Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Brak świateł awaryjnych i błędnie działający lewy kierunkowskaz (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=286187)

caZZn1 15-09-2018 15:12

Brak świateł awaryjnych i błędnie działający lewy kierunkowskaz
 
Cześć,

Auto: Ford Focus MK2 1.8 TDCI

mam głupi problem z światłami awaryjnymi i kierunkowskazami mianowicie:
  • prawy kierunkowskaz działa prawidłowo
  • światła awaryjne nie działają
  • włączenie lewego kierunkowskazu powoduje nałożenie się świateł awaryjnych i lewego kierunkowskazu - rozwinięcie tego poniżej

W czasie pomiędzy kiedy lewy kierunkowskaz miga włączają się światła awaryjne. Dodatkowo kiedy wcisnę i przytrzymam przycisk świateł awaryjnych - lewy kierunkowskaz działa poprawnie - tzn nie ma tego efektu nakładania się świateł kierunkowskazu i awaryjnych.

===> [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dodatkowo, widzę problem z zapalniczką samochodową. Gdy włączam lewy kierunkowskaz, obwódka wokół wtyku zapalniczki samochodowej miga (jakby spadek i wzrost napięcia w żarówce/podświetleniu wokół).

Dodatkowe informacje to takie, że kiedyś, z rok temu kupiłem LEDowe żarówki do tylnych kierunkowskazów takie jak te ->
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Miałem też małą przygodę z kamerką samochodową, nie wiem czy przypadkiem nie było zwarcia gdzieś w okolicach zapalniczki samochodowej, bo wyjąłem wtyk od kamerki samochodowej połamany (podpinany do zapalniczki samochodowej) być może od zwarcia się połamał.

Nie wiem gdzie szukać problemu. Zacząłem od szukania w bezpiecznikach ale jedyne na co wpadłem to sprawdzenie bezpiecznika zapalniczki samochodowej.

Spróbuję nagrać ten moment i zaktualizować wątek.

Nie znalazłem nigdzie podobnego tematu jeśli jednak jest - proszę o podlinkowanie go dla potomnych i zamknięcie wątku.

weuek 15-09-2018 15:48

Odp: Brak świateł awaryjnych i błędnie działający lewy kierunkowskaz
 
Cytat:

Napisał caZZn1 (Post 3030399)

Auto: Ford Focus MK2 1.8 TDDI

Taki pojazd nie istnieje.

Cytat:

Napisał caZZn1 (Post 3030399)
W czasie pomiędzy kiedy lewy kierunkowskaz miga włączają się światła awaryjne. Dodatkowo kiedy wcisnę i przytrzymam przycisk świateł awaryjnych - lewy kierunkowskaz działa poprawnie - tzn nie ma tego efektu nakładania się świateł kierunkowskazu i awaryjnych.

Tego nie rozumiem. Przeczytałem 3 razy.

caZZn1 16-09-2018 21:50

Odp: Brak świateł awaryjnych i błędnie działający lewy kierunkowskaz
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 3030410)
Taki pojazd nie istnieje.
Dzięki ;) poprawiłem .. pomyliło mi się

Tego nie rozumiem. Przeczytałem 3 razy.

Ja też nie bardzo ale inaczej tego nie dało się opisać. Dorzuciłem klip, powinno się wyjaśnić.

aln 18-09-2018 08:38

Odp: Brak świateł awaryjnych i błędnie działający lewy kierunkowskaz
 
może to głupie ale spróbuj wrócić do oryginalnych żarówek, obejdź auto i sprawdź czy wszystkie się świecą itp.

caZZn1 20-09-2018 22:29

Odp: Brak świateł awaryjnych i błędnie działający lewy kierunkowskaz
 
Cytat:

Napisał aln (Post 3031286)
może to głupie ale spróbuj wrócić do oryginalnych żarówek, obejdź auto i sprawdź czy wszystkie się świecą itp.

I jak ma mi to pomóc ;)?
Problem leży gdzie indziej, światła awaryjne się palą ale ... inaczej. Oba kierunkowskazy działają, z tym że lewy włącza również awaryjne.

Problem leży gdzie indziej imho.

hindus 20-09-2018 22:54

Odp: Brak świateł awaryjnych i błędnie działający lewy kierunkowskaz
 
Gem może wariowac więc wbrew pozorom zmiana na 100% fabryczne oświetlenie nie zaszkodzi, dużo to nie kosztuje ani pracy ani pieniędzy. Jeśli nie to to albo padnięty Gem albo jakiś cyrk z masą


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.