38964 ? myślałem jak zamówię klapki za te 12 euro 1st. to będą kompletne wraz z gniazdami ? ok klapki już mam tzn. pod tym numerem 1317276 jest cały komplet z gniazdami :)

draker90 03-01-2013 15:24

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Czy po przekręceniu tej śrubki na przepustnicy problemy z zapalaniem ustały definitywnie? u mnie obroty trzymają sie niemal równiutko na kresce 750 ale jak zgasze i odrazu zapalić chce to już problemy. Ta śrubka od regulacji widać że jeszcze wogóle nie była ruszana, nie wiem ile ją wkrecić. Wiec póki co zrobiłem taki myk żeby też jej nie ruszać. Obroty na ciepłym lekko wzrosły i jak odpala to jakby silnik sie mocnej przegazował niż przed zabiegiem. http://imageshack.us/photo/my-images...105110321.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images...0105110340.jpg

1olek 10-01-2013 07:38

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Cytat:

Napisał draker90 (Post 1932066)
ale jak zgasze i odrazu zapalić chce to już problemy.

cytat z 1 posta:

Cytat:

Napisał 1olek (Post 1654436)
nie odpalamy auta od razu po przekreceniu na zaplon, czekamy az zgasnie kontrolka airbag i nawet minimalnie podniesie sie wskaznik temperatury. Wtedy zawsze odpala, jak krecimy zanim wskaznik temperatury sie ruszy moga byc problemy z odpalaniem.


draker90 10-01-2013 20:09

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Na ciepłym wolne obroty jednak sie nie zmieniły. Jak pisałem nie wiem ile dokładnie wykręcić tę śrube żeby nie za dużo to testuje takie rozwiązanie. Czy czekałem długo czy krótko na zapołonie zawsze miał problem z odpalaniem tak jakby brakowało mu powietrza a jak zapalał to też jakby za mało gazu-powietrza. Teraz jest lepiej bo jak odpalam silnik mocniej sie "przegazowywuje" na ciepłym. Ta obejma bedzie miała z 2mm jeszcze ją zmierzę.

DewREW 24-02-2013 21:35

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
czy te klapki w kolektorze występują tez w Endura E 1.3 ??

bolek-tarnow 24-02-2013 21:51

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
nie ma ich

Polikon 05-03-2013 11:47

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Ja parę dni temu zdemontowałem te klapki. Miałem całkowicie wyrobione otwory w obejmie klapki. Ale pręt jest prawie nienaruszony. I zmierzyłem go w miejscach gdzie całkowicie nie jest ruszony i wyszło mi, mierząc mikrometrem, że pręt jest grubości 3,5mm a nie jak podaje autor tego opisu 3,4mm. Może ktoś kiedyś wymieniał już ten pręt w moim autku i włożył trochę grubszy, chociaż bardzo wątpię. A klapki na nim nie miały kompletnie żadnego luzu, musiałem się trochę wysilić, aby wyciągnąć ten pręt.
Jeśli zrobimy za wąski pręt to mamy pewność, że bardzo szybko klapki wyrobią się

max12130 05-03-2013 12:02

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
bo właśnie ma 3,5 mm taki wstawiałem u siebie
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Polikon 05-03-2013 12:51

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Cytat:

Napisał max12130 (Post 1969555)
bo właśnie ma 3,5 mm taki wstawiałem u siebie
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Cena, cena zabójcza.:evil:
Ja jakbym miał już to wymieniać, to kupiłbym coś takiego [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
I puścił to na magnesówkę. Po 0,5mm z dwóch boków i pręcik palce lizać.:p
Nie doczytałem całego opisu o tych prętach, można zamawiać na indywidualne rozmiary. Więc pewnie i 3,5mm by zrobili.

wojciech12 05-04-2013 11:28

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Witam mam pytanko co do kolektora ssącego czy dany kolektor z samochodu ford mondeo mk3 2005 rok 1.8 125 km będzie pasował do tego samego silnika lecz z 2001 roku ????

polixer 05-04-2013 15:18

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Witam. Panowie po jakich przebiegach zauważyliście głośniejszą prace tych klapek. I czy można to spokojnie wyczuć przy użytkowaniu.

1olek 05-04-2013 20:39

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
wojciech12 bedzie tylko trzeba rurke od separatora oleju tez zmienic

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

patryk mk3 05-04-2013 21:11

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Ja swojego kupiłem w zeszłym roku, przebieg 190 tys., też wydawal delikatne cykanie z okolic kolektora (a może zaworów) ciężko było wyczuć.Na dobrą sprawę było to słychać tylko po zdjęciu obudowy silnika. Po odpięciu wężyka cykanie nie ustawało. Po zmianie oleju przestało. Czy to możliwe żeby przy tym przebiegu kolektor był jeszcze 100% OK?

bolek-tarnow 06-04-2013 15:55

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Raczej nie mozliwe choc to loteria. U mnie padly klapki przy przebiegu ok 80kkm (nie pamietam dokladnie). U brata przy ok 130kkm, w kolejnym MDO mojego taty przy ok 115kkm. Wymiana kolektora, stwierdzam z perspektywy czasu i doswiadczenia, nie ma sensu. Najlepiej zdemontowac klapki i swiety spokoj! Cala operacja w spartanskich warunkach ok 3h.
Powodzenia i udanego zabiegu dla innych posiadaczy MDO:)

deviledy 07-04-2013 15:29

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Proszę o pomoc i odpowiedz.

Mam te same objamy itp ,wyskakuje błąd silnika zlokalizowany wszystko pięknie , MAP-SENSOR wymieniłem go ale nadal to samo problem taki ze był cały mokry od oleju! dlaczego? mechanik mowił mi ze to jakieś ,,wyziewy z silnika''

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] <---------------

djibiza 09-05-2013 14:02

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Panowie, odświeżę temat. Ma ktoś wszystkie fotki z pierwszego postu? Linki powygasały a "operacja" przede mną ;)

draker90 09-05-2013 14:06

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Ja jestem świezo po zabiegu ale tylko wyjęcia klapek. Nie było nic potrzebne jak tylko foto z kolejnością i miejscem śrub.

djibiza 09-05-2013 14:07

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Też chcę wyjąć te klapki całkowicie. Powiedz mi kolego, co odkręcałeś? Przepustnica - 4 śruby, rurka bagnetu, kolektor 8 śrub i odpięcie wiązki. Czy coś jeszcze?
I czy po wyjęciu klapek, trzeba włożyć sam ten kwadratowy pręt czy nie?

draker90 09-05-2013 14:30

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
djibiza PW poszło

marcin877 10-06-2013 18:00

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Mozesz i mi wytlumaczyc wyjecie klapek i tych precikow i z jakim wzrostem spalania trzeba sie liczyc?

BuBuTaBi 29-07-2013 21:36

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
witam
kupiłem anglika 67 k mil czyli jakies ponad 110k KM u mnie jest tak ze obroty skacza tylko przy dojezdzaniu do swiatel czy obojętnie gdzie chodzi o danie na luz i zwalnianie jak autko się zatrzyma calkowice dopiero się oborty normoja na 900 (apropo koledzy autko po nagrzaniu powinno mieć 900 RPM a nie 750. dokładnie 1 kreseczka poniżej 1000) 2 sprawa zauwazylem tez ze jak sciagne obudowę silnika dodam gazu gwałtownie i puszcze to przy spadaniu obrotow cos wali mi tak w miare glosno jak by zaworki czy cos w tej okolicy. nie wykluczam tych pięknych klapek. ogolnie jade do polski za 3 tyg i chciałem to zrobić jest ktoś kto wie gdzie dokładnie kupic taki zestawik naprawczy czy tylko ASO czy da się gdzie to w miare taniej kupic?
pozdrawiam
MDO 2.0 HE

1olek 01-08-2013 21:31

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Cytat:

Napisał BuBuTaBi (Post 2052369)
apropo koledzy autko po nagrzaniu powinno mieć 900 RPM a nie 750.

a skad masz takie info ?

Cytat:

Napisał BuBuTaBi (Post 2052369)
kto wie gdzie dokładnie kupic taki zestawik naprawczy czy tylko ASO czy da się gdzie to w miare taniej kupic?

tylko i wylacznie ASO, nie ma zamiennikow.

Sebastian8844 10-10-2013 14:54

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Właśnie ile kosztują takie klapki i gdzie mogę je kupić? na jakiej stronie? są na allegro?
Czy jeśli reszta będzie ok to kupuję i wymieniam same klapki czy rozkręcając kolektor muszę przygotować coś jeszcze?

a co do pękniętego drucika nie taniej np, kupić na allegro używany kolektor i coś wybrać z tych które w nim są?

1olek 10-10-2013 21:48

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
przeczytaj pierwszy post w tym temacie i bedziesz wiedzial gdzie te klapki kupic i ile kosztuja.

łukaszwilczynski 13-10-2013 12:23

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Witajcie
może jest jakiś dobry kolega który ma doświadczenie w demontaży nieszczęsnych klapek, i chciał by się tym podzielić w Lubelskim. Prosze o info

malzon 18-10-2013 08:21

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
Przyłączam się do prośby kolegi powyżej, znacie warsztat który rozwiąże problem stukania klapek w okolicach Piaseczna lub Warszawy?
oczywiście mowa o wymianie na nowe a nie ich usunięciu na stałe

BuBuTaBi 28-02-2014 23:31

Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)
 
a skad masz takie info ?


wybacz miałem już dawno napisac ale jakos mi się nie chciało poprawiam się 750 a nie 900 :P na 2 dzień zobacyzlem.

tylko i wylacznie ASO, nie ma zamiennikow.

Bump: 1olek powiedz mi czy ja mogę zalozycz klapki po liftowe do przedliftowego ssącego bo mam z 2000 autko a musze je wymienić i wolal bym żeby te poliftowe tam pasowly :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.