Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Wyswietlacz/licznik kilometrow nie dziala (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=225792)

ingenieur28 03-06-2015 12:10

Wyswietlacz/licznik kilometrow nie dziala
 
Witam,
Problem jest taki ze dzis po zapaleniu auta po 4 dniowym postoju nie podswietlil sie wyswietlacz/licznik kilometrow (a moze nazywa sie to komputer pokladowy..) zaznaczony czerwona ramka na zalaczonym zdjeciu (mam nadzieje ze zdjecie sie zalaczylo - jesli nie to chodzi o ten wyswietlacz pokazujacy przebieg auta, km od ostatniego resetu i temperature zewnetrzna). Tzn nie bylo widac na tym liczniku nic. Po przejechaniu 700m wylaczylem silnik i uruchomilem go ponownie i po kilku metrach byly widoczne na wyswietlaczu wszystkie informacje ale bardzo slabo tzn tak jakby w zegarku elektronicznym konczyly sie baterie. Po kilkuset metrach wszystko wrocilo do normy i wyswietlacz dziala jak nalezy. Dodam ze stalo sie to pierwszy raz oraz ze wszystkie kontrolki oraz obrotomierze i wskazniki paliwa i temperatury dzialaly i dzialaja caly czas ok wiec problem dotyczyl tylko tego wyswietlacza/licznika kilometrow.

Pytanie jest takie czy moga zdarzac sie takie jednorazowe zawiasy tego wyswietlacza czy cos sie pospulo? Moze jakis bezpiecznik stracil chwilowo kontakt i trzeba go docisnac?
Jezeli trzeba odkrecic cale zegary to sam raczej tego nie zrobie ale jesli wie ktos jak sie do tego zabrac to prosze o informacje.

Za wszelkie sensowne sugestie i informacje dotyczace naprawy problemu z gory dziekuje!

Samochod to focus 2 kombi, 2007, 136PS, 2.0tdci, przebieg 191tys.

Pozdrawiam,
Slawek

[IMG]file:///C:/Users/srysiewicz/Desktop/1.jpg[/IMG]

Bump: widze ze fotka sie nie dodala wiec przesylam link jak wygladaja moje zegary i ten wyswietlacz kilometrow: http://img14.staticclassifieds.com/images_tablicapl/249120267_1_644x461_licznik-zegar-ford-focus-mk2-c-max-diesel-tdci-200307-budzik-krakow.jpg

sloniajajo 30-05-2016 01:12

Odp: Wyswietlacz/licznik kilometrow nie dziala
 
jak sobie z tym poradziłeś?

eber83 01-06-2016 15:31

Odp: Wyswietlacz/licznik kilometrow nie dziala
 
Witam,
Dziś przydarzył mi się podobny a może taki sam problem. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce wyświetlacz zaczął mi pokazywać tylko dziwne liczny górny rzad cyfra 28 dolny AZ. Nie pokazuje km, średniego spalania itp.Wskazówki obrotów i km działają prawidłowo.
Prośba o pomoc co to może być?
Pozdrawiam

kostek777 26-07-2017 09:53

Odp: Wyswietlacz/licznik kilometrow nie dziala
 
Witam!! kolego @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] udało się jakoś znaleźć przyczynę?? bo mam taki sam problem

Hooch180 26-07-2017 13:16

Odp: Wyswietlacz/licznik kilometrow nie dziala
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Jak chcesz aby @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] to zauważył to musisz o nim wspomnieć w komentarzu. Inaczej nie dostanie powiadomienia.

sadi92 12-08-2017 19:37

Odp: Wyswietlacz/licznik kilometrow nie dziala
 
Przepraszam, że się dołączam, ale czy komuś udało się rozwiązać ten problem? Od pewnego czasu również i w moim focusie taki objaw występuje. Czasem działa tylko podświetlenie wyświetlacza, czasem słabo widać, czasem działa normalnie, a zdarza się, że się całkowicie zawiesi i nie można w nim nic zmienić, kilometry też pokazuje jako stałą liczbę. W tej ostatniej sytuacji u mnie pomaga odpięcie klem akumulatora.

Deusblade 11-06-2019 20:42

Odp: Wyswietlacz/licznik kilometrow nie dziala
 
Witam

Moja foka jest po lifcie i mam z nią następujący problem. Na ekranie pomiędzy zegarami jest zupełnie pusto, jest podświetlenie na czerwono ale nic się na nim nie pojawia. Rozebrałem licznik, przegrzałem luty na wtyczce i dokonałem przejrzenia płytki w poszukiwaniu zimnych lutów. Niestety nic to nie dało. Macie może jakieś rady co dalej robić i gdzie szukać przyczyny tej awarii ?? Z góry dziękuję :)

Antej 11-06-2019 20:48

Odp: Wyswietlacz/licznik kilometrow nie dziala
 
Uwalalony LCD, naprawilem taki jeden, ale i tak poszedl na półkę do testowego egzemplarza.
Jesli to duży fis to nie udalo mi sie jeszcze takich naprawić.

Deusblade 11-06-2019 21:05

Odp: Wyswietlacz/licznik kilometrow nie dziala
 
jest to mały fis. Czyli wychodzi na to że muszę kupić inny licznik ( nie wiem czy koniecznie musi być od benzyny??) i po prostu go podmienić ??

Antej 11-06-2019 21:08

Odp: Wyswietlacz/licznik kilometrow nie dziala
 
nie ma znaczenia jaki dawca, aby tylko sprawny.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.