Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Nie działa wentylator i klimatyzacja (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=66561)

kodzku6 06-04-2009 20:47

Nie działa wentylator i klimatyzacja
 
Mam problem bo nie działa wentylator od chłodnicy, a jednocześnie klimatyzacja. Sprawdzałem prąd jest w kostce. Kupiłem drugi używany, lecz też nie działa. Z tym że na krótko się kręci a po podłączeniu do samochodu już nie. Chciałem dodać że podłączyłem go też do kolegi samochodu gdzie jego działa wentylator sią załącza, lecz ten kupiony też u niego nie chciał ruszyć. Czy jest możliwe że sprzedawcy manipulują coś przy regulatorach????
I dlatego na krótko idzie? Proszę o pomoc bo już sam zgłupiałem.

Barir 07-04-2009 07:18

Odp: Problem z wentylatorem 1,6 TDCI
 
Sprawdź przez telefon lub e-mail w ASO. Focus II od 2005 roku podlegał bezpłatnej akcji serwisowej (sprawdzenie wentylatora chłodnicy) w ASO FORD. Sprawa dotyczy jakiegoś modułu, więc warto sprawdzić czy ta bezpłatna akcja serwisowa była w tym egzemplarzu przeprowadzona.

ppawluc 04-05-2010 19:38

Odp: Problem z wentylatorem 1,6 TDCI
 
Mam podobny problem w 1,8TDCI z 2005r, nie załącza się wentylator klimy, sprawdzałem to żadne akcje serwisowe mnie nie ominęły, byłem też zapytać w aso to za wentylator z modułem trzeba wydać 900zł. Miał ktoś może podobny problem z klimą?

Jester 04-05-2010 19:50

Odp: Problem z wentylatorem 1,6 TDCI
 
U mnie spalił się bezpiecznik 30A w skrzynce pod maską, ale ja mam MK1.

wicia.w 04-05-2010 19:51

Odp: Problem z wentylatorem 1,6 TDCI
 
zasilanie na wentylatorze jest na stałe a sterowany jest sygnałem z modułu silnika

marek ampulski 05-05-2010 07:58

Odp: Nie działa wentylator i klimatyzacja
 
Witam.Rok temu miałem podobny problem z wentylatorem,w warsztacie okazało się iż moduł sterujący jego pracą miął urwany jeden kabelek,przy dokładnych oględzinach mechanik stwierdził iż kabelek uległ erozji i odpadł,po zdjęciu modułu z wentylatora\wycięcie\okazało się że moduł przy kabelkach rdzewiał,po rozebraniu modułu widać było iż wilgoć pomału dostawała się już do środka,ja miałem szczęście,że jeszcze niczego ważnego nie uszkodziła.Po dokładnym oczyszczeniu, uszczelnieniu oraz zabezpieczeniu modułu mechanik przylutował go do wentylatora.Dodatkowo wszystkie połączenia przesmarował specjalnym środkiem,który po zastygnięciu był jak guma.Kosztowało mnie to 120zł,jak mechanik określił w serwisie 1000zł,gdyż moduł występuje z wentylatorem jako całość.Pozdrawiam....

Bosman71 10-05-2010 10:14

Odp: Nie działa wentylator i klimatyzacja
 
Podlacze sie pod temat choc nie wiem czy takie same przyczyny sa mojej usterki.

Ja mam taka sytuacje ze po wlaczeniu klimy chwile chlodzi i potem przestaje - to wszystko na postoju.

Natomiast jak zaczne jechac to po chwili zaczyna klima chlodzic. I jak sie znowu zatrzymam to to samo tzn klima jeszcze chwile chlodzi i przestaje.

Jak dla mnie to wlasnie wiatrak nie dziala i jak jade to chlodzi z racji normalnego obiegu powietrza w komorze silnika.

Czy sadzicie ze dobrze diagnozuje co u mnie sie dzieje?

damiasek 10-05-2010 11:19

Odp: Nie działa wentylator i klimatyzacja
 
Cytat:

Napisał Bosman71 (Post 1433007)
Podlacze sie pod temat choc nie wiem czy takie same przyczyny sa mojej usterki.

Ja mam taka sytuacje ze po wlaczeniu klimy chwile chlodzi i potem przestaje - to wszystko na postoju.

Natomiast jak zaczne jechac to po chwili zaczyna klima chlodzic. I jak sie znowu zatrzymam to to samo tzn klima jeszcze chwile chlodzi i przestaje.

Jak dla mnie to wlasnie wiatrak nie dziala i jak jade to chlodzi z racji normalnego obiegu powietrza w komorze silnika.

Czy sadzicie ze dobrze diagnozuje co u mnie sie dzieje?

Pewnie moduł masz sprawny, tylko sam wentylator nie rusza. Teoretycznie nierozbieralny, a w praktyce elektrycy naprawiają (np. wymiana szczotek). Zobacz na postoju czy po włączeniu klimy rusza ci wentylator.

Pozdrawiam
Damian

wujek1 10-06-2010 18:47

Odp: Nie działa wentylator i klimatyzacja
 
u mnie rowniez nie dziala klima i wentylator. ktos z forum opisal ze nalezy wymienic szczotki w silniczku wentylatora. jakby ktos mial je na wierzchu to moze zamiesci ich zdjecie . ja jestem w trakcie ich poszukiwan. nie jest to czesc wymienna wiec moga byc problemy. znalazlem sklep na netsie ktory handluje szczotkami komutatora z tym ze musze znac ksztalt badz miec ich wymiary. dlatego tez czeka mnie wyciaganie calego wentylatora co i tak mnie nie minie ale w ta pogode i z tymi komarami to jest koszmar. bez bro sie nie obejdzie. moze ktos zamiescic zdjecie lub wymiary szczotek najlepiej na jakims rys do foki 2

Bosman71 30-06-2010 14:15

Odp: Nie działa wentylator i klimatyzacja
 
Troche mnie nie bylo w tym temacie.

Tak wiec wiem ze padniety jest wiatrak albo sterowanie wiatrakiem.

Czy ktos mi jest w stanie poradzic gdzie moglbym w Warszawie udac sie do w miare sprawdzonego elektryka ktory mi sprawdzi co jest nie tak i naprawi co trzeba?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.