Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit i Tourneo Connect (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=182)
-   -   [Tourneo Connect 2013-2022] Woda pod podłogą pasażera i lekkie szarpnięcia w czasie jazdy. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=329444)

Masteron 15-06-2022 10:03

Woda pod podłogą pasażera i lekkie szarpnięcia w czasie jazdy.
 
Witam wszystkim, od dłuższego czasu jestem cichym obserwatorem, lecz od dzisiaj ta sytuacja się zmieni. Potrzebuję rozsądnej porady.

Ford Tourneo Grand Connect 2014 rok, 1.6 TDCI 115 KM

2 miesiące po kupnie auta przez przypadek zauważyłem że z przodu u pasażera przy drzwiach w podłodze jest małe wycięcie, okazało się że można tam sprawdzić VIN, z ciekawości włożyłem rękę, okazało się że jest tam dosyć mokro. Dzieje się to tylko z przodu u pasażera, sprawdziłem dokładnie cały samochód.

Z zewnątrz tego nie było widać (brak mokrej plamy pod wycieraczką) ponieważ cała podłoga jest podklejona plastikową folią.

Myślałem, że to wężyk od nagrzewnicy, niestety nie. Wężyk jest w bardzo dobrym stanie i dobrze ciasno siedzi na obydwu końcach. W miejscu gdzie to odprowadzenie wody wychodzi na zewnątrz samochodu dodatkowo podkleiłem dobrym silikonem. Kilkukrotnie zdejmowałem u pasażera podłogę aż do blachy by znaleźć "Ścieżkę" gdzie płynie woda, niestety żadnej nie znalazłem. Korki w nadwoziu są w dobrym stanie i na pewno nie puszczają wody. Woda jest czysta, pojawia się nawet w słoneczny, suchy dzień, musi by gdzieś od nawiewu.

Czasami podczas odpalenia auta słychać jakby gdzieś nagle popłynęła woda i nie wiem czy wtedy mnie zalewa czy to słychać w klimatyzacji. Może jest jakiś zawór który nagle spuszcza wodę na zewnątrz?

Proszę o poradę, nie jestem w stanie ciągle tego suszyć i odgrzybiać, bo pod podłogą zalęgło się trochę pleśni, którą suszę, myję, dezynfekuję i ozonuję (mam dobrą maszynkę) i tak w kółko.

2.
Podczas równej spokojnej jazdy około 50km/h w zakresie obrotów 1500-2000 lekko poszarpuje silnik.
Lambdy sprawne, MAP sensor sprawny i czysty.

Żadnych błędów na komputerze.

grundi_bdg 15-06-2022 13:49

Odp: Woda pod podłogą pasażera i lekkie szarpnięcia w czasie jazdy.
 
1. Co do wycieku skontrolował bym odprowadzenie skroplin z klimatyzacji,

2. Co do szarpania zwróć uwage czy temperatura na wskaźniku „pływa” i przyjrzyj się parametrom DPF

Masteron 15-06-2022 18:39

Odp: Woda pod podłogą pasażera i lekkie szarpnięcia w czasie jazdy.
 
Cytat:

Napisał grundi_bdg (Post 3414224)
1. Co do wycieku skontrolował bym odprowadzenie skroplin z klimatyzacji,

2. Co do szarpania zwróć uwage czy temperatura na wskaźniku „pływa” i przyjrzyj się parametrom DPF

1. Po zdjęciu wykładziny na podłodze nie wiem jak zdemontować plastik który jest od wajchy zmiany biegów aż do podłogi. Ciut zaglądnąłem, ale nie miałem pełnego wglądu. Ale woda kapie od spodu auta.

2. Nie nie pływa, dopóki nie ruszę autem wskazówka nie drgnie, ale tak niektóre auta mają, pokazuje dobrze, nie pływa.
Jak sprawdzić parametry DPF?

Mam Forscan wykupiony i dobry kabel, ale nie wiem gdzie szukać.

grundi_bdg 16-06-2022 08:52

Odp: Woda pod podłogą pasażera i lekkie szarpnięcia w czasie jazdy.
 
Cytat:

Napisał Masteron (Post 3414258)
1. Po zdjęciu wykładziny na podłodze nie wiem jak zdemontować plastik który jest od wajchy zmiany biegów aż do podłogi. Ciut zaglądnąłem, ale nie miałem pełnego wglądu. Ale woda kapie od spodu auta.

2. Nie nie pływa, dopóki nie ruszę autem wskazówka nie drgnie, ale tak niektóre auta mają, pokazuje dobrze, nie pływa.
Jak sprawdzić parametry DPF?

Mam Forscan wykupiony i dobry kabel, ale nie wiem gdzie szukać.

1. Przepraszam ale…. Nie rozumiem pojęcia „woda kapie od spodu auta” to sprawa dla wydziału fizyki a nie mechaniki :-)

2. Tu byś musiał pytać jakiegoś specjalistę od FORScan albo znaleść instrukcje w internecie, ja mam mojego miejscowego człowieka z Forscanem i to on zawsze wszystko robi :-)

Masteron 16-06-2022 10:09

Odp: Woda pod podłogą pasażera i lekkie szarpnięcia w czasie jazdy.
 
1. Chodziło mi o to, że odpływ od nagrzewnicy nie jest zapchany bo woda kapie pod auto.

2. Zaraz sprawdzę.

Masteron 23-08-2022 19:49

Odp: Woda pod podłogą pasażera i lekkie szarpnięcia w czasie jazdy.
 
DPF jest całkowicie sprawny i wypalony.

krzys1968 02-09-2022 07:25

Odp: Woda pod podłogą pasażera i lekkie szarpnięcia w czasie jazdy.
 
Sprawdz stan plynu chlodniczego czy nie ubywa , moze cieknac na laczeniu od nagrzewnicy rurki aluminiowe wychodzoce na zewnatrz


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.