Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus USA] silnik 2.0 GTDI ST co to za silnik (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=300022)

mors90 23-08-2019 19:27

silnik 2.0 GTDI ST co to za silnik
 
1 załącznik(i)
Witam. Zakupiłem auto w usa otrzymałem zdjęcia z portu już w Niemczech. Zaciekawiło mnie zdjęcie z nazwą silnika. Nie mogę nigdzie znaleźć info na jego temat oprócz małej wzmianki na stronie o Volvo.. . Wszędzie wyskakuje mi że jest to turbodoładowany silnik z wersji ST o mocy 250 KM. Czy ktoś może to potwierdzić? Ktoś ma taki silnik? Jest to sedan w Titanium 2017r. nie żadne St, Rs czy coś co mogłoby wskazać na mocniejszą jednostkę.
Pozdro!

grundi_bdg 23-08-2019 20:27

Odp: silnik 2.0 GTDI ST
 
Podeślij VIN to może uda się*sprawdzić co tam pod maską siedzi,

Może dostałeś pas przedni z jakiejś sportowej wersji.

dorsiu 23-08-2019 21:34

Odp: silnik 2.0 GTDI ST
 
To jest 2-litrowy EcoBoost, w twoim wypadku 2. generacji (produkcja od 2015 r.), GTDI, czyli Gasoline Turbocharged Direct Injection. Silnik ten jest przystosowany do turbosprężarki Borga-Warnera w technologii twin-scroll, czyli masz takie dwa turbo w jednym, co daje lepszą dynamikę silnika, wysoką moc i moment obrotowy w szerokim zakresie obrotów. Poza tym silnik ma blok z aluminium, lepszą kompresję itd.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Edit jeszcze: 250 KM (373 Nm) i czemu wątek w dziale Focus??? :)

mors90 23-08-2019 21:55

Odp: silnik 2.0 GTDI ST
 
Bo to ford Focus więc w jakim dziale ;-)?
Vin : 1FADP3J23HL246295

Dostałem do niego Carfax i nic tam nie było o innej kolizji niż tej mi wiadomej.. ale dowiem sie czegoś więcej jeśli ktoś ma jakieś źródło

SRS 23-08-2019 21:58

Odp: silnik 2.0 GTDI ST
 
Cytat:

Napisał mors90 (Post 3166495)
Vin : 1FADP3J23HL246295

to jest ENGINE: 2.0L I4 DI TIVCT Petrol 160PS

mors90 23-08-2019 22:05

Odp: silnik 2.0 GTDI ST
 
no to ciekawe, skoro naklejka inna niż to co w nim siedzi. coś więcej o silniku? jakieś ważne szczegóły ( czytaj: wady)

edmun 24-08-2019 18:20

Odp: silnik 2.0 GTDI ST
 
Jak dla mnie to nie jest ST tylko Focus w sedanie z 2.0 wolnossącym benzynowym silnikiem o mocy 160KM.
VIN wskazuje na wersję "nie-ST"

grundi_bdg 25-08-2019 07:04

Odp: silnik 2.0 GTDI ST
 
Czyli może się potwierdzać to o czym pisałem. Pas przedni z naklejka możesz mieć od jakiegoś ST, ostatnio w USA coraz popularniejsze jest picowanie aut przez copart i innych aukcjonerów, co tylko mogą to składają do kupy żeby lepiej to wszystko na zdjęciach wyglądało. Ale i możliwe ze poprzedni właściciel miał przygodę która zatuszował na własna rękę.

mors90 28-08-2019 14:48

Odp: silnik 2.0 GTDI ST
 
1 załącznik(i)
Nie wyglada mi to na wersje z ST, może coś w środku było wymienione ale tak jak pisałem z carfaxu wynika tylko jedna szkoda. Zobaczymy co jest grane jak odbiorę grata 😬

dorsiu 29-08-2019 21:54

Odp: silnik 2.0 GTDI ST
 
Nie wiem dlaczego wkręciłem sobie, że chodzi o Fusiona i silnik 2,0 EcoBoost, bo wspomniałeś o 250 KM.
Tak jak koledzy wyżej wspomnieli, po VIN-ie wychodzi, że to jest 2.0 Duratec (160KM), czyli benzyniak z wysokociśnieniowym układem wtrysku bezpośredniego i układem zmiennych faz rozrządu, przeznaczony na rynek Ameryki Północnej. Oznaczany jako 2.0 L Ti-VCT GDI (Gasoline Direct Injection) I4, zaś silniki EcoBoosta (np. 250 KM) są oznaczane są jako 2.0 L GTDI (Gasoline Turbocharged Direct Injection). Czyli ewidentnie naklejka wprowadza w błąd i sugeruje turbodoładowany EcoBoost, a jest faktycznie "stary" Duratec.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.