Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers + (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=107098)

klajent 08-08-2010 22:42

Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Witam,

Czy orientował sie ktoś czy jest możliwa zamiana fabrycznie zamontowanego licznika na Ford Convers +?
W moim Mondku z 2007r. posiadam zegary z małym wyświetlaczem. Zastanawiam się, czy istnieje możliwość dokupienia liczników typu Ford Converse i prostej zamiany. Czy oreintujecie się czy wiązki i wtyczki pasują do każdego typu licznika?

Pozdrawiam

Pulse 08-08-2010 22:49

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Ford Convers +
 
W tym przypadku nie ma takiego czegoś jak prosta wymiana. Temat był przerabiany przynajmniej kilkukrotnie - użyj opcji szukaj.

peszt 29-11-2010 12:43

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Ford Convers +
 
Cytat:

Napisał Pulse (Post 1488049)
W tym przypadku nie ma takiego czegoś jak prosta wymiana. Temat był przerabiany przynajmniej kilkukrotnie - użyj opcji szukaj.

Mnie tez ciekawi ten wątek...a nigdzie nie znajduje takiego tematu...tylko odsylanie do "szukaj". Jak gdzies jest taki temat to poprosze o link do niego.

Malyyniak 22-05-2011 23:13

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Ford Convers +
 
W odpowiedzi na pytanie, jest to prosta wymiana, wyciagnac stary i podlaczyc nowy, sam wlasnie szukam niedrogiego conversa, ponizej link z innego forum gdzie jest to opisane, pozdrawiam .
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

berater 23-05-2011 05:34

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Ford Convers +
 
Cytat:

Napisał Malyyniak (Post 1658146)
jest to prosta wymiana, wyciagnac stary i podlaczyc nowy,

Żebyś się nie zdziwił. To nie jest tak do końca p&p. Szczególnie jak chcesz mieć wszystkie funkcje.

keisim 23-05-2011 12:43

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Ford Convers +
 
Malyyniak, w MK4 konfiguracja samochodu jest zapisana w module GEM (Generic Electronics Module) a jej kopia w zegarach - IC (Instrument Cluster). Przypuszczam, że po wymianie zegarów kopia nie jest automatycznie aktualizowana więc na ta chwilę nie masz kopii konfiguracji, w zegarach siedzi Ci konfiguracja z innego samochodu, z innym VINem, itd. Jeżeli (odpukać) padnie Ci GEM to Twoje autko straci osobowość (czyt. VIN)... To wiedza stricte teoretyczna, częściowo "wyczytana", częsciowo "wydedukowana" ale troche prawdy pewnie w tym jest ;) :)

Być może rozwiązaniem byłoby odczytanie i ponowne zapisanie konfiguracji przy najbliższej wizycie w warsztacie, który ma IDSa...

szyru 23-05-2011 13:30

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Ford Convers +
 
Tylko jak duże jest prawdopodobieństwo padnięcia gem-a... Niby czasem się to zdarza, ale wiadomo że z autem gorsze rzeczy mogą mieć miejsce. Goście z angielskiego forum nie zgłaszają narazie problemów.

Malyyniak 23-05-2011 21:22

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Ford Convers +
 
Cytat:

Napisał keisim (Post 1658336)
Malyyniak, w MK4 konfiguracja samochodu jest zapisana w module GEM (Generic Electronics Module) a jej kopia w zegarach - IC (Instrument Cluster). Przypuszczam, że po wymianie zegarów kopia nie jest automatycznie aktualizowana więc na ta chwilę nie masz kopii konfiguracji, w zegarach siedzi Ci konfiguracja z innego samochodu, z innym VINem, itd. Jeżeli (odpukać) padnie Ci GEM to Twoje autko straci osobowość (czyt. VIN)... To wiedza stricte teoretyczna, częściowo "wyczytana", częsciowo "wydedukowana" ale troche prawdy pewnie w tym jest ;) :)

Być może rozwiązaniem byłoby odczytanie i ponowne zapisanie konfiguracji przy najbliższej wizycie w warsztacie, który ma IDSa...

Tak, tylko po co mi ta informacja/konfiguracja tak na prawde, skoro pare rzeczy i tak chce sie zmienic, vin z ramy przeciez nikt nie bedzie zeskrobywal :) mam w planie zrobic pare modyfikacje tak dla wlasnej satysfakcji, jak tylko nazbieram wszystkie potrzebne czesci zrobie fotorelacje.
pozdrawiam

Strzeszku 23-05-2011 21:48

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Ford Convers +
 
Cytat:

Napisał Malyyniak (Post 1658146)
W odpowiedzi na pytanie, jest to prosta wymiana, wyciagnac stary i podlaczyc nowy, sam wlasnie szukam niedrogiego conversa, ponizej link z innego forum gdzie jest to opisane, pozdrawiam

Nie masz racji. Próbowałem tak po prostu przełożyć zegary i niestety nie działają. Na tych z conversem migają jedynie kierunki a całe podświetlenie kokpitu zanika. Prawdopodobnie to trzeba coś zaprogramować, ale do tej pory nie miałem na to czasu

Malyyniak 24-05-2011 00:12

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
no to jak to jest, moze zalezy jaki to model, bo na innym forum jest pare watkow opisujacych bezproblemowa wymiane, a moze ci sie po prostu jakis uszkodzony trafil?

Strzeszku 24-05-2011 07:20

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Cytat:

Napisał Malyyniak (Post 1658651)
no to jak to jest, moze zalezy jaki to model, bo na innym forum jest pare watkow opisujacych bezproblemowa wymiane, a moze ci sie po prostu jakis uszkodzony trafil?

Wydaje mi się, że zamiany bez programowania można dokonać w wyższych wersjach, lub też jeśli licznik pochodzi z wersji o identycznym wyposażeniu.
Chyba w ramach doświadczeń naukowych wybiorę się do zaprzyjaźnionego serwisu na wymianę z programowaniem.

keisim 24-05-2011 09:56

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Strzeszku, swego czasu ktoś wspominał, że są co najmniej 2 wersje GEMa. Być może masz tą "niższą" a Convers+ wymaga "wyższej" (?) Generalnie temat bardzo ciekawy... przydałaby się forumowa Rotunda (choćby klon) do zabaw :) ... bo samego IDSa można bez problemu ściągnąć ze strony Ford/Motorcraft.

Strzeszku 24-05-2011 10:20

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Cytat:

Napisał keisim (Post 1658760)
Strzeszku, swego czasu ktoś wspominał, że są co najmniej 2 wersje GEMa. Być może masz tą "niższą" a Convers+ wymaga "wyższej" (?) Generalnie temat bardzo ciekawy... przydałaby się forumowa Rotunda (choćby klon) do zabaw :) ... bo samego IDSa można bez problemu ściągnąć ze strony Ford/Motorcraft.

Chyba w temacie o dołożeniu ksenonów, ktoś pisał o różnych wersjach gem.
Jak sprawdzić jaką mam wersję gem? Gdzie dokładnie siedzi ten sterownik i czy po oznaczeniach da się*odczytać jaki mam typ?

Trochę poza tematem, to czy na conversie jest dostęp do książki telefonu podłączonego rpzez fabryczny moduł bt/vc? Najbardziej interesuje mnie właśnie ta możliwość, bo przy prostych licznikach książkę tel wyświetla mi radio. Niestety nie jest to ani wygodne ani bezpieczne.

Alecki 24-05-2011 10:33

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Tak, jest dostęp do książki na Conversie.

komarkutno 06-09-2011 11:27

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Dziś zmieniłem swój czerwony licznik na convers+ i po podłączeniu wyswietlał tylko ustawienia i komuter ze spalaniem już miałem jechać do aso ale cos mnie tkneło i wrzucilem płytke z aktuałizacją sp5.3 i po wgraniu softu z plytki wszystko sie pojawilo więc wizyta w aso okazala sie zbędna.

keisim 06-09-2011 11:41

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
sp5.3? Co masz na mysli - IDS? Kalibracje? Ta wersja nic mi nie mowi...

komarkutno 06-09-2011 14:47

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Cytat:

Napisał keisim (Post 1705123)
sp5.3? Co masz na mysli - IDS? Kalibracje? Ta wersja nic mi nie mowi...

zwyczajna aktualizacja softu navi i auta , ja posiadam wersje z navi więc płytke z aktualizacją ściągnietą z neta włożyłem do navi i zaktualizowałem.

kolonez 14-09-2011 11:12

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Witam
Sam zastanawiałem się nad zmianą na conversa ale z zupełnie innego powodu.
Grzebiąc po różnych forach (głownie angielskich i rosyjskich) natknąłem się na filmik dot. testów motoryzacyjnych.
Przez moment był pokazany nasz mondek , pasażer miał na kolana laptopa i to co na ekranie laptopa było widać na conversie.
Niestety link do filmu zaginął mi gdzieś ale zostały mi dwa screenshoty
[IMG]http://img687.imageshack.us/img687/7144/1297067.th.jpg[/IMG]
[IMG]http://img194.imageshack.us/img194/8405/1291946.th.jpg[/IMG]

Convers w obecnym kształcie nie powala mnie na kolana, natomiast gdyby udało mi się wejść w tor video jak to widać na zdjęciach to wówczas chciałbym zrobić z tego ekran do carPC, urządzeniem sterującym byłby touchpad umieszczony w miejscu przycisków do ogrzewania foteli.

Mam schematy instalacji forda ale convers jest tam oznaczony jako „driver information cluster” i rozrysowane są tylko niektóre połączenia.

Przegrzebałem net ale nie znalazłem nigdzie bardziej dokładnych info o conversie poza typowo marketingowymi.

Kupiłem conversa z demobilu ale szkoda mi go trochę na metodę „macajewa”.

Może ktoś ma coś więcej, najlepiej schemat elektryczny bo warto by było zobaczyć czy sygnał video można wprowadzać po pinach głównej wtyczki, czy trzeba rozbabrać sam licznik.

Pozdrawiam

kolonez 14-09-2011 13:30

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
jednak znalazłem
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jest po rosyjsku, jeżeli nie zrozumiesz to przynajmniej sobie pooglądaj

pozdrawiam

Alecki 14-09-2011 14:51

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Gadałem o tym z p. Krzysztofem Bykowskim z Naviservice z Józefowa, kiedy byłem u niego przerobić NX'a. Według niego da się wejść na procesor wyświetlacza Convers sygnałem RGB.

Pulse 14-09-2011 17:24

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Cytat:

Napisał kolonez (Post 1708788)
jednak znalazłem
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jest po rosyjsku, jeżeli nie zrozumiesz to przynajmniej sobie pooglądaj

pozdrawiam

Trzeba było od razu zaznaczyć, że to niemieccy inżynierowie Forda a nie rosyjscy tunerzy. :)
Fajna rzecz, tylko na razie jak widzę mając ten system nie ma się bagażnika.
Widać, że Convers ma potencjał, który jak dotąd jest zupełnie niewykorzystany.
Ciekawe w jak szybkim czasie może się to pojawić na rynku w formie upgrade`u do softu?

keisim 14-09-2011 20:18

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Pulse, chyba nie zrozumiales koloneza. Chodzi mu tylko o mozliwosc wykorzystania Convers+ jako monitora do Car PC. Badziewie w bagazniku nie ma tu nic do rzeczy.

Kolonez, juz 3 lata chodzi mi to po glowie ale utknalem tam gdzie i Ty... Watpie zebysmy dotarli do schematu wnetrza IPC wiec pozostaje zakup porysowanego, spekanego egzemplarza z milami na cyferblacie za psie pieniazde i wziecie go pod lupe. Ktos musi byc pierwszy ;)

kolonez 14-09-2011 21:30

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Cytat:

Napisał Alecki
Gadałem o tym z p. Krzysztofem Bykowskim z Naviservice z Józefowa, kiedy byłem u niego przerobić NX'a. Według niego da się wejść na procesor wyświetlacza Convers sygnałem RGB.
Dzisiaj 14:30

Też dotarłem do takiej wiadomości,ale bez schematu bedzie trudno.

Cytat:

Napisał Pulse (Post 1708857)
Trzeba było od razu zaznaczyć, że to niemieccy inżynierowie Forda a nie rosyjscy tunerzy. :)

Nic nie pisałem o rosyjskich tunerach.

Cytat:

Napisał keisim
Kolonez, juz 3 lata chodzi mi to po glowie ale utknalem tam gdzie i Ty... Watpie zebysmy dotarli do schematu wnetrza IPC wiec pozostaje zakup porysowanego, spekanego egzemplarza z milami na cyferblacie za psie pieniazde i wziecie go pod lupe. Ktos musi byc pierwszy

Powiem szczerze, że byłem pewny ze nie tylko mnie to chodzi po głowie. Pamiętając kilka Twoich wpisów na tym forum liczyłem własnie że może się odezwiesz i może jesteś już dalej.
Tak prawdę mówiąc to mam całe kompletne car PC jeszcze z Vectry, ale tam było łatwiej bo wyświetlacz miałem rozpisany na nuty, a touchpad idealnie wkomponował mi się na tunelu przy lewarku.
Convers na razie mnie pokonał, ale jak zona i dzieci dadzą trochę czasu to może się uda.

Pozdrawiam

Alecki 15-09-2011 08:31

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Cytat:

Napisał kolonez (Post 1709110)
Też dotarłem do takiej wiadomości,ale bez schematu bedzie trudno.

Pozdrawiam

Widziałem jak to robią w Naviservice bez schematu:
1. Rozbierają urządzenie i lokalizują procesor obrazu
2. Podłączają zasilanie i badają oscyloskopem piny procesora (szukają pinów z sygnałem analogowym RGB)
[na tym etapie skończyło się badanie mojego NX'a, dalej się tylko domyślam]
3. Wpinają się w te piny, instalują jakiś przełącznik
4 dokładają konwerter composit => RGB

Pzdr,
Alek

keisim 15-09-2011 09:04

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Sposób stosunkowo prosty i zapewne skuteczny. Pozostaje kwestia m.in. dopasowania źródła sygnału (Car PC?) do Conversa (rozdzielczość obrazu, częstotliwość odświeżania, poziom i polaryzacja sygnałów RGBHV) .

Tak czy siak do zabawy potrzebny jest raczej osobny Convers...

kolonez 15-09-2011 10:14

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Sygnał RGB akurat mam bo tak to miałem zrobione w oplu. Ale przyzam się, że tak mało wiem o conversie, że mam obawy czy dam radę.
Tymbardziej, że jak ostatnio chcałem ulepszyć nieco jeden z monitorów u dzieciaków z tyłu to ledwo go odratowałem:P

Tak czy inaczej będę próbował.

Pozdrawiam

TOMAS 16-09-2011 10:55

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Michał nawet angol trochę kosztuje

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

gdzie europejczyk jest tylko 350zł droższy

keisim 16-09-2011 12:08

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Widziałem go, za drogi na zabawę... trzeba poczekać na coś w kiepskim stanie wizualnym i rozsądnej cenie - 200-300zł max.

Jeden z kolegów na angielskim forum kupił Convers+ na ebay'u za 30£ i to poliftowy!... szczęściarz :)

kolonez 16-09-2011 13:28

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Ja swój kupiłem za 600 pln i to dokładnie od takiego samochodu jak mój więc nie zaryzykuję i jednak poszukam czegoś gorszego.
Co do poliftowego conversa to na rosyjskim forum wyczytałem, że są problemy z podłaczeniem do przeliftowego mondka. Chłopaki pisali, że wyskakuje im jakiś bład. Moją też oczywiście problem z cyrylicą i dotyczy to również radia sony.

Pozdrawiam

keisim 16-09-2011 14:40

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Niektórym jednak się udało :)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

peszt 03-06-2012 18:17

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
A powiedzcie mi co z kilometrami...chcialbym wymienic licznik na convers...ale tak, zeby w tym nowym pokazywalo faktyczne kilometry ze starego licznika.

Strzeszku 03-06-2012 18:24

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Cytat:

Napisał peszt (Post 1835861)
A powiedzcie mi co z kilometrami...chcialbym wymienic licznik na convers...ale tak, zeby w tym nowym pokazywalo faktyczne kilometry ze starego licznika.

Tym się nie martw. W każdym komisie gdzie sprzedają Fordy mają sprzęt do ustawiania stanu licznika. Mogą być zdziwieni jak będziesz chciał dodać przebieg.

peszt 04-06-2012 11:05

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Cytat:

Napisał Strzeszku (Post 1835864)
Tym się nie martw. W każdym komisie gdzie sprzedają Fordy mają sprzęt do ustawiania stanu licznika. Mogą być zdziwieni jak będziesz chciał dodać przebieg.

Hehehe, faktycznie sie zdziwia:). A wiesz, moze jak to w koncu jest z tym gem'em??? Czytalem na tych zagranicznych forach, ze powinno sie to jakos skopiowac i wgrac w nowy licznik... da rade to jakos prosto zrobic koles z komputerem?

A i jeszcze jedno...macie jakiegos szpenia:) w okolicach Łodzi???

Jestem na koncowym etapie zbierania gratow do dolozenia keyless entry i chcialbym sparowac kluczyki z nowym modulem komfortu a nie chce tego w łódzkim serwisie, bo ostatnio jak tam bylem to nie wiedzieli, ze ford ma taki system,hehehehe.

keisim 06-06-2012 15:05

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Cytat:

Napisał peszt (Post 1835861)
A powiedzcie mi co z kilometrami...chcialbym wymienic licznik na convers...ale tak, zeby w tym nowym pokazywalo faktyczne kilometry ze starego licznika.

IDS pozwala wpisać dowolny (wyższy od aktualnego) przebieg do Convers+.

Jeżeli będzie trzeba skorygować "w dół" to chyba nie będziesz miał problemu ze znalezieniem "fachowców" ;)

wojtbf1 06-06-2012 20:22

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Cytat:

Napisał keisim (Post 1837140)
Jeżeli będzie trzeba skorygować "w dół" to chyba nie będziesz miał problemu ze znalezieniem "fachowców"

Oby na naszym forum do takich rzeczy nie dochodziło.....

keisim 07-06-2012 00:10

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Wojtuś - nie mieliśmy nic zdrożnego na myśli :)

Cytat:

Napisał peszt (Post 1835861)
...chcialbym wymienic licznik na convers...ale tak, zeby w tym nowym pokazywalo faktyczne kilometry ze starego licznika.

Zakupiony Convers+ może pochodzić z autka o większym przebiegu niż egzemplarz peszta - wtedy trzeba będzie odjąć parę km... ;)

P.S. Co jak co... ale mnie chyba o takie rzeczy nie posądzasz, nawet nie wiem jak i czym to się je :)

wojtbf1 07-06-2012 19:34

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Cytat:

Napisał keisim (Post 1837346)
mnie chyba o takie rzeczy nie posądzasz

Broń Cię Panie Boże......:)
Dodam od siebie że kiedyś zasłyszałem rozmowę ,,fachowców w tej branży,, że dobrze zrobiona operacja na liczniku w MK4 to koszt ok. 2 tys. zł.

evo 08-06-2012 12:43

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
tzn jak dobrze?
Jeśli to będzie sama korygacja licznika w konwersie to pewnie kwestia 100 - 200 zł

mrk26 10-06-2012 09:59

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Cytat:

,,fachowców w tej branży,,
dosłownie :P

Cytat:

tzn jak dobrze?
- tak żeby ciężko było stwierdzić że były jakieś ingerencje w przebieg ??

peszt 11-06-2012 07:49

Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +
 
Aby urwac te spekulacje, mam około 100 tys na liczniku. Convers'y jakie widze chociazby na allegro maja mniej, wiec problemu nie ma...licznik bedzie musial isc w gore:).

Bardziej martwie sie o ta kopie GEM co powinna byc w liczniku... podobno znajomy ma jakiegos speca od forda z kompem w okolicach Łodzi... jak tylko cos juz zrobie, dam znac:).

Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.