Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Nie działa klima (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=129413)

ALOSZA 25-04-2011 22:21

Nie działa klima
 
Nie działa klima przy fachowym napełnieniu / odpowiednim czynnikiem /, po zmostkowaniu / pod przekaźnikiem w komorze silnika/ działa sprężarka. a co dziwne po diagnostyce nie wykazuje żadnych błędów nawet pomyślnie robi próbę a klima nie działa. co może być i co robić ?

RafałB 26-04-2011 07:46

Odp: Nie działa klima
 
Rozszczelnienie może masz jakieś mikroskopijne i uchodzi czynnik,za mało czynnika...

technisat 26-04-2011 18:42

Odp: Nie działa klima
 
Witam , dzisiaj naprawiałem klimę w swoim esiu(2006r,2.0 tdci).Test klimy był ok,ciśnienie czynnika dobre,wentylator podłączony na krótko działał(po włączeniu klimy nie ruszał,a musi się kręcić),błędów w klimie po podłączeniu kompa nie było,ale był w silniku P0691.Dzięki wpisowi jednego z naszych klubowiczów sprawdziłem.Po zdjęciu lewego przedniego koła i nadkola ukazuje się biała plastikowa puszka a w niej jest sterownik.Podłączone są do niego 3 wtyczki-szara, brązowa i mniejsza czarna.Fioletowy kabel który chcemy sprawdzić jest w czarnej wtyczce(uwaga ten w szarej jest od czujnika położenia wałka rozrządu).Ten fioletowy kabel ma mieć przejście do wtyczki ,która idze do sterownika wentylatora(kwadratowa puszka przy wiatraku)W tej wtyczce są dwa kable grube i nasz cienki fioletowy.Musi być na nim przejście,a u mnie nie było.Zrobiłem obejście,wykasowałem błąd i klima znowu działa.Klima ruszała na 5-7 sek po wykasowaniu tego błędu, potem błąd znowu wskakiwał ,sprężarka się zatrzymywała,bo nie ruszał wentylator.:razz:

zbyso42200 27-04-2011 06:07

Odp: Nie działa klima
 
Pisalem juz o tym wcześniej. Wine ponosi wadliwa wiązka przewodow, zasilajaca m.in. przekaźnik wentylatora. U mnie pękala dwa razy. Za drugim - w trzech miejscach. Trzeba pociagnąć dodatkowy kalbel pod przekaźnik, a stary - wyciąć.
pzdr.
edit; u mnie sterownk znajduje się na plastikowaj obudowie wentylatora i można sie dostać do niego spokojnie po otwarciu klapy silnika.

treq 27-04-2011 09:13

Odp: Nie działa klima
 
podłączę się pod temat, może ktoś wie gdzie szukać króćca do wysysania/wtłaczania czynnika chłodzącego, tzn. jeden wiem gdzie się znajduje (obok chłodnicy, z lewej strony), a drugi gdzie?
silnik 2.0TDCI Duratorq

technisat 27-04-2011 22:17

Odp: Nie działa klima
 
jeden kruciec przy chłodnicy,a drugi-trzeba zdjąć osłonę silnika i pod podszybiem po lewej stronie stojąc przed autem.

treq 28-04-2011 10:01

Odp: Nie działa klima
 
1 załącznik(i)
dzięki technisat za podpowiedź, w między czasie znalazłem odpowiedź i może zamieszczę rysunek dla innych (w zakładzie, w którym byłem na napełnienie nie mogli go odnaleźć :()

1. zawór niskiego ciśnienia
2. zawór wysokiego ciśnienia

Radek S-MAX 29-04-2011 13:39

Odp: Nie działa klima
 
To mnie też coś dziś zaskoczyła klima, klimatronik był ustawiony na LO (mono) i prędkość wiatraka na trzy kreski AC OFF i otwarte okienka było miło, ale w korku już przestało być miło, nacisnąłem auto wiatrak dodał gazu, na wyświetlaczu pojawił się napis AC ON i w mordę ciepłe powietrze leci :/
W desperacji kombinacja przycisków: włączanie, wyłączanie różne opcje i dalej lipa :/

Odpuściłem już sobie okna poszły w dół dalej w korku, ale klimy nie wyłączyłem i ciepłe dmuchało. Po około 10 min, nie pamiętam już czy coś naciskałem w klimatroniku, zaczęło dmuchać zimne powietrze, tak dobrze że musiałem szybko ustawić na 23 stopnie.

I tak się zastanawiam, czy to przypadkiem nie ten kabelek, tylko kolega pisze że musiał błąd wykasować, u mnie nie było takiej opcji, bo jak w czasie jazdy.

I działa teraz jak gdyby nigdy nic, muszę to obserwować.

technisat 30-04-2011 04:06

Odp: Nie działa klima
 
Teraz to się narobiło.Wczoraj byłem na odgrzybianiu,pan włożył maszynkę dmuchającą parę z chemią pod nogi pasażera i niestety para się skropliła(po opuszczeniu terownika w dół ,spłynęła strużka cieczy) i zalała sterownik ukryty pod schowkiem(z przodu).Teraz nie działa mi parktronic,zablokowana jest tylna klapa,nie działają spryskiwacze i tylna wycieraczka.Ponoć warsztat jest ubezpieczony.Czy ktoś miał już coś takiego?Co to jest za skrzyneczka z bezpiecznikami pod schowkiem?

Kayu 30-04-2011 06:19

Odp: Nie działa klima
 
Jest to jedna z 3 skrzynek z przekaźnikami i bezpiecznikami, jest tam tez chyba moduł komfortu.

pxl 30-04-2011 07:54

Odp: Nie działa klima
 
Cytat:

Napisał technisat (Post 1646748)
?Co to jest za skrzyneczka z bezpiecznikami pod schowkiem?

to jest CJB -centralna skrzynka połączeniowa z komputerem, tam masz zapisane oprogramowanie obsługi peryferii Twojego autka (oprócz kompa sterowania silnikiem).

Bardzo duże AUUUŁA! -> kierunek ASO lub baaaardzo dobry autoelektronik z dostępem do fordEtis (z bardzo dobrym i dużym doświadczeniem).

pozdr!
XPrzemo

Radek S-MAX 30-04-2011 09:00

Odp: Nie działa klima
 
Nie przyglądałem się jak to wygląda, ale jak można to wymontować i rozebrać, albo choć wytargać i wsadzić do naczynia ze spirytusem! To ci to polecam, bo może tylko porobiły się tak zwane ścieżki zwarcia i wystarczy to pomoczyć w spirytusie, najlepiej to pędzelkiem przemyć i często po takim zabiegu elektronika działa! Stary sposób elektroników!
Ja w ten sposób nawet naprawiłem telefon po wylaniu baterii i zalaniu głównego procesora kwasem aż do pojawienia się korozji. Potem spiryt paruje i element wygląda jak "nówka sztuka"


Czasem czyni cuda :D

Kayu 30-04-2011 11:02

Odp: Nie działa klima
 
Izopropanol ponoć lepiej się do tego nadaje.

technisat 01-05-2011 10:22

Odp: Nie działa klima
 
wymontowałem ten sterownik rozebrałem.W najgorszym stanie był procek -cały biały,ale inne elementy też.Wymyłem wszystko(w pracy mam lutownicę standardowom i do lutowania ciepłym powietrzem i mikroskop)przelutowałem,co mogłem pomierzyłem.Po zamontowaniu działa wszystko,ale nadal nie mogę otworzyć klapy bagażnika.Może to wina alarmu,po zdjęciu klemy może zgłupiał.Komp nie pokazuje żadnych błędów.
Zastanawiam się ,czy nie wymontować stera jeszcze raz ,nie wyczyścić ultradźwiękowo płytki,przelutować i zalać plastikiem.Płytka i tak była czymś zalana,dlaczego elementy zardzewiały,środek chem.wg certyfikatu ma odczyn obojętny w stosunku do elektroniki,jest zalecany przez forda ,vw i inne marki,a jak para wodna mogła przedostać się przez warstwę ochronną płytki?

technisat 01-05-2011 10:50

Odp: Nie działa klima
 
Chciałbym nadmienić,że przy zamykaniu lub otwieraniu nie słyszę działania elektromagnesu w tylnym zamku.W skrzynce bezpieczników nie mam bezp.od ryglowania tylnej klapy(10a),ale do tej pory wszystko działało.
przedwczoraj klapa sama się otworzyła na parkingu,pokazał to piszczący alarm i info na wyświetlaczu i w tym czasie tylny spryskiwacz opróżnił mi cały zbiornik płynu,może zalało zamek lub czujnik?

ALOSZA 01-05-2011 17:55

Odp: Nie działa klima
 
Witam Wszystkich!!!!!
Mam prośbę odnośnie sprawdzenia i ewentualnie wymiany tej wiązki elektrycznej/ wadliwej/ , która ma wpływ na nie działanie klimatyzacji, aby opisać , który przewód sprawdzić od kont do kont ma być przejście ? Jak wcześniej pisałem w mojej klimie oprócz niedziałania wszystko jest ok / ciśnienie, wentylator na krótko działa , test zero błędu, sprężarka po zmostkowaniu pod przekaźnikiem działa / Pozdrawiam

technisat 01-05-2011 18:47

Odp: Nie działa klima
 
u mnie było jak pisałem wcześniej:
fioletowy kabelek od wtyczki wentylatora(we wtyczce są dwa kable grube i jeden cienki-fioletowy)do wtyczki do sterownika będącego w plastikowej skrzynce zamontowanej do zderzaka pod nadkolem lewego przedniego koła(trzeba częściowo odkręcić nadkole).
należy uważać bo do sterownika wchodzą 3 kostki:2 duże szara i brązowa i jedna mniejsza czarna.fioletowy kabel jest w szarej,ale nas nie interesuje.interesuje nas ten w czarnej,mniejszej wtyczce.u mnie pomogło

ALOSZA 01-05-2011 21:56

Odp: Nie działa klima
 
Witaj !!!!!
Dzięki - ja wszystko rozumie, ale wcześniej jak zrozumiałem, to klima chodziła po zresetowaniu błędu przez parę sekund i znów wyskoczył błąd / po tych Twoich naprawach / . jeszcze , ktoś pisał , że trzeba sprawdzić przejście o sterownika wentylatora pod przekaźnik wentyl. Pozdrawiam.

ALOSZA 02-05-2011 08:17

Odp: Nie działa klima
 
Witam!!!
Proszę mi napisać Technisat, czy do skrzynki , która nas interesuje nie dostanę się z góry , czy tylko z nadkola po stronie lewej / od strony kierowcy/ ?Pozdrawiam

zbyso42200 02-05-2011 09:13

Odp: Nie działa klima
 
Cytat:

Napisał Radek S-MAX (Post 1646434)
I tak się zastanawiam, czy to przypadkiem nie ten kabelek, tylko kolega pisze że musiał błąd wykasować, u mnie nie było takiej opcji, bo jak w czasie jazdy.

Przy padniętej wiązce podczas testu klimatronika, nie ma żadnego komunikatu o błędzie.
pzdr.
edit: @ALOSZA: choć nie pytany - odpowiadam; spokojnie można się dobrać do przekaźnika na wentylatorze od góry.

ALOSZA 02-05-2011 14:34

Odp: Nie działa klima
 
Witam !!!!!!
Dzięki zbyso42200 za podpowiedź, ale nie chodzi mi o sterownik na wentylatorze lecz skrzynkę nad nadkolem. Serdeczne dzięki. jak się potoczą lost mojej klimy - o opiszę . Pa.

technisat 02-05-2011 14:36

Odp: Nie działa klima
 
przed naprawą wykasowanie błędu p0691 uruchamiało klimę na kilka sek.startowała sprężarka,ale wentylator stał nadal.po kilku sek sprężarka stawała i ponownie wyskakiwało p0691 .mechanik powiedział,że to działa zabezpieczenie.po zrobieniu obejścia błąd już się po wykasowaniu nie pojawił.startowała sprężarka z wentylatorem.sterownik,czy jak to tam się zwie,za zderzakiem jest zamknięty w plastikowej puszce,mechanik odkręcił połowę nadkola,odgiął je (ja przytrzymywałem)otworzył skrzynkę i dopiero mógł wypiąć interesującą go wtyczkę .zostawił 3-4 cm starego kabelka i od góry włożył nowy kabel w termokurczliwej izolacji i dolutował go do kawałka starego.podłączył wtyczkę,zamknął skrzynkę ,przykręcił nadkole i koło.przy wentylatorze dolutował drugi koniec kabelka i obizolował go.tak to wyglądało.i kosztowało 250zł

technisat 02-05-2011 14:37

Odp: Nie działa klima
 
błąd nie wyskakuje w teście klimy,ale silnika -dlaczego - nie wiem

Radek S-MAX 08-05-2011 22:08

Odp: Nie działa klima
 
Lipa klim nie działa :/

Mam pytanie czy to chodzi o ten wentylator od strony silnika, czy szukać jakiegoś innego (w BMW np. był z przodu przed chłodnicami od klimy tu nie widzę)

Poczytałem tu na forum parę wątków i wiem że to może być tak jak piszecie tu ten nieszczęsny kabelek, lub np. czujnik ciśnienia czynnika, którego można z mostkować tylko jeszcze muszę go odnaleźć :/

A może ktoś ma warsztat z wawy lub, okolicy obcykany w tym temacie.

Objaw taki że klima działała, przestała, znowu działała i teraz nie działa na razie, problem jeszcze jest taki że nie znam tego samochody :/


[EDIT]

I jak bywało tu na forum, wczoraj np. w trasie nie działała, dziś rano działał, na wolnych obrotach było słychać "klik" wentylator się załączył, obroty minimalnie wzrosły silnika i poleciało zimno, przyjechałem do biura jakieś 30-40 min drogi i lipa cisza i ciepło, klima nie działa :/

To co obstawiacie: przewód, czy ten czujnik ciśnienia czynnika, tylko gdzie go znaleźć żeby zmostkować do testu?

[EDIT]

Po około 40 minut stania pod biurem samochodu, odpaliłem silnik dalej był ciepły klima zaskoczyła i normalnie pracowała :shock:

Radek S-MAX 09-05-2011 10:55

Odp: Nie działa klima
 
Do skasowania post.
Sorry.

ALOSZA 09-05-2011 17:09

Odp: Nie działa klima
 
Witam !!!!
w s-masie jest jeden wspólny wentylator dla chłodzenia płynów chłodzących silnik jak i klimatyzacje. Pozdrawiam

ALOSZA 09-05-2011 17:11

Odp: Nie działa klima
 
I jeszcze dodam jeśli wentylator czy sterownik wentyl. jest uszkodzony to klima nie ruszy. wentylator włącza się z klimo. Pozdro.

Radek S-MAX 09-05-2011 17:59

Odp: Nie działa klima
 
Nie mam pojęcia co z nią.
Dziś od jakieś 12 jeździłem cały dzień w korkach po warszawie, silnik jak i klimę włączałem i wyłączałem i wszystko było ok :shock:

RafałB 10-05-2011 09:33

Odp: Nie działa klima
 
Pierwszy raz słysze (bo nie sprawdzałęm) że może być 1 wentylator do wszystkiego... :shock:

Radek S-MAX 13-05-2011 11:31

Odp: Nie działa klima
 
Dziś byłem na kompie przetestować i sprawdzić błędy, ogólnie to dlatego bo czujnik parkowania padł :/

Ale sprawdziłem też pod kątem całego samochodu, bo jak pisałem klima działa i nie działa.
I mam ten sam błąd co opisał technisat, zbyso42200 czyli P0691.
Dziś albo jutro dobiorę się do tego przewodu opisanego i go podmienię :D

Co ciekawe wyskoczył mi też błąd "uszkodzony nastawnik rozdziału nadmuchu B108600", ale nie zaważyłem, żeby źle działało ustawianie nadmuchu.

foxtrot 13-05-2011 15:06

Odp: Nie działa klima
 
Radek S-MAX;

a możesz rozwinąć temat padniętego czujnika parkowania? - jaki był finał sprawy?

Radek S-MAX 13-05-2011 21:16

Odp: Nie działa klima
 
Cytat:

Napisał foxtrot (Post 1653809)
Radek S-MAX;

a możesz rozwinąć temat padniętego czujnika parkowania? - jaki był finał sprawy?

Na razie ustalone na 100% że to czujnik, numer części mam, kumpel powiadomiony mam nadzieje że będzie w dobrej cenie.

A wracając do tematu klimy, to przyznam się szczerze że chyba pierwszy raz stchórzyłem :oops: Jak zobaczyłem ta ilość kabli mocno spasowanych ze sobą, wszystko na styk, to jednak to wole pozostawić fachowcowi.

foxtrot 14-05-2011 21:15

Odp: Nie działa klima
 
Radek S-MAX;

podaj proszę nr kat. czujnika i napisz ile Cię kosztował

Radek S-MAX 16-05-2011 12:44

Odp: Nie działa klima
 
Cytat:

Napisał foxtrot (Post 1654390)
Radek S-MAX;

podaj proszę nr kat. czujnika i napisz ile Cię kosztował

Przed FL według ASO S-MAX ma jeden rodzaj czujników, nie ma rozróżnienia zewnętrzne, wewnętrzne, tak mi kumpel powiedział z FORD-a który zamówił mi ten czujnik.

Numer czujnika: 6G92-15K859-EA i jeszcze inny numer: 307665700

Czujnik bardzo łatwo wytargać wewnętrzny z tylnego zderzaka, nawet nie potrzeba kanału. Jest dobry dostęp, kostkę spokojnie się odpina, a palcem wypycha czujnik.

Koszt w ASO 170 zł ja z rabatem to jakieś 136 zł.

Na alledrogo znalazłem za 160 zł używany, ale z cenami ASO to chyba jakaś pomyłka cena na alledrogo.

Pozdro.

mayak 16-05-2011 13:57

Odp: Nie działa klima
 
ja gdzieś czytałem że z tyłu są takie same, a z przodu skrajne inne niż środkowe

gdzie diagnozowałeś czujniki parkowania? ile to kosztuje? mi niedawno padł parktronik, wyjąłem i włożyłem wszystkie 8 czujników i nic nie pomogło

klima:
przy diagnostyce klimy w Smaxie wyskakują mi takie błędy: 9081, 9082 9083 i 90 86 (wersja software 77 F0 6F 01 00) - co to może być?
klima jako taka narazie działa, tylko w lato żeby zaczęła chłodzić, to trzeba zjechać z temperaturą w dół kilka stopni, inaczej wali gorącym powietrzem, np.: na zewnątrz 30st., klima ustawiona na 23st i z kratek leci ukrop, dopiero ustawienie na 20 daje chłód

w focusie też mam dwustrefową, ale w powyższej sytuacji wiałoby lekkim chłodem bez regulowania temp.

Radek S-MAX 16-05-2011 16:11

Odp: Nie działa klima
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 1655117)
gdzie diagnozowałeś czujniki parkowania? ile to kosztuje? mi niedawno padł parktronik, wyjąłem i włożyłem wszystkie 8 czujników i nic nie pomogło

U nas koło otwocka jest elektryk samochodowy dość dobrej renomy, podłączenie do kompa kosztowało mnie 50 zł. Wyskoczył błąd czujnika wewnętrznego prawego, elektryk szybko przepoił z czujnikiem wewnętrznym lewym, błąd podążył za czujnikiem co dawało jedno znacznie że to czujnik, nie wiązka.

A okaże się po zainstalowaniu nowego czy diagnoza była na 100% ok.

mayak 17-05-2011 08:19

Odp: Nie działa klima
 
ten elektryk ma fordowskiego IDSa lub WDSa? Jeśli tak, to poproszę o namiar na niego i powiedz gdzie Ci przywieźć piwko :)

Radek S-MAX 17-05-2011 09:22

Odp: Nie działa klima
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 1655451)
ten elektryk ma fordowskiego IDSa lub WDSa? Jeśli tak, to poproszę o namiar na niego i powiedz gdzie Ci przywieźć piwko :)

Raczej to coś uniwersalnego na kompie Bosch-a.

Kumple moi co mają warsztat i specjalizują się w Fordach teraz zamówili jakiegoś kompa serwisowego (nie znam się w tych nazwach) chyba dokładnie takie same cudo jak mają w ASO, bo powiedzieli że wszystko będą mogli mi ustawić.

A z tymi takimi samymi czujnikami kumple mi sprostował, że tylko z rocznika 2006 do któregoś miesiąca tak było, potem już zróżnicowane są czujniki.

mayak 17-05-2011 10:01

Odp: Nie działa klima
 
mój jest ze stycznia 2007 więc może jak 2006 :)

plis namiary

Radek S-MAX 17-05-2011 11:02

Odp: Nie działa klima
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 1655488)
mój jest ze stycznia 2007 więc może jak 2006 :)

plis namiary

Na razie nie mogę Ci więcej podac poza linkiem na google map, tam jak ustawisz satelitę i zobaczysz punkt B i wiadać pod znacznikiem B duży warsztat i to jest ten elektryk samochodowy, ja tam jeżdżę na pamięć.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Postaram się tam dziś podjechać, żeby Ci podać numer na PW, co byś się może najpierw umówił na wizytę.


[EDIT]

Ok znalazłem w necie :D

Cytat:

"Auto-Elektryk" Firma Usługowo-Handlowa Stanisław Niemczyk
Otwock (woj. )
Gabriela Narutowicza 154
05-400, Otwock
tel. 227884646
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Na pewno mogę go polecić, bo nie jest kowalem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.