Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] 2.0 TDDI kręci, ale nie odpala (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=311760)

lewcz 05-01-2020 21:48

Zgasł na biegu po puszczeniu sprzęgła i nie odpala.
 
Jestem posiadaczem Mondeo 2.0 TDDi od 14 lat nigdy nie sprawiał mi większych problemów aż do tej pory. Otóż przy włączonym biegu i gwałtownym puszczeniu sprzęgła zgasł silnik w sumie normalne ale nie mogę go odpalić rozrusznik kreci normalnie i ogóle nie odpala. Sprężanie ma dobre bo przy temp 0 stopni palił bez grzania świec. Nie odpala z plaka,po podaniu plaka słychać metaliczne stuki , paliwo podaje na wtryski. Nie wiem gdzie przyczyny szukać czy rozrząd przeskoczył czy jakaś elektryka . Tematów na forum nie znalazłem dlatego otwieram nowy temat.

garymarlin 05-01-2020 21:59

Odp: Zgasł na biegu po puszczeniu sprzęgła i nie odpala.
 
Rozrząd najpierw sprawdź.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

lewcz 05-01-2020 22:08

Odp: Zgasł na biegu po puszczeniu sprzęgła i nie odpala.
 
Cytat:

Napisał garymarlin (Post 3209880)
Rozrząd najpierw sprawdź.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Też tak myślałem tylko czy łańcuszek może przeskoczyć? Wcześniej żadnych objawów stukania czy ocierania łańcucha nie było a poza tym normalnie kręci bez oporów. Ale od czegoś trzeba zacząć.

yasiu.brzeg 05-01-2020 22:15

Odp: Zgasł na biegu po puszczeniu sprzęgła i nie odpala.
 
Z której strony stuka? Może to krzyżak pompy?

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

mondeo70235 05-01-2020 22:21

Odp: Zgasł na biegu po puszczeniu sprzęgła i nie odpala.
 
zacznij od prostej czynności podłącz kompa może coś pokazać a nie zaczynaj od rozbiórki silnika

Deryll 05-01-2020 22:24

Odp: Zgasł na biegu po puszczeniu sprzęgła i nie odpala.
 
Na wałku ssącym koło zazębia się na łańcuchu na małej ilości zębów. Jednak rzadko łańcuch przeskakuje. Zmierz kompresję bo chyba gdzieś ucieka. Dużo częściej pęka ażur na głowicy trzymający walki.

mkk2244 04-08-2020 11:46

2.0 TDDI kręci, ale nie odpala
 
Witam! Przeczytałem parę tematów z forum na ten temat lecz wszystkie kończą się w niewyjaśnionych warunkach.

W moim przypadku:
-Samochód od jakiś 2 lat od czasu do czasu po odpaleniu falował, dławił na niskich obrotach, ale po dodaniu gazu zaskawiwał i działał normalnie.
-Ostatnio odpalił w taki sposób, wycofałem z parkingu, a jak chciałem pojechać do przodu zgasł
-Teraz rozrusznik kręci, kręci i nie chce odpalić, pojawia się potem migający znaczek sprężynki

Zdjąłem przewód od wtryskiwacza i paliwo leci..

Jakieś porady? Zastanawiam się czy w ogóle opłaca się go brać do mechanika, może jeszcze uda się coś samemu zdziałać.

Garbojad 04-08-2020 12:44

Odp: [MK3] 2.0 TDDI kręci, ale nie odpala
 
Jeżeli tylko leci a nie tryska na wszystkie strony to sterownik pompy powiedział pa pa i trzeba wymienić w nim sławny tranzystor naprawa jakieś 200 zł max tylko dalej nie wiemy w jakim stanie jest mechanika pompy, napisz jaki masz przebieg

mkk2244 04-08-2020 13:38

Odp: 2.0 TDDI kręci, ale nie odpala
 
Hmm, ja siedziałem w aucie i kręciłem rozrusznikiem, a mój tata przyglądał się czy leci paliwo, jak się go pytam mówi że tylko leciało, choć nie wiem jak mu ufać, skupiliśmy się wtedy tak naprawdę czy w ogóle jest jakiś dopływ paliwa.

Samochód ma przebieg 246 kkm

Edit:
https://i.ibb.co/RT56TLB/image.jpg

Uzyskałem dostęp do komputera. Garbojad miałeś rację co do tego sterownika pompy. Teraz pytanie, do kogo mniej więcej się udać z tą naprawą, wymontować część i do jakiegoś elektronika? Czy kupno używanej wchodzi w grę (pewnie trzeba będzie przegramowywać wtryski itd.) ? Co sądzisz o mechanice pompy i tym przebiegu

Garbojad 05-08-2020 09:49

Odp: 2.0 TDDI kręci, ale nie odpala
 
Myślę że przy tym przebiegu wystarczy naprawa sterownika, wymontuj i sprawdź w google kto w twojej okolicy robi naprawy sterownika vp44, inny sterownik może nie działać przez blokadę immobilizera która jest zakodowana razem ze sterownikiem chyba że kupisz z wyczyszczonym kodem. co do mechaniki pompy to po naprawie sterownika przy tankowaniu dolej do ON oleju 2T orlenowskiego np. ten zabieg nie szkodzi a przesmaruje dodatkowo całą mechanikę pompy


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.