Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Rozbiórka drzwi gdy są zamknięte (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=270083)

Ejdem 24-09-2017 16:24

Rozbiórka drzwi gdy są zamknięte
 
Witajcie,

mam spory problem. Drzwi od strony pasażera nie chcą się otworzyć.
Są zaryglowane i pociągnięcie klamką nic nie daje, centralny również nie otwiera, mała klamka w pozycji zamkniętej.

Dziś zabrałem się za rozbiórkę "tapicerki" jednak nie mogę jej zdjąć przy zamkniętych drzwiach, w okolicach schowka nie mam jak wyrwać z zaczepów.

Z tego co udało mi się sprawdzić to linka nie jest urwana od strony wewnętrznej klamki. Jak ciągnę klamkę to linka pracuje.

Mam pomysł by odkręcić fotel i wtedy próbować ten boczek ściągnąć jednak nie wiem czy to dobra droga. Proszę, nakierujcie mnie na coś.

Gregi86 24-09-2017 22:15

Odp: Rozbiórka drzwi gdy są zamknięte
 
marne szanse,
boczek drzwi jest przykrecony po bokach (mniej wiecej w polowie wysokosci) oraz na dole, sa zasloniete przez uszczelke drzwi.
pozostaje Ci opuszcic szybe, zdemontowac gumowa uszczelke i probowac sie dobrac od gory

Ejdem 25-09-2017 08:37

Odp: Rozbiórka drzwi gdy są zamknięte
 
Na filmikach z rozbiórki nie widziałem innych śrub niż ta w podłokietniku. Mówię tapicerce nie o samych drzwiach.

Może ktoś ma inny pomysł jak sobie z tym poradzić.

Czy jak mam centralny to pod klamką gdzieś kryje się zamek? Może uszkodzić klamkę i pod zaślepką jest zamek i uda się otworzyć kluczem?

Przemo17101970 25-09-2017 08:48

Odp: Rozbiórka drzwi gdy są zamknięte
 
Nie wiem czy to coś pomoże ale możesz zdjąć samą ramkę klamki i tam jest jedna śrubka którą ta klamka jest przykręcona. Tym samym dostaniesz się do linki od otwierania drzwi.Ale czy to coś da nie mam zielonego pojęcia.Może na siłę ją ciągnąc uda sie jakoś to odblokować

Ejdem 25-09-2017 10:25

Odp: Rozbiórka drzwi gdy są zamknięte
 
Czy tą ramkę da się ściągnąć bez ściągania tapicerki? Czyli od zewnątrz?

Przemo17101970 25-09-2017 11:00

Odp: Rozbiórka drzwi gdy są zamknięte
 
Tak.Ona jest tylko wciśnięta na takie zaczepy.

Ejdem 25-09-2017 13:56

Odp: Rozbiórka drzwi gdy są zamknięte
 
Ok to sobie obczaję w necie :) Dzięki za podpowiedź.

bartoleq 26-09-2017 12:24

Odp: Rozbiórka drzwi gdy są zamknięte
 
ściągnij błotnik, a później odkręć zawiasy. Podstaw coś, żeby ci nie spadły, bo są ciężkie i może od tej strony się uda.

dzejsson 26-09-2017 21:37

Odp: Rozbiórka drzwi gdy są zamknięte
 
Cześć Ejdem.
Witam w klubie. Mam chyba podobny problem do twojego. Też mam zaryglowane drzwi pasażera, ale dodatkowo jeszcze cały tył. Problem szerzej opisałem w temacie problem z centralnym zamkiem. Dziś wróciłem z serwisu forda i nic mi nie pomogli.
Sam zacząłem naprawę od drzwi pasażera, ale odpuściłem sobie, gdy nie mogłem ruszyć tapicerki koło konsoli. Myślę, że gdybym musiał, to wyrwałbym po prostu te kołki ciągnąc tapicerkę po skosie od konsoli.
Zostawiłem to i zacząłem od lewego tyłu, bo też ma zaryglowane zamki. z Tyłem jest łatwiej, no może z wyjątkiem korbki od szyby, z którą się męczyłem.
Dostałem się do zamka, ale mechanicznie nie otworzysz go!!! Chyba? Ciągnięcie za linkę nic nie daje. Postanowiłem podłączyć na krótko napięcie 12V. U mnie zamek otworzył się po podaniu go na 2 i 3 pin od góry(mam na 10pinów), ale nie wszystkie piny z tyłu są używane. Ja nie mam elektrycznych szyb na tyle.
Gregi pisał, że podobno za problem z zaryglowanymi drzwiami odpowiada mikro-chip z zamka kierowcy. Dziś pomyślałem, że jeśli to prawda,to gdyby do kostki od zamka podać na krótko napięcie 12V, to bez rozbierania tapicerki drzwi by się otworzyły. Teraz tylko odszukać schemat instalacji i dobry elektryk pewnie tak by otworzył drzwi.
Ja chyba spróbuję zamówić nowy zamek do kierowcy. Bo jeszcze dwoje drzwi mam zaryglowane.

Ejdem 28-09-2017 18:24

Odp: Rozbiórka drzwi gdy są zamknięte
 
O Dzizas to mnie nie pocieszyłeś :D

Generalnie jestem mega zniechęcony do tematu i jeżdżę z drzwiami częściowo rozebranymi. Nie lubię grzebać przy aucie a też uważam, że nie jest to temat dla "fachowca" bo może popsuć albo skasować jak za remont silnika.

Trochę mnie to zniechęca do mojego planu, do inwestycji w mojego złomka.

Kiedy będziesz działać w temacie? Może poczekam na to co wyczarujesz :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.