Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] awaria silnika natychmiastowy serwis 1.6tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=304477)

jadut 29-12-2019 12:16

awaria silnika natychmiastowy serwis 1.6tdci
 
Witajcie. Od blisko pół roku jestem posiadaczem Grand C-maxa z 2010 1.6 tdci.
Po kupnie auta w krótkim czasie wymieniłem akumulator, filtry, rozrząd. Około listopada filtr paliwa. Wszystko było ok.

Około tydzień temu auto zaczęło świrować - najpierw wyskoczył komunikat awaria świateł hamowania, po jakimś czasie awaria świateł mijania, a zakończyło się awaria silnika natychmiastowy serwis i przejście w tryb awaryjny. Zgasiłem auto, trochę odczekałem i odpalił normalnie. Przez tydzień znowu wszystko było ok.

Wczoraj problem awaria silnika powrócił i niestety tak szybko nie odpuścił. Podjechałem więc do mechanika, który tak na szybko podpiął auto pod komputer i wyskoczył problem z wtryskiwaczem. Z braku czasu umówiliśmy się na robotę dopiero za jakiś czas. Po jakimś czasie auto znowu odpaliło "normalnie" więc podjechałem do jeszcze jednego mechanika. Ten wstępnie wykluczył wtryskiwacz (komputer nie pokazał błędów), zwrócił mi jednak uwagę na słabe ładowanie (pokazało 13,5). Ewentualnie wiązkę kabli. Powiedział, że gdy ładowanie jest za niskie, komputer może różne cuda pokazywać. Zasugerował podładowanie aku.

I moje pytanie: czy rzeczywiście wykluczylibyście wtrysk ? Czy rzeczywiście przyczyną może był te ładowanie ? akumulator zmieniałem 4 miesiące temu, na pomiarze miał 15 v, możliwe jest że tak szybko wartość spadłaby do 13,5 ? Wczoraj auto jeździło już normalnie, jednak zauważyłem, że trochę szarpie. Od jutra będę próbował zdiagnozować problem, jednak nie znam się w ogóle na autach więc za każdą dobrą radę czy sugestię z góry dziękuję. Bo pewnie ktoś miał podobny problem...

Panowie jeszcze jedno: czy to normalne, że gdy auto przechodzi w tryb awaryjny to pali na 3 wtryski ?

Kwiatek6178 30-12-2019 14:42

Odp: awaria silnika natychmiastowy serwis
 
Od czegoś trzeba zacząć. Sprawdź wtryski na początek.

slawek-kali 30-12-2019 14:49

Odp: awaria silnika natychmiastowy serwis
 
w twoim aucie jest jest system SC smart charge.. wiec wszystko gra i ladowanie 13,5 jak najbardziej ok.
Ja szukalbym problemu w wiazkach w komorze silnika, moze gdybys mial kod bledu byloby latwiej cos doradzic.

krzys1968 31-12-2019 12:32

Odp: awaria silnika natychmiastowy serwis
 
Sprawdz wtyczki w gem czy przypatkiem nie masz awaryjnej pompki od spryskiwaczy


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.