Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Nawracający "Check Engine"; sonda lambda?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=286560)

Noir629 25-09-2018 11:00

Nawracający "Check Engine"; sonda lambda??
 
Witam.
Posiadam Forda Mondeo mk3 z 2004 roku, silnik benzyna 1.8 125KM.

Od 2 lat regularnie nawraca problem kontrolki "Check engine". Zawsze pojawiała się ona tuż po tankowaniu. Regularnie tankuje na konkretnej stacji Orlen u siebie w mieście. Najczęściej problem występował jak zatankowałem w trasie gdzieś indziej, ale nie miało to reguły bo bywało, że miałem spokój nawet 6-7 miesięcy.

Mechanik po każdym podłączeniu pod kompa mówił, że wina sondy lambda. Kasował błąd i kazał obserwować, zatankować do pełna itd. Twierdził, że paliwo trefne. Nawet miałem sytuację, że dwa razy zatankowałem na BP u siebie w mieście i błąd wyskoczył, więc zacząłem omijać. Wczoraj tankowałem w trasie, ale na Orlenie, a błąd pojawił się dopiero dziś w trakcie jazdy.

Dlatego postanowiłem zapytać i znaleźć przyczynę bo nie może być takiej sytuacji, że nie mogę spokojnie zatankować... Przecież nie o to chodzi, żeby być klientem jednej konkretnej stacji paliw :diabelek: Spotkał się ktoś z czymś takim? Pozdrawiam :razz:

Danielo_82 25-09-2018 11:19

Odp: Nawracający "Check Engine"; sonda lambda??
 
Jaki nr błędu?

RyszardaTrzeciaWaza 25-09-2018 11:38

Odp: Nawracający "Check Engine"; sonda lambda??
 
Błąd której sondy ? Jeżeli za katalizatorem, to on jest kaput.

Noir629 25-09-2018 12:36

Odp: Nawracający "Check Engine"; sonda lambda??
 
Szczerze mówiąc nie wiem. Tego nie usłyszałem ani razu niestety.

Garbojad 25-09-2018 17:11

Odp: Nawracający "Check Engine"; sonda lambda??
 
Zmień mechanika

Noir629 13-10-2018 11:27

Odp: Nawracający "Check Engine"; sonda lambda??
 
Posłuchałem rad i byłem u innego mechanika. Okazało się, że nie ma błędów związanych z sondą lambda, a jest z zaworem EGR. Błędy jakie wyskoczyły to:
p0400 zakłócenie przepływu spalin w układzie recyrkulacji EGR.
p1000 cykl obd2
c1310 coś z ciśnieniem, przetwornikiem, hamowania przedniego lewego koła

Błąd EGR narazie udało się skasować, jeśli dalej wyskoczy to kombinować coś z tym czy raczej zignorować? Pozostałe mówił, żeby się nie martwić skoro na przeglądzie jest ok i auto hamuje jak należy.

darmodziej 13-10-2018 12:59

Odp: Nawracający "Check Engine"; sonda lambda??
 
Cytat:

Napisał Noir629 (Post 3041456)
Błąd EGR narazie udało się skasować, jeśli dalej wyskoczy to kombinować coś z tym czy raczej zignorować?

Zacznij od wyczyszczenia EGR, może pomoże. Jak nie, to wymiana zaworu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.