Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] 2.0 TDDi duzo pali (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=190272)

tomsky1709 21-09-2013 20:53

2.0 TDDi duzo pali
 
koledzy zaraz dostane szalu , fordzio pali mi 10 na 100 robie odcinki 15 km codziennie do klientow czyli rano i wracam wieczorem krece go maks 2200 obr filtry wymienione uklad turbo szczelny wyczyszczony kolektor dolotwoy ssacy wyczyszczony egr i co palo 10l nie mam tez ciezkiej nogi czy cos w tym stylu , a i przeplywka tez wymieniona

rednaxelA 22-09-2013 06:29

Odp: ford mondeo mk3 tddi 2.0 duzo pali
 
To wyniki według komputera czy liczone na stacji przy tankowaniu pod korek?

To 15 km to trasa czy miasto w korkach?

Sprawdz proste rzeczy - czy powietrze w kolach jest, czy reczny nie trzyma

kawakmx99 22-09-2013 08:42

Odp: mk3 tddi 2.0 duzo pali
 
TDCi 2.0 pali mi 8-9 to duzo :( ale hamulce mi trzymaja trochę czy to moze byc wina tego ??? Czy moze cos innego ??? Świece??? 3-4 sekundy kreci zanim odpali

chromar 22-09-2013 09:40

Odp: tddi 2.0 duzo pali
 
też tak miałem .
JEDNĄ z przyczyn może być zacinający się tłoczek w pompie wtryskowej
( nadmierny opór powoduje wzrost zużycia paliwa ).
Następny pojawiający się w póżniejszym terminie problem tej usterki to "zapalająca się sprężynka "....
a potem padła pompa .Po naprawie pali dużo mniej .
Ja bym spróbował ( to mi doradził mechanik ) wlać do paliwa
VALVOLINE ( dodatek czyszczący) .......może nawet 2 razy .
Jeśli to tłoczek ....to może go "rozrusza"
MOJA DRUGA RADA -nie oszczędzać na filtrze paliwa
różnica w cenie niewielka >>>>>>ale wkład czyszczący/filtrujący ( papier w środku) w zamiennikach jest dużo krótszy /mniejszy (czyli słabiej filtruje) .
VALVOLINE -250 ml na 50 litrów paliwa to koszt ok 30 złotych .Myślę że warto spróbować "uratować " i zaoszczędzić ewentualnie większą kwotę .

tomsky1709 22-09-2013 09:56

Odp: tddi 2.0 duzo pali
 
Nie mam takiej opcji ze komp liczy spalanie ,
tankuje pod korek właśnie , oponki ok ręczny nie blokuje się toczenie jest lekkie

Bump: odcinek 15 km to po za miastem normalna jazda do 100 km mieszkam w malej miejscowości i dojeżdżam w okolicach do klientów

olczus9012 22-09-2013 21:21

Odp: tddi 2.0 duzo pali
 
wydaję mi się że na tym odcinku jak jazda po 15km autko sie nawet dobrze nie rozgrzeje a to tez ma duzy wplyw na spalanie :)

kometen 23-09-2013 07:07

Odp: tddi 2.0 duzo pali
 
a zawieszenie z tyłu?
mi palił 9l na 100km, teraz jak zrobiłem zawieszenie z tyłu, to mi pali niecałe 6l :)

tomsky1709 23-09-2013 23:23

Odp: tddi 2.0 duzo pali
 
tak wiem i tez o tym myslalem bo wskaznik slabo sie podnosi i moze to byc ze sie nie dogrzewa i mam pytanie czy slabo zagrzany silnik spala no w sumie o 3 litry wiecej bo , jesli tak zaczne od wymiany termostatu , latem mniej palil bo byla goraca teraz troche chlodzik i czasem ogrzewanko sie wlancza moze to dobry trop co do zawieszenia tonic nie blokue a poprzedni wlasciciel wymienil doslownie wszystko co sie tam rusza zawieszenie cichutkie zero chalasow stukow

olczus9012 24-09-2013 21:58

Odp: tddi 2.0 duzo pali
 
Cytat:

Napisał kometen (Post 2079786)
a zawieszenie z tyłu?
mi palił 9l na 100km, teraz jak zrobiłem zawieszenie z tyłu, to mi pali niecałe 6l :)

tak coś mi sie wydaje ze to nie ma totalnie wplywu na spalanie :P bo jaki mialoby miec zwiazek praca zawieszenia a spalanie?
Ale mysle ze temperatura ma duzy wplyw na to;p poki silnik sie nie zagrzeje i dieselek chodzi na ssaniu no to swoje musi spalic :) na malych dystansach tak szybko go nie rozgrzejesz:/

kometen 25-09-2013 07:13

Odp: tddi 2.0 duzo pali
 
Cytat:

Napisał olczus9012 (Post 2080815)
tak coś mi sie wydaje ze to nie ma totalnie wplywu na spalanie :P bo jaki mialoby miec zwiazek praca zawieszenia a spalanie?
Ale mysle ze temperatura ma duzy wplyw na to;p poki silnik sie nie zagrzeje i dieselek chodzi na ssaniu no to swoje musi spalic :) na malych dystansach tak szybko go nie rozgrzejesz:/

To ci wyjaśnię co to ma wspólnego.
Otóż, jak zawieszenie jest z tyłu zużyte, koło nie stoi prosto względem względem przedniego( inaczej mówiąc jest z tyłu rozbieżność) i to powoduje "przeciąganie" tego koła co robi dodatkowe opory, u siebie tak miałem, także mam o tym pojęcie, bo jeździłem i palił mi 9l, naprawiłem 2 tygodnie temu i pali mi teraz 6 chociaż jest znacznie zimnej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.