Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Forscan - program do diagnostyki i nie tylko (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=190910)

mayak 02-10-2013 14:53

Forscan - program do diagnostyki i nie tylko
 
Forscan potrafi (pełny change log jest tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) :
- wykrywać wszystkie moduły w aucie
- czytać i kasować błędy ze wszystkich modułów podpiętych do HS-CAN i MS-CAN (jeśli używany ELM327 ma przełącznik HS/MS CAN)
- przeprowadzać testy poszczególnych modułów (niestety brakuje opisu co w ramach poszczególnych testów program robi)
- wyświetlać na bieżąco dane z różnych czujników i modułów
- przeprowadzać procedury serwisowe:
-- Reset EGR Valve Adaptations
-- zmieniać Fuel Injector Correction Factors w silnikach TDCi z CAN i bez CANa
-- resetować adaptację modułu silnika, czyli Keep-Alive Memory (KAM)
-- kalibrować ksenony w MK3 ("High Intensity Discharge Headlamp Calibration" for Mondeo Mk3) - dodatkowa notatka dotycząca MK3 jest tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Forscan działa z ELM327, ELS27, a także innymi OBD adapterami opartymi na chipsecie STN11XX

Ostatnio pojawiła się nowa wersja Forscana ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) z zaimplementowaną testowo funkcję przepalania DPFa w 2.0tdci w Galaxy/S-Max/Mondeo4

Czy ktoś spróbuje przetestować?
Mój eSio nie ma DPFa, więc nie mogę u siebie (za to mogę komuś chętnemu przepalić bo mam kabelki )

jedna mała podpowiedź: poprzednie wersje Forscana poprawnie odpalały się, gdy ELM327 miał przełącznik szyn w położeniu HS-CAN

opis jak przerobić ELM327 aby obsługiwał także MS-CAN (HS-CAN obsługuje każdy ELM327) jest tutaj: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


ps.
pisałem z pamięci, więc wszelkie korekty mile widziane

jacekn8 02-10-2013 16:27

Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko
 
Ja jeszcze dodam że możemy odczytać przebieg zapisany w BCM. Nie wiem czy cofacze liczników tam sie dostają, ale u mnie w BCM i kilku innych modułach na HS CAN przebieg jest o 10 km niższy niż na IPC, ktory jest na MS CAN ;). Auto z pewnego źródła. Podpinałem przed chwilą do mk4 i rzeczywiście jest wypalanie statyczne dpfa. Nie robiłem tego u siebie bo nie mam problemów z dpf a nie jestem pewny czy mu to wymuszone wypalanie nie zaszkodzi jak jest sprawny. Czas wypalania ok 20 min.

Rewelacją byłoby jeszcze dynamiczne wypalanie, ale probram się prężnie rozwija ;)

MaXyM 02-10-2013 16:38

Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko
 
moze te 10km roznicy wynika z jakichs dojazdowek czy testowania w fabryce?

bobanr 02-10-2013 20:46

Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko
 
A może jest to związane z taką różnicą. Na liczniku 55 km/h a komputer pokazuje 49,9 km/h. Opony 215/55/R16 - czyli zgodne z homologacją.

http://img33.imageshack.us/img33/249/gzwl.jpg

fido 02-10-2013 20:56

Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko
 
Koledzy mam pytanie jak się dostać to tych danych jak mam ELM327 i forscan, co można podpatrzeć i jak, ELM przerobiony z przełącznikiem

mayak 03-10-2013 20:51

Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko
 
Cytat:

Napisał jacekn8 (Post 2084347)
Podpinałem przed chwilą do mk4 i rzeczywiście jest wypalanie statyczne dpfa. Nie robiłem tego u siebie bo nie mam problemów z dpf a nie jestem pewny czy mu to wymuszone wypalanie nie zaszkodzi jak jest sprawny. Czas wypalania ok 20 min.

napisałem do nich o tym, odpisali następująco:

Q: please tell me if there any danger (side effects) in case of fail in launching static DPF regeneration?

A:We believe no. The procedure usually takes 10-30 minutes (depends on vehicle), regeneration is performed by PCM, FORScan just follows the process and checks results at the end. So, there should be no damage (theoretically). However, DPF regeneration itself is not completely safe (because of high termperatures on exhaust), so it is desirable to test it with help of people who knows what they do. In other words, we would not like to involve into this people who have doubts, because we have doubts ourselves (we are not sure it was correct to announce such a need at all).

do odważnych świat należy

MaXyM 03-10-2013 21:13

Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko
 
ja bylem kiedys przy serwisowym wypalaniu dpf i widzialem ze przygotowane byly gasnice i waz z woda. auto powinno stac na betonie. upewnic sie ze po nim nie lezy nic co by moglo sie zapalic.
podobno w przypadku Kugi istnieje nawet ryzyko stopienia tylnego zderzaka (tylny tlumik jest podobno montowany zbyt blisko zderzaka)

jacekn8 03-10-2013 22:23

Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko
 
Trzeba po prostu poczekać aż komuś się zapcha :619:

A teraz coś takiego:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mayak 07-10-2013 08:34

Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko
 
jacekn8 - gdzie forscan wyświetla przebieg w IPC i BCM?
jakoś nie widzę u siebie

jacekn8 07-10-2013 09:44

Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 2086610)
jacekn8 - gdzie forscan wyświetla przebieg w IPC i BCM?
jakoś nie widzę u siebie

Trzecia ikona od góry z lewej strony, następnie na dole wybierasz BCMii, później lekko po lewej wybierasz ustawienia (koło zębate), następnie w otwartym oknie klikasz 2x na funkcje TOTDIST (całkowity przebyty dystans), funkcja przechodzi na prawo i zatwierdzasz fajką, zamyka się okno i masz wybraną opcję TOTDIST. Następnie klikasz Play i wyświetla Ci przebieg w BCM.
Żeby odczytać przebieg z IPC to musisz mieć przełącznik na ELM i Forscan musi wyszukać na MS-CAN moduły, następnie robisz to samo tylko z początku zamiast BCM wybierasz IPC (przełacznik cały czas na ms-can).
Ale jak odczytujesz przebieg IPC to zawsze Forscan pokaże to samo co na liczniku jest. Natomiast ja sprawdzałem i jeden kolega z forum i pomimo pewnych pochodzeń samochodów przebiegi pomiędzy IPC a BCM różnią się minimalnie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.