Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Ogólne] Ile wytrzymuje powershift (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=187793)

oitar 12-08-2013 22:03

Ile wytrzymuje powershift
 
Nie znalazłem takiego wątku, więc zarzucam temat odnośnie wytrzymałości powershift pod kątem przebiegu. Oczywiście mam świadomość, że wszystko zależy od sposobu eksploatacji. Liczę jednak, że wypowie się kilka osób, które mają duże przebiegi (powyżej 150k) i podzielą się opiniami - szczególnie przydatnymi dla osób chcących kupić trochę przelatane autko a automatem ;)
Z góry dziękuję.

kolopeter 13-08-2013 19:14

Odp: Ile wytrzymuje powershift
 
Jeździłem jednym ,które chrobotalo od czasu do czasu bez powodu. Przebieg był chyba około 140 tys. Wziąłem inne z przebiegiem około 120. Jak coś to można znaleźć skrzynie za 3-4 tysie. Bierz i licz ,że się nie zepsuje

tedi_k 13-08-2013 21:29

Odp: Ile wytrzymuje powershift
 
PowerShifta z przebiegiem 150k to będzie trochę trudno spotkać - w Mondeo były od 2010 a w FF2/C-maxach od 2008.
Ja mam 140k przebiegu i zero problemów.

kicaj 14-08-2013 07:28

Odp: Ile wytrzymuje powershift
 
a ktos już na forum pisał że padło, naprawa - podawał chyba kwotę 15tys

wrzoch 14-08-2013 21:47

Odp: Ile wytrzymuje powershift
 
Ktoś też na forum podawał, że jest liczona na jakieś 250-300kkm, ale kto wie.

Mój wujek miał Mazdę 626 Cronos z automatem. Skrzynia była liczona na 250kkm, nawet nie wiem czy jakiejś gwarancji nie dawali do 250kkm. Po przejechaniu niecałych 252kkm rozkraczyła się - samochód wrócił z trasy na lawecie. Wcześniej nie wykazywała żadnych oznak tego, że chce się w najbliższym czasie zepsuć.

tedi_k 14-08-2013 22:03

Odp: Ile wytrzymuje powershift
 
Cytat:

Napisał wrzoch (Post 2060340)
....nie wiem czy jakiejś gwarancji nie dawali do 250kkm. Po przejechaniu niecałych 252kkm rozkraczyła się - samochód wrócił z trasy na lawecie. ....

"Zmowa żarówkowa" w tej chwili funkcjonuje głównie w przemyśle samochodowym...:wink:
Obyś miał rację, że PS liczony jest na 300kkm...:619:

Zoltyy 15-08-2013 21:27

Odp: Ile wytrzymuje powershift
 
Bezpodstawnie nie wierze w te 300 tys km, tyle to teraz nowe wysilone eko-silniki nie wytrzymuja. Nie wyobrazam sobie, zeby sprzegla i dwumasy (czy cokolwiek w tym pseudo-automacie siedzi) wytrzymaly takie przebiegi.
Szczegolnie, ze to "super ekologiczne" oprogramowanie ktore (przynajmniej w mojej benzynie) stara sie utrzymac obroty ponizej 1500/min (!) powoduje mocne obciazenia dla napedu.
Klient ma kupic, a pozniej - zaraz po gwarancji (albo i w trakcie jak uda sie zwalic wine na niewlasciwa eksploatacje) ma placic za naprawy. Dlatego doplacilem do 5 letniej gwarancji - choc i tak spodziewam sie ze Ford bedzie chcial mnie olac kiedy cos sie stanie w piatym roku.
Mam kilkanascie tys przebiegu w miejskich warunkach i juz czuje, ze skrzynia nie zasprzegla tak szybko i plynnie jak na poczatku.

rover75 16-09-2013 12:19

Odp: Ile wytrzymuje powershift
 
Witam Panowie
Nie orientujecie się czy można gdzieś przeprogramować Powershifta żeby trzymał podstawowe obroty np 1800 w benzynie? Też mam ecoboosta 2.0 i od początku mam wrażenie jak kolega Zoltyy, że to wymuszanie niskich obrotów to najsłabszy punkt napedu. Czuć wręcz, że skrzynia czasami dławi silnik na podstawowym ustawieniu D. Z kolei na ustawieniu S niepotrzebnie żyłuje do wysokich obrotów, do zwykłej codziennej jazdy jest to zbędne.
Myślę, że poprawa oprogramowania dla trybu D byłaby dobrym rozwiązaniem.

kolopeter 19-09-2013 01:57

Odp: Ile wytrzymuje powershift
 
Takie rzeczy to tylko w erze. Moze proby z innym starszym softem,kosztem predkosci zmiany przelozen. Mam wrazenie ze poprzedni soft troszke lepiej dzialal niz najnowszy. Mowie o trzymaniu delikatnie wyzszych obrotow,bo przy obecnym sofcie to czesto silnik buczy z powodu niskich obrotow. Co do sportu, to da sie ....ale trzeba opanowac żądze wciskania gazu,to wtedy ladnie zmienia przy 2.500 -3000rpm.

tedi_k 19-09-2013 19:32

Odp: Ile wytrzymuje powershift
 
1 załącznik(i)
Starszy soft miał "szarpanie". Nowy jest zupełnie OK - przynajmniej w wersji dla FF2/C-maxa. Nie mam nic do niego - chodzi jak trzeba i przy spokojnej jeździe potrafi oczywiście jechać poniżej 2.000 obrotów. Tyle, że te mity o działaniu turbiny "powyżej 2.000 obrotów" to z czasów gdy nie było zmiennej geometrii łopat. Popatrzcie na załączony wykres z hamowni Heko mojego silnika - maksymalny moment obrotowy fabrycznie silnik ma na poziomie 1800 obrotów! Na prawdę nie ma tragedii jak biegi zmieniają się poniżej 2000 obrotów - w 2.0tdci nawet pozytywnie to wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa!
Oczywiście warto zerknąć na wykres z ecoboosta - tego wykresu nie znam.
Tak więc Koledzy - więcej radości z jazdy a mniej ciągłego zamartwiania się "co się może za chwilę popsuć...".


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.