Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [C-MAX 2007-2010] Automat na zimnym czasami wyświetla komunikat błędu... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=301881)

ArtekMK 14-10-2019 21:23

Automat na zimnym czasami wyświetla komunikat błędu...
 
Cześć, mój pierwszy samodzielny post na forum - zaraz po tym jak przywitałem się z Forumowiczami :)

Mam od kilku dni C-MAXa 2.0 diesel 136km z 2010r
Mam problem ze skrzynią - często - tzn.prawie codziennie na zimnym silniku i przy wolnej jeździe wyskakuje mi komunikat błędu skrzyni z czerwoną ikonką - wówczas auto nie wrzuca już wyższych biegów. zatrzymuje auto, wyłączam silnik, włączam i jakby nie było żadnego problemu...

Później nie ma najmniejszego problemu - auto jest dynamiczne, zrywne, płynnie przełącza biegi - nic nie dzwoni ani nie stuka...

sprawdzałem w MENU błędy - ale nic tam nie ma

Nie mam doświadczenia z automatami - ale przeryłem już pół internetu i te najpopularniejsze objawy opisane przy walniętych skrzyniach nie występują...

Pytanie do Was - co mam zrobić w tej sytuacji i co może być przyczyną? Czeka mnie wymiana skrzyni czy to kwestia wymiany oleju? Przyznam że przebieg auta jest dość duży - 229000km

Macie jakieś warsztaty godne zaufania gdzie przebadają mi skrzynię - woj. lubuskie...

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Petru23 15-10-2019 02:05

Odp: Automat na zimnym czasami wyświetla komunikat błędu...
 
A podczas jazdy próbnej nic nie zauważyłeś?
Pierwsze to wymiana oleju w skrzyni. Jeśli nie pomoże - serwis/wymiana skrzyni.
Ale ja bym najpierw próbował ugrać coś ze sprzedawcą, najlepiej oddałbym auto.

ArtekMK 15-10-2019 07:13

Odp: Automat na zimnym czasami wyświetla komunikat błędu...
 
nie, zanim udałem się na jazdę próbną to silnik troche pracował i dostał najwyraźniej już temperatury - testowałem zrywność, przełączanie się, przejechałem kilka km ponad 100km/h i bez zarzutu...
widzę że to się dzieje na zimnej skrzyni - i to dość nieregularnie - dzisiaj np. nic się nie działo...

Auta nie mogę oddać bo kupiłem je w Niemczech - a eksportowe nie podlegają gwarancji :(

--------

Właśnie dostałem od Mariusza z forum info z VIN:

C-MAX 2007-2010, 2.0L Duratorq-TDCi (136PS) - DW10, Frozen White

Główne funkcje
Data produkcji: 31.03.2010
Model pojazdu: C-MAX 2007-2010
Typ nadwozia: 5-drzwiowy UAV
Wersja: Seria 55
Silnik: 2.0L Duratorq-TDCi (136PS) - DW10
Przekładnia: 6-bieg.prz.Powershift 6DCT450- MPS6
Napęd: LHD FWD...

Zbyniu123 15-10-2019 14:00

Odp: Automat na zimnym czasami wyświetla komunikat błędu...
 
Az przykro sie czyta ze kolejny raz ktos kupil auto.ktore wymaga takiej duzej naprawy..

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Sekundus 16-10-2019 21:08

Odp: Automat na zimnym czasami wyświetla komunikat błędu...
 
Wygląda to na jakiś problem z elektryką skoro skrzynia działa potem normalnie.

Wysłane z mojego LYA-L09 przy użyciu Tapatalka

ArtekMK 16-10-2019 21:23

Odp: Automat na zimnym czasami wyświetla komunikat błędu...
 
Zobaczymy co przyniesie wymiana akumulatora i oleju w skrzyni... szukam jeszcze kogoś, kto jest wstanie przeprowadzić kalibrację PS...
Dam znać jaki będzie efekt tych wymian

bulajev 23-10-2019 20:00

Odp: Automat na zimnym czasami wyświetla komunikat błędu...
 
Ja miałem podobnie po zakupie po 1500km zaczął mi tak robić PS diagnoza w ford sławek dwa błędy w mechatronice . naprawa w maktrans jescze tłumik drgań już coś się sypał- pełna regeneracja 8600zł z pełnym vatem. post naprawa skrzyni powershift.pozdrawiam

ArtekMK 23-10-2019 20:05

Odp: Automat na zimnym czasami wyświetla komunikat błędu...
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] dzięki za info!
I jak po naprawie? Ile czasu temu naprawiałeś - i jak się spisuje dzisiaj?

bulajev 23-10-2019 20:47

Odp: Automat na zimnym czasami wyświetla komunikat błędu...
 
Cytat:

Napisał ArtekMK (Post 3186131)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] dzięki za info!
I jak po naprawie? Ile czasu temu naprawiałeś - i jak się spisuje dzisiaj?

w grudniu tamtego roku chyba i sprawuje się bardzo dobrze bez zastrzeżeń. przejechane od naprawy ok. 15 tys km


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.