Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Spasowanie reflektora po wymianie żarówek - szpary (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=301429)

analyzator 02-10-2019 07:38

Spasowanie reflektora po wymianie żarówek - szpary
 
Cześć Forum :)

Wczoraj zmieniałem h7 w reflektorach i tu pojawia się problem. O ile po stronie pasażera reflektor pięknie wskoczył na miejsce to po stronie kierowcy nie jest tak pięknie. Dolna szczelina jest większa - widać krawędźplastiku zderzaka. Zachowuje się jakby reflektor opierał się na czymś "środkiem". Ciasno tam ekstremalnie. Wszystko fabryczne. Auto nie bite, moje od nowości, raz miało ściągnięty zderzak w aso ale spasowanie wygląda okej.

Jak dokręcam górne mocowanie to szczelina powiększa się -reflektor delikatnie pochyla się w stronę silnika. To już druga wymiana żarówek i przy pierwszej też nie było łatwo ale o ile pamiętam to spasowało się ładnie. Obok stoi mk3 lift, ma spasowane reflektory, chociaż też lewa lampa tak ~90% idealnie ;) u mnie jednak szpara na dole jest większa - z 2mm powinno pójść w głąb.

Jest jakaś specjalna technika, żeby to spasować? Pomocy :)

Auto z września 17go, 1,5eb, halogeny.

Marfor 02-10-2019 11:21

Odp: Spasowanie reflektora po wymianie żarówek - szpary
 
Czesc, u mnie w mk3 tez przy wymianie zarowki prawy przod nie wszedl idealnie. Ale stwierdzam ze tak mają. Troszke spróbuj po zalozeniu ruszac w lewo i w prawo przed dokreceniem mocowań u mnie pomoglo. Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

zmulim 02-10-2019 12:30

Odp: Spasowanie reflektora po wymianie żarówek - szpary
 
Ciekawa sprawa. Ja ostatnio wyciągałem oba klosze po konserwacji bo się blacharzowi „psiknęło” woskiem za daleko :D Więc demontaż w celu czyszczenia zrobiłem. Co prawda mam xenony ale pewnie dolny montaż jest taki sam. Tam na dole jest taki ślizg jakby język który musi trafić. Być może u ciebie w tym miejscu nie wskoczyło i dlatego podbija klosz w górę. Spróbuj, tam akurat tylko 2 śruby to z góry trzymają.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

analyzator 02-10-2019 14:27

Odp: Spasowanie reflektora po wymianie żarówek - szpary
 
Cytat:

Napisał Marfor (Post 3179079)
Czesc, u mnie w mk3 tez przy wymianie zarowki prawy przod nie wszedl idealnie. Ale stwierdzam ze tak mają. Troszke spróbuj po zalozeniu ruszac w lewo i w prawo przed dokreceniem mocowań u mnie pomoglo. Pozdrawiam

Kilka razy już walczyłem :) nie ma lekko ;)

Cytat:

Napisał zmulim (Post 3179101)
Ciekawa sprawa. Ja ostatnio wyciągałem oba klosze po konserwacji bo się blacharzowi „psiknęło” woskiem za daleko :D Więc demontaż w celu czyszczenia zrobiłem. Co prawda mam xenony ale pewnie dolny montaż jest taki sam. Tam na dole jest taki ślizg jakby język który musi trafić. Być może u ciebie w tym miejscu nie wskoczyło i dlatego podbija klosz w górę. Spróbuj, tam akurat tylko 2 śruby to z góry trzymają.

Ale dzisiaj zrobię jeszcze raz biorąc uwagę co powyższe :) dzięki

stim02 04-02-2021 19:19

Odp: Spasowanie reflektora po wymianie żarówek - szpary
 
Cytat:

Napisał analyzator (Post 3179152)
Kilka razy już walczyłem :) nie ma lekko ;)



Ale dzisiaj zrobię jeszcze raz biorąc uwagę co powyższe :) dzięki


Problem pojawił się i w moim fordzie :( Udało się komuś spasować reflektor ? U mnie strona lewa nie pasuje. Lampy z H7 i dziennymi LED

adamparker 05-02-2021 09:10

Odp: Spasowanie reflektora po wymianie żarówek - szpary
 
Mam ten sam problem. Miałem fabrykę i było OK. Wyciągałem lampy i zwłaszcza lewa nie pasuje już idealnie. Nic nie ma pod spodem - wiem o wiązce itd . Niby wszystko super ładnie wchodzi ale nie pasuje już idealnie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.