Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Nie działają czujniki parkowania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=279279)

os7a 19-09-2012 19:06

Sensory/czujniki cofania nie działają
 
dopiero co kupiłem s-maxa z niemiec imoże po prostu nie wiem co i jak.Może ktoś mi coś w tej sprawie podpowie!? Dzięki!

Rolem 19-09-2012 20:41

Odp: sensory cofania nie działają
 
Użyj opcji "szukaj". Jest tego trochę.

eclipse 19-09-2012 21:13

Odp: sensory cofania nie działają
 
To się czasami zawiesza i wtedy albo piszczy ciągłym sygnałem albo się rozłącza .Przyczyną pewnie jest złącze gniazda pod zderzakiem .

MAG 19-09-2012 21:30

Odp: sensory cofania nie działają
 
Oczywiście sprawdzić połączenia pod zderzakami (oba, przód i tył) warto zrobić, ale niestety obawiam się, że po podłaczeniu do kompa wyjdzie bład i uszkodzenie jednego albo nawet kilku czujników - niestety jest to dosyc częste zjawisko ...

Ja musiałem wymienić 5 sztuk - kupiłem używki, ale okazało się, że jeden z tych "nowych" też nie działał, więc kupiłem nówkę w serwisie.
Po kilku miesiacach jeden z tych wymienionych na "nowe" uzywki też zaczał mi szwankować i raz działa, a raz nie (wiem że to ten wymieniany przeze mnie, bo autko była podłaczane do kompa).

Tak więc wybierz się na podłaczenie auta do kompa i wyjdzie czy i z którym czujnikiem jest problem ...

Pafnucy 20-09-2012 00:14

Odp: sensory cofania nie działają
 
U mnie mam wrażenie, że czujniki "za dobrze" działają. Czasami piszczy na kępkę trawy, że o ciągłym sygnale podczas deszczu nie wspomnę.

os7a 20-09-2012 07:50

Odp: sensory cofania nie działają
 
Serdeczne dzięki wszystkim za pomoc !!!!

RafałB 20-09-2012 08:26

Odp: sensory cofania nie działają
 
Zależy czy piszczą ciągle,czy piszczą i miga napis na klawiszu (wtedy błąd/awaria) czy wcale nic a nic nie dają znać...

Karol9 20-09-2012 09:21

Odp: sensory cofania nie działają
 
Ja też mam problem z czujnikami po zimie. Raz działają a raz nie. Zdarza się sytuacja, że działają przy np. cofaniu i w pewnym momencie jest ciągły pisk i miga dioda na klawiszu i się wyłączają. Przez ostatni prawie miesiąc był spokój ale wczoraj znowu i dzisiaj rano znów nie działały.
Muszę chyba wybrać się do kogoś na kompa.Ciekawe czy jeden jest padnięty czy kilka. Kupował ktoś z Was ostatno taki czujnik w serwisie? Ile kosztował?Będę wdzięczny za info.

RafałB 20-09-2012 09:46

Odp: sensory cofania nie działają
 
Cytat:

Napisał Karol9 (Post 1879027)
Raz działają a raz nie. Zdarza się sytuacja, że działają przy np. .

Jeśli tak się dzieje to obstawiam:
1.kabel/złączka gdzieś przetarta i nie łączy
2.Czujnik wyskoczył z miejsca - miałem to samo,sprawdź narazie bez kompa jak "macajew" ręcznie ;) powinno być ok.

Karol9 20-09-2012 09:51

Odp: sensory cofania nie działają
 
Już nie raz tak sprawdzałem :-) i wszystko wydaje się być w porządku.
Ja obstawiam, że uszkodzony jest któryś z tylnych czujników.
Tylko musze to zdiagnozować i "wyleczyć" mojego esia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.