Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Jak podłączyć kamerę cofania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303425)

michalmakowski 25-11-2019 19:21

Jak podłączyć kamerę cofania
 
Witam.Posiadam fokus MK2 kombi i kupiłem kamerkę cofania w tablicy rej. Prawie wszystko ogarnąłem czyli podłączenie do radia i montaż ramki a problem mam z podłączeniem + i - do lampy do wstecznego . Gdzie i jak mogę się wpiąć do wiązki??? Pomożecie ??? Czy da radę wpiąć się do tej głównej wiązki która widać po otwarciu klapy?

Sylen 25-11-2019 20:44

Odp: Pomoc w podłączeniu kamery cofania
 
Aby dostać się do wiązki najlepiej rozebrać plastiki na prawym słupku bagażnika, wtedy będziesz miał dostęp do wiązki od wewnątrz samochodu.

michalmakowski 25-11-2019 20:53

Odp: Pomoc w podłączeniu kamery cofania
 
Ok. Tylko jak przeprowadzić kable do niej. Myślałem że wełnę się do tej głównej co ja ją widać jak się klapę otworzy przy przewodzie od spryskiwacza.

Sylen 25-11-2019 21:03

Odp: Pomoc w podłączeniu kamery cofania
 
Możesz spróbować wcisnąć kabel do tej "rury" w której idą kable ale może to być problematyczne, lepiej ją do niej przykleić :) po lampką od rejestracji masz wejście gdzie idą kable z zasilaniem, wrzuć tam kabel a później zdemontuj plastik pod klapą bagażnika, tam już będziesz mógł przykleić kabel do wiązki i powinno być z górki.
Żeby zdjąć plastik z klapy bagażnika (od środka) musisz odkręcić 2 śruby a później delikatnie ją zdejmować, reszta jest na zatrzaski. Śruby są w tych zagięciach "uchwytach" od środka.

krzys1968 26-11-2019 05:13

Odp: Pomoc w podłączeniu kamery cofania
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał michalmakowski (Post 3197195)
Ok. Tylko jak przeprowadzić kable do niej.

A po co , wiazka od lampy idzie do srodka trzeba zdemontowac plastiki ,zdjac lampe i sprawdzic jaki kolor ma przewod od swiatla cofania

michalmakowski 26-11-2019 06:21

Odp: Jak podłączyć kamerę cofania
 
A możesz wysłać mi lepsze zdjęcie tego schematu?

krzys1968 26-11-2019 12:28

Odp: Jak podłączyć kamerę cofania
 
Cytat:

Napisał michalmakowski (Post 3197289)
A możesz wysłać mi lepsze zdjęcie tego schematu?

Tu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

style 21-07-2021 09:13

Podłączenie kamerki cofania
 
Witam, mam do Was dwa pytania - Żona ma Focusa mk2 hatchback i rejestrator jazdy z innego samochodu w formie lusterka wstecznego z kamera cofania. Chce go podpiąć i poprowadziłem już kable, które wychodzą pod tapicerka klapy bagażnika i zamontowałem ramkę tablicy rejestracyjnej z sama kamerka. I tu pierwsze pytanie:

1) Skąd najbliżej miejsca pod tapicerka klapy bagażnika doprowadzić sygnał od światła wstecznego , aby kamerka załączala się przy cofaniu ? Problem jest taki, że światło jest w zderzaku, a nie w lampie przy szybie jak w poprzednim aucie żony - czy jedyna opcja to ciągnąć kabel od lampki wstecznego czy da się gdzieś bliżej znaleźć sygnal ? Jak tak to gdzie i ewentualnie jaki to kabel ?

2) W focusie zasilanie w gnieździe zapalniczki z przodu jest cały czas i boję się, że Rejestrator będzie rozładowywał akumulator.
Chce zastosować bypass/dodatkowy bezpiecznik i Zamontować go w skrzynce bezpieczników w kabinie tylko pytanie pod który bezpiecznik się wpiac, aby działał po uruchomieniu silnika, a przy zgaszeniu się wyłączał?

Quattroporte1986@gmail.co 21-07-2021 09:17

Odp: Podłączenie kamerki cofania
 
Ad 2.
Miernik w dłoń i patrz gdzie zanika napiecie po zgaszeniu auta. Do tego zobacz opis bezpieczników zebys wiedzial do czego podpinasz. W razie zwarcia lepiej np nie móc otworzyc szyb anizeli odciac pompe paliwa.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

hindus 23-07-2021 05:47

Odp: Jak podłączyć kamerę cofania
 
Po co wynajdować koło drugi raz? :) @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] nie jesteś pierwszy :) Szukałeś podobnych tematów?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.