Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Wymiana sprzęgła i zamiana koła dwumasowego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=233094)

wurt74 03-11-2015 12:16

Wymiana sprzęgła i zamiana koła dwumasowego
 
Witam. Jakiś czas temu zauważyłem dziwne stuki podczas pracy zimnego silnika, ostatnio stuki pojawiły się również gdy lekko wciskam pedał sprzęgła (na luzie) . Wójek - emerytowany mechanik stwierdził że najprawdopodobniej sprzęgło trzeba będzie wymienić ( przebieg samochodu ~ 300 000 km - z tego co wiem poprzedni właściciel nie wymieniał sprzęgła ) Biorąc pod uwagę opinię oraz przebieg auta zacząłem szukać informacji na temat ceny oraz przebiegu naprawy. W autoryzowanym serwisie kompletna cena wraz z 20 % upustem wyniosła 5 000 plnów, cóż szukałem dalej, podczas rozmów zasugerowano mi aby dokonać wymiany ale na koło bez dwu masy i tu pytanie do was doświadczonych użytkowników i specjalistów czy taki zabieg wpłynie na komfort użytkowania samochodu w stopniu który da się odczuć ? cena przemawiam za takim rozwiązaniem ( części ~ 800 + naprawa ~ 400). Szczerze mówiąc nigdy nie decydowałem się zmianę technologii stosowanej przez producenta - stąd moje obawy.

kot_79 03-11-2015 12:59

Re: Wymiana sprzęgła i zamiana koła dwumasowego
 
Kup np. lucasa albo sachsa - koszt dwumasy ze sprzęgłem i wysprzęglikiem ~2400PLN + wymiana jakieś 400PLN - poza ASO.
np. tu

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wymieniaj tak jak powinno być, z dwumasą.

wurt74 03-11-2015 13:20

Odp: Wymiana sprzęgła i zamiana koła dwumasowego
 
Dzięki za odpowiedź. Zamienne sprzęgło znalazłem bez problemów, może nawet w niższej cenie. Interesuje mnie natomiast powód dlaczego nie? Rozumiem że producent tak przewidział i to jest święte. Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem bo już któryś mechanik zagadnął o wymianę na "sztywne " koło zamachowe.

Lector 03-11-2015 19:03

Odp: Wymiana sprzęgła i zamiana koła dwumasowego
 
Jakbyś miał ochotę poczytać ;)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

akmon 04-11-2015 10:42

Odp: Wymiana sprzęgła i zamiana koła dwumasowego
 
[QUOTE=wurt74;2478640]Dzięki za odpowiedź. Zamienne sprzęgło znalazłem bez problemów, może nawet w niższej cenie. Interesuje mnie natomiast powód dlaczego nie? Rozumiem że producent tak przewidział i to jest święte. Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem bo już któryś mechanik zagadnął o wymianę na "sztywne " koło zamachowe.[/QUO

Święte to dla producenta bo to jego interes !
Jak kasa w nadmiarze to bierz ori

GTB20 04-11-2015 11:40

Odp: Wymiana sprzęgła i zamiana koła dwumasowego
 
Zakładają jednomas . Ja smigam 2 lata na jm w sharanie i jest ok.parę przekladek taz wykonałem.

kot_79 05-11-2015 10:02

Re: Wymiana sprzęgła i zamiana koła dwumasowego
 
Ale ty masz jednak troszkę inną konstrukcję w Sharanie... Kolega pisze o Galaxy Mk3, troszkę nowocześniejsza konstrukcja i zapewne inny moment obrotowy.

Zrób jak uważasz, oszczędzisz może maks 1000PLN a powiedzmy po 30kkm padnie Ci sprzęgło (bez dwumasy jest znacznie bardziej narażone na problemy - poczytaj fora) i cała oszczędność wydasz na kolejną wymianę.

Tak czy inaczej przy sprzedaży nie zapomnij powiedzieć o tym kupującemu, IMHO jest to dosyć istotna informacja o zmianie względem oryginału.

GTB20 05-11-2015 21:40

Odp: Wymiana sprzęgła i zamiana koła dwumasowego
 
Na forach piszą bzdury. mam 450 Nm i nic mi się nie rozwala a jeżdżę agresywnie. Nie słuchaj ludzi co nie mają doświadczenia w branży tylko sieją plotki na forach.
A i nic nie trzeba informować nowego właściciela. W zestawie jest naklejka informacyjna do naklejenia w pojeździe. Powinieneś to wiedzieć.

kot_79 05-11-2015 22:32

Odp: Wymiana sprzęgła i zamiana koła dwumasowego
 
Nie wiem czemu powinienem to wiedzieć, nie wymieniam sprzęgieł i dwumas zawodowo - przy mojej dwumasie przy poprzednim MND4 żadnych naklejek nie było.
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] zrób jak uważasz, opinie kilku z nas masz. Jak już wymienisz podziel się opinią, no i o naklejce informacyjnej w pojeździe nie zapomnij :-)

bobo75 06-11-2015 19:41

Odp: Wymiana sprzęgła i zamiana koła dwumasowego
 
Xyz


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.