Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=102)
-   -   [Ka 2008-2016] Diagnostyka czym i jak ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=272763)

funny 21-11-2017 10:53

Diagnostyka czym i jak ?
 
Witam
Czy ktoś wie jakim interfejsem i programem połączyć się z Ka II ,
Mam viakena na forda z mondeo działa bez problemu a z ka nie może się połączyć.

weuek 21-11-2017 11:13

Odp: Diagnostyka
 
To ka to jest fiat 500, więc może szukaj do fiata?

funny 21-11-2017 12:07

Odp: Diagnostyka
 
Dzwoniłem do pomocy technicznej viakena i im to samo zasugerowałem to powiedział mi że mechanicznie może tak ale sterowniki to fordowskie.
Dlatego pytam kto czym się połączył. Chodzi o sprawdzoną konfiguracje.

mischel 22-11-2017 10:30

Odp: Diagnostyka czym i jak ?
 
Próbowałem podłączyć forscanem na androida i nie poszło. Kiedyś dzwoniłem do aso forda celem ogarnięcia problemu z radiem to powiedzieli że tak naprawdę to jest fiat i oni nie bardzo wiedz jak to ogarnąć. Skończyło się na dociągnięciu kabli can do radia i ruszyło ale miga przebieg a takie akcje są w fiatach co sugerowało by sterownik fiatowski.

funny 22-11-2017 20:05

Odp: Diagnostyka czym i jak ?
 
Zapomniałem napisać że udało mi się połączyć viakenem do forda. Program chyba pcm scan ale tam tylko ecu i pokazało jeden błąd innych modułów nie pokazuje. Więc chyba jednak sterowniki do forda.

mischel 23-11-2017 08:05

Odp: Diagnostyka czym i jak ?
 
Sprawdzę jeszcze forscan na pc, może tak się uda.

Kinias 25-11-2017 06:43

Odp: Diagnostyka czym i jak ?
 
Diagnostyka "domowa" działa przy pomocy MES i AlfaOBD w ustawieniach Fiat 500. Jak miga licznik po instalacji radia trzeba zrobić Proxi którymś z tych programów



Cytat:

Napisał mischel (Post 2891458)
Sprawdzę jeszcze forscan na pc, może tak się uda.

Forscan nie wspiera Forda Ka mk2

P.S.
Działa Ci wyłącznik poduszki powietrznej pasażera w liczniku?

mischel 25-11-2017 15:57

Odp: Diagnostyka czym i jak ?
 
Cytat:

Napisał Kinias (Post 2892424)
Jak miga licznik po instalacji radia trzeba zrobić Proxi

Mógłbyś to trochę rozwinąć na przykładzie alfaobd. Domykanie szyb też idzie ogarnąć? Jedna po przytrzymaniu guzika idzie sama do góry a druga po puszczeniu przycisku staje.
Przejże menu w liczniku ale nie pamiętam takiej opcji, chyba auto za stare, 2009 rok

Kinias 25-11-2017 17:55

Odp: Diagnostyka czym i jak ?
 
Na przykładzie alfaOBD:
- potrzebujesz elm327 i żółty adapter (lub można zrobić przełącznik lini CAN jak w przypadku Forscana z tym, że to jest Fiat i MS-CAN jest na pinach 1 i 9 złącza OBD, a do proxy interesuje Cię właśnie ta magistrala)
- uruchamiasz AlfaOBD, wybierasz port z ELM, wybierasz z listy Fiata 500, Body computer. W active diagnostic na końcu listy jest proxi. Wybierasz i postępujesz zgodnie z poleceniami (wciskasz dalej itd). Po procedurze wyłączasz stacyjkę i włączasz i cieszysz się niemigającym licznikiem.
- z szybami bedzie tylko jedna szyba działać w trybie automat w zależności jaką wersję zakodujesz ( RHD/LHD ).

funny 26-11-2017 19:02

Odp: Diagnostyka czym i jak ?
 
Wyłączenie poduszki pasażera z poziomu komputera auta jest możliwe ale po uaktywnieniu tej funkcji w aso.
A szyby tak jak kolega wcześniej napisał jedna może mieć pakiet komfortu czyli automatyczne otwieranie i zamykanie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.