Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Wydech 1.4 benzyna (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=296971)

malcorn 06-06-2019 14:34

Wydech 1.4 benzyna
 
Witajcie, pytanie do osób które orientują się w temacie.
Czy wydech w fuzji jest spawany czy na obejmy, bo nie wiem czy myśleć o samodzielnej wymianie?
Mam jakąś nieszczelność, byłem w serwisie zajmującym się wydechami, Pan wszedł pod samochód, po chwili wyszedł i zawyrokował że do wymiany łącznik elastyczny i rurę przydało by się wymienić bo też się niedługo rozsypie, i że będzie kosztowało mnie to 380zł - co wydaje mi się dość sporą kwotą, a wam? Na moje zdziwienie stwierdził że sam łącznik kosztuje 150zl.

kaku25 07-06-2019 11:56

Odp: Wydech 1.4 benzyna
 
Czy powiedział ci czy oryginał czy podróbka?
Wydaje mi się, że to nie są duże koszty. W Fuzji tak często to się nie psuje, lecz rury na przekór teorii wydechowca, wyglądające na rozsypujące się w tym aucie, jeszcze długo potrafią posłużyć:)

slawomirro 08-06-2019 07:24

Odp: Wydech 1.4 benzyna
 
Cytat:

Napisał malcorn (Post 3139858)
wymiany łącznik elastyczny i rurę przydało by się wymienić bo też się niedługo rozsypie, i że będzie kosztowało mnie to 380zł - co wydaje mi się dość sporą kwotą, a wam? Na moje zdziwienie stwierdził że sam łącznik kosztuje 150zl.

łącznik 150
rura 100

oczywiście zamienniki co już jest 250

(ja do Fiesty całość wydechu [plecionka, tłumik środkowy, końcowy, rura] w komplecie z Allegro brałem za 300zł)

robocizna 130 jak na potrzebę rozwalenia starego, podwieszenie nowego i spawanie, to nie jest dużo

KRUKER 08-06-2019 14:16

Odp: Wydech 1.4 benzyna
 
Tylko o koszt robocizny sie tu rozbija.
Jesli jakas aglomeracja lub Warszawa to tanio. Biala-podlaska /bez urazy/ byc moze za duzo.
edit:
Jesli sie nie pobiera jarusiowego, 500+, itd itp - to czlowieka zrozumiem.....

malcorn 08-06-2019 20:31

Odp: Wydech 1.4 benzyna
 
No niestety żadnych benefitów niema, oby bykowe nie doszło :P
Rejon to przedmieścia Krakowa...
Nie mniej z racji że "warsztat samoobsługowy" z podnośnikiem który ratował by mnie od kosztów robocizny gdyby nie było spawania, który mieliśmy w Krakowie okazał się już nie funkcjonować - musiałem oddać do serwisu i wydech wymieniony.
Choć finalnie nie wiem czy wymiany wymagał - może był już na krańcu żywotności, w końcu fachowiec albo mnie naciągnął albo faktycznie uznał że trzeba wymienić,
ale dźwięk o który obwiniałem wydech po wymianie pozostał - a winowajcą okazało się być łożysko tylnej piasty i jego wymiana mnie czeka, gdzie z racji braku prasy również na robociźnie nie zaoszędzę :/

kaku25 10-06-2019 09:57

Odp: Wydech 1.4 benzyna
 
Rzeczywiście, te fury należy dokładnie osłuchać 3 razy podczas jazdy i na postoju, bo można się nieźle wkopać:572:

Maver2 02-07-2019 16:41

Odp: Wydech 1.4 benzyna
 
Orginalny, fabryczny wydech jest cały, od wydechu łącznie z tłumikiem do katalizatora to jedna całość :). wymieniałem samodzielnie więc wiem. Jednak w sprzedaży teraz już z chyba nikt nie znajdzie tych fabrycznych. Ze względu na mały popyt i dużą cenę coś około 580 zł (chyba nikt tego nie kupował), sklepy pomału się z tego wycofały, np internetowy iparts.pl :). Zamienniki to kombinacja rury i tłumika łączonego na wcisk z mocowaniem opaską. Można zamontować samodzielnie. Z samodzielnym montażem "orginału" może być problem, dużym utrudnieniem jest tylna belka. Konieczny jest podnośnik, inaczej rura nie przejdzie pod belką. Zamiennik to żaden problem, najpierw rura na zaczepy potem tłumik, wcisnąć dwie rury założyć opaski i tyle :)

kacper69 02-07-2019 17:34

Odp: Wydech 1.4 benzyna
 
Przy zakupie tłumika końcowego warto zwrócić uwagę czy jest on dedykowany do benzyny, czy do diesla. Bo wygładają bradzo podobnie, a ten do diesla jest tańszy.
Mi w warsztacie założyli do benzyny 1.4 tłumik od Fusiona z dieslem.
Nie było przyjemnie z nim jeździć, po 2 dniach miałem wymianę na właściwy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.