Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Nie działa klima (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=129413)

Esio23 24-07-2023 13:30

Odp: Nie działa klima
 
2 załącznik(i)
Koledzy pomocy
Mam problem z klimatyzacją. Tydzień temu została nabita i do wczoraj działała spoko. Dziś klima przestała działać. Kompresor chodzi, wiatrak chodzi, żadnych błędów na panelu i w forscanie. Po zrobieniu adaptacji klap z panelu klimy przez chwilę wieje zimne powietrze, ale po chwili znów jest ciepłe. Takie coś wczoraj sprawdziłem w samochodzie. Mam program i kabel ale nie wiem jakie parametry mam sprawdzić na forscanie aby coś wywnioskować. Proszę o pomoc

Dynia 30-08-2023 09:39

Odp: Nie działa klima
 
3 załącznik(i)
Witam,
dopadło i mnie ;-)
po przeczytaniu wszystkich postów w tym temacie mam jeszcze kilka pytań.

U mnie sytuacja wygląda tak:
1. Klima się włącza - wiatrak startuje na 1 biegu - 13% (według ForScan). Dla testu wyłączyłem nawiew i "podgrzałem" auta do 100 stopni ale nie włączył się wentylator aby "schłodzić" płyn chłodniczy (a moim zdaniem przy takiej temperaturze już powinien). Więc żeby zbić temperaturę włączyłem nawiewy na maxa. ForScan przez chwilę pokazał wartość FANDC ok 25% i powoli spadał do 13%. Na razie nie miałem możliwości podłączenia na krótko wiatraka ale czy jak wiatrak startuje i nawet przez chwilę (krótką) dochodzi do 25% to czy to oznacza że wiatrak jest sprawny a padnięty moduł (lub coś innego) ??

2. Nie chłodzi cała prawa strona. Na ustawieniu "HI" dmucha gorące powietrze na "LO" słychać że "klapki" się przestawiają ale prawa strona zaczyna dmuchać (moim zdaniem) powietrzem z zewnątrz. kalibracja zrobiona kilka razy. Błąd na climatroniku 9086 (ale w FS brak błędów). Potwierdza to co przypuszczałem że jakaś klapka się nie domyka. Kolejne pytanie ;-)
Gdzie znajduje się silniczek odpowiedzialny za nawiew prawej strony?

3. Klima nabijana w maju. Czy po wartościach czujnika ciśnienia z A/C z ForScan ok 770k/Pa - AC off oraz ponad 1000k/Pa AC on można wnioskować że układ szczelny i czynnika nie brakuje?

Reasumując. Moim zdaniem musze zacząć od ożywienia wiatraka tj żeby pracował na wyższych biegach oraz wyeliminowanie problemu z klapką prawej strony - czy po załączonych zdjęciach z informacjami FS można coś jeszcze wyczytać o niesprawnościach?.

Nie chcę zakładać dodatkowych tematów i zapytam tutaj
- jak widać na załączonych zdjęciach z FS wartość AAC temperatura otoczenia pokazuje różne dziwne wartość a temperatura na wyświetlaczu w aucie ok - czy to coś jest nie tak czy to sa różne czujniki?
- jak dogrzałem auto do 100 stopni to wskazówka od temperatury niewiele drgnęła. Wydaje mi się że jak FS pokazywał 100 stopni to powinna być znacząco wychylona poza wskazania optymalne czyli ok 88-90 stopni. Czy to jest normalne czy trzeba coś kalibrować / wymieniać.

Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi.

tomao 31-08-2023 07:31

Odp: Nie działa klima
 
Cytat:

Napisał Dynia (Post 3468635)
Czy to jest normalne

Niestety, w Fordach normalne.

Dynia 01-09-2023 12:33

Odp: Nie działa klima
 
tomao dziękuje za odpowiedź, a ktoś wie gdzie znajduje się ten silniczek od sterowania nawiewem prawej strony (pasażera) ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.