Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Migająca kontolka świec, nagly spadek mocy 1.8tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=261771)

mrowcv 05-04-2017 14:23

Migająca kontolka świec, nagly spadek mocy 1.8tdci
 
Witam serdecznie,

W wakacje 2014 roku kupiłem swoją fokę. Z czasem wyszło, że gdy mocno da się "w palnik" włącza się kontrolka świec (mruga) auto traci moc i zaczyna mocno kopcić. Zdarzało się to góra raz na miesiąc nawet przy dynamiczniej jeździe. Oczywiście po wyłączeniu i włączeniu problem znikał.

Jakiś miesiąc temu problem zaczął się powiększać. Auto było mułowate, zaczęło palić więcej a przy jezdzie na autostradzie i przekroczeniu prędkości rzędu 110-120kmh to samo mrugajaca kontrolka swiec i kompletny brak mocy, i tak za każdym razem. Naprawde denerwująca usterka.

Samochód odwiedził mechanika który rzekomo zdiagnozował problem, mianowicie "blaszka" sterująca ilością powietrza które wlatuje do turbiny była do połowy otwarta tak, że auto nie miało "kopa" i muliło. Po pseudo naprawie w.w. blaszki która otwiera się już do końca auto ma spowrotem moc (przynajmniej więcej niż miało) ale przypadek z kontrolka świec, kopceniem jest jeszcze częstszy, teraz przy każdym mocniejszym wciśnięciu gazu traci moc. Diagnoza brzmi turbina. Piszę tutaj bo może ktoś już miał podobny problem. A jak wiadomo regeneracja turbiny to nie małe pieniądze.

Pozdrawiam

lando 05-04-2017 16:08

Odp: Migająca kontolka świec, nagly spadek mocy 1.8tdci
 
Migająca kontrolka świec zarowych to problem z układem paliwowym

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Harisonl 05-04-2017 16:31

Odp: Migająca kontolka świec, nagly spadek mocy 1.8tdci
 
To raczej wtryski, pompa paliwa.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Jester 05-04-2017 19:26

Odp: Migająca kontolka świec, nagly spadek mocy 1.8tdci
 
Umów się do pompiarza. Ja naprawiałem w Woźnikach. Kolejka średnio na tydzień.

mrowcv 28-05-2017 21:47

Odp: Migająca kontolka świec, nagly spadek mocy 1.8tdci
 
Witam, auto już od miesiąca stoi na warsztacie, diagnozy brak. Wymieniona turbina, moc powróciła ale problem z kontrolką świec nadal istnieje a wręcz sie powiekszył (dzieje sie to częściej). Mechanicy nie potrafią zdiagnozować problemu. Wtryski podobno są okej i nie przelewają. Wymienili filtr paliwa i samochód teraz w ogóle nie odpala. Jakieś pomysły? Bo już dostaje nerwicy jeżdżąc komunikacją miejską.

Lukasz2525 28-05-2017 21:54

Odp: Migająca kontolka świec, nagly spadek mocy 1.8tdci
 
Odpowietrzyć nie potrafią ?

Arturr300 28-05-2017 22:42

Odp: Migająca kontolka świec, nagly spadek mocy 1.8tdci
 
Pilnuj żeby odpowietrzyli prawidłowo, bo kręcenie na pompie niezalanej paliwem może skutkować jej zatarciem, a naprawa tego to już są ogromne koszty.

maol 29-05-2017 10:55

Odp: Migająca kontolka świec, nagly spadek mocy 1.8tdci
 
A tak jakby kody błędów sprawdzić? To NAPRAWDĘ pomaga... Filtr był zalany przed próbą uruchomienia? Wszystkie czujniki podpięte?

ministerq 29-05-2017 12:42

Odp: Migająca kontolka świec, nagly spadek mocy 1.8tdci
 
Zmień mechaników...

SCOOBY92 29-05-2017 19:10

Odp: Migająca kontolka świec, nagly spadek mocy 1.8tdci
 
Na 100% wtryski miałem ten sam problem kiedyś opilki z pompy zrobiły swoje. Pompa i wtryski do regeneracji układ paliwowy do czyszczenia łącznie z bakiem bo wszędzie są opilki na koniec mały ale mocne magnes do baku na kleju aby zbierał opilki w przyszłości bo to wada fabryczna tych pomp więc problem kiedyś wróci


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.