Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] łapie lewe powietrze, dusi się, przerywa, szarpie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=221777)

godlesss 19-03-2015 20:03

łapie lewe powietrze, dusi się, przerywa, szarpie
 
Witam. Mam fusiona 1.4 benzyna + LPG z 2004 roku. Parę dni temu niestety auto zaczęło szarpać i przerywać podczas przyspieszania, niezależnie od biegu. Szarpanie występuje na gazie i benzynie. Na LPG przejechałem dopiero jakieś 1,5 tyś. km. Naciskając szybko pedał gazu w silniku słychać syknięcie powietrza (jakby łapał jakieś lewe powietrze). Proszę o pomoc może ktoś coś doradzi.

salom 19-03-2015 20:08

Odp: łapie lewe powietrze, dusi się, przerywa, szarpie
 
Sprawdż świece zapłonowe i kable WN, oraz cewkę zaplonowa, bo jak w tym coś niedomaga, to takie są objawy.

godlesss 19-03-2015 20:20

Odp: łapie lewe powietrze, dusi się, przerywa, szarpie
 
Wkręciłem inne świece (co prawda używane ale sprawne) i to nic nie pomogło, ale zamówiłem już nowe. Kable będę miał w sobotę więc też sprawdzę. A czy przy awarii cewki zapłonowej nie powinno wywalić błędu EAC FAIL?

godlesss 20-03-2015 16:26

Odp: łapie lewe powietrze, dusi się, przerywa, szarpie
 
Mam jeszcze jedno pytanie co do powyzszego. Czy filtr paliwa moze tez byc temu winny?

salom 20-03-2015 17:55

Odp: łapie lewe powietrze, dusi się, przerywa, szarpie
 
Pewnie nie, bo tylko by było na benzynie, gaz też ma filtry, chyba dwa, i nie zapychają sie jednocześnie, i benzynowe i gazowe.
Jeżeli nie świece to może kable, trzeba sprawdzac jak samemu, to metodą prób i błędów.

godlesss 20-03-2015 20:52

Odp: łapie lewe powietrze, dusi się, przerywa, szarpie
 
Ok. Dzieki za podpowiedzi. Jutro sie pobawie i zobacze co i jak.

Skolmi 21-03-2015 10:04

Odp: łapie lewe powietrze, dusi się, przerywa, szarpie
 
Lewiznę najprościej sprawdzić samostartem spryskując podejrzane miejsca np. układ odpowietrzania skrzyni korbowej, jak łapie, to od razu obroty wariują. EAC FAIL to nie błąd cewki. Cewka daje wypadanie zapłonów tj. P03xx. Jak chcesz sprawdzić błędy za free to wpadnij do Ursusa.

godlesss 21-03-2015 18:10

Odp: łapie lewe powietrze, dusi się, przerywa, szarpie
 
Wymieniłem dzisiaj świece i filtr powietrza (był dość zasyfiony). Na benzynie już ładnie pracuje i nie przerywa. Ale na gazie niestety dalej się dusi i szarpie. Może to być teraz kwestia regulacji LPG?

Bump: Aha jeszcze jedno. Wymieniłem też olej i filtr oleju ale nie wiem czy to ma jakieś większe znaczenie w tej kwestii.

salom 21-03-2015 19:01

Odp: łapie lewe powietrze, dusi się, przerywa, szarpie
 
A przewody wysokiego napięcia ??
Bo własnie objawy dalej pasują, na benzynie chodzi dobrze, ale gaz potrzebyje idealnej iskry, a tylko dobre przewody WN, są w stanie zapewnic.

godlesss 21-03-2015 19:25

Odp: łapie lewe powietrze, dusi się, przerywa, szarpie
 
Niestety przewodów nie ruszałem. Miałem podpiąć inne i sprawdzić ale nie pasowały. Kurde może faktycznie powinienem je w takim razie wymienić. SALOM a jakie to są dobre przewody WN? Mogą być takie? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.