Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Czas się rozglądać - opony na lato i ... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=91576)

maciekr7 12-12-2009 22:27

Odp: Opony do s-maxa
 
dziś założyłem zimowe opony w rozmiarze 16". Jestem trochę rozczarowany prowadzeniem samochodu w zakrętach (oczywiście nie przy niskiej prędkości). Na wprost jest OK, ale w zakręcie mam wrażenie jakbym na balonie jechał. Powoli zaczynam żałować, że na zimę nie zdecydowałem się na 17". To takie odczucia po pierwszych jazdach na zimowych szesnastkach.

IRONANT 12-12-2009 22:51

Odp: Opony do s-maxa
 
Masz sportowe zawieszenie czy nie? A IVCD? Jeśli tak to czy zmiana ustawień coś zmienia? Czy po prostu pływa w zakręcie? Czy jest mocno podsterowny? Może trochę podnieś ciśnienie w kołach to będzie sztywniej i będą mniejsze kąty znoszenia kół i trochę się poprawi. To dużą zmiana w wysokości opony z 18" na 16" czyli 105,75 mm na 129 mm wysokości opony, poza tym to zimówka więc jest miękka, szczególnie gdy jest ciepło.

maciekr7 13-12-2009 15:38

Odp: Opony do s-maxa
 
Cytat:

Napisał IRONANT (Post 1308889)
Masz sportowe zawieszenie czy nie? A IVCD? Jeśli tak to czy zmiana ustawień coś zmienia? Czy po prostu pływa w zakręcie? Czy jest mocno podsterowny? Może trochę podnieś ciśnienie w kołach to będzie sztywniej i będą mniejsze kąty znoszenia kół i trochę się poprawi. To dużą zmiana w wysokości opony z 18" na 16" czyli 105,75 mm na 129 mm wysokości opony, poza tym to zimówka więc jest miękka, szczególnie gdy jest ciepło.

Nie mam sportowego zawieszenia (świadomy wybór) i układu IVDC, a ciśnienie w oponach jest jak dla niepełnego obciążenia. Chyba spróbuję napompować do wartości przy pełnym obciążeniu.

dziopski 14-12-2009 19:02

Odp: Opony do s-maxa
 
A co powiecie na takie zestawienie? 18 cali alu szerokosc felgi 8X18 i oponka 225/45 ?? Czy ktos takie ma??

pebeel 15-12-2009 18:43

Odp: Opony do s-maxa
 
Cytat:

Napisał dziopski (Post 1310067)
A co powiecie na takie zestawienie? 18 cali alu szerokosc felgi 8X18 i oponka 225/45 ?? Czy ktos takie ma??

no, ja - na lato. pech chce, że teraz zima więc leżą w piwnicy, dziewicze i niczym nieskalane ;)

dziopski 15-12-2009 19:45

Odp: Opony do s-maxa
 
Tak na lato :-) Ale dopiero mam zamiar kupić.
Ale raczej będą ok w sam raz nie za duże i nie za male ;-) Nie ??

jarecki46 16-12-2009 02:44

Odp: Opony do s-maxa
 
Do YatzeK:



nieprawda,bo to typowa zimówka.A pozatym zadziwiająco dobrze wypadła w niemieckich testach ADAC,TCS,Auto Bild i innych,więc nie może być fatalna jak to opisałeś.[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] -oto przykład

andree74 16-12-2009 06:57

Odp: Opony do s-maxa
 
Cytat:

Napisał pebeel (Post 1310695)
no, ja - na lato. pech chce, że teraz zima więc leżą w piwnicy, dziewicze i niczym nieskalane ;)

...to kolega nie ma 235/45/18 ? myslalem ze wszystkie modele opon do felg 18" naszych samochodzikow maja taki rozmiar. Moje 18 calowe felgi maja opony 235/45/18 zgodnie ze specyfikacja techniczna auta.

tygrysex 16-12-2009 07:58

Odp: Opony do s-maxa
 
No ja tez tak mam... Ford podaje swoje, a kazdy jak bardzo chce moze smigac przeciez na 4 dojazdowkach :D
Choc ja osobiscie wole sie trzymac zalecen producenta...

roger 16-12-2009 11:02

Odp: Opony do s-maxa
 
Cytat:

Napisał jarecki46 (Post 1310991)
Do YatzeK:



nieprawda,bo to typowa zimówka.A pozatym zadziwiająco dobrze wypadła w niemieckich testach ADAC,TCS,Auto Bild i innych,więc nie może być fatalna jak to opisałeś.[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] -oto przykład

Potwierdzam dobra opinię o tej oponie zimowej. Opona bardzo dobrze wykonana jakościowo (Made in Finland), jest cicha (jak na zimówkę), nieźle się spisuje także na mokrej nawierzchni. Myślę, że w tym przedziale cenowym faworyt.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.