Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Strzelanie przy skręcaniu kierownicy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=277682)

jeojstyk 07-03-2018 10:31

Strzelanie przy skręcaniu kierownicy
 
Witam.

Od kilku dni słyszę oraz czuję strzelanie przy skręcaniu kierownicą w lewo i prawo, ale tylko przy maksymalnym wychyle koła (manewry parkingowe). Na "ucho" wydaje mi się że jest to przy lewym kole. Byłem w serwisie i uzyskałem odwiedź "naprężenia układu kierowniczego, tak musi być". Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim?

karloss 07-03-2018 11:12

Odp: Strzelanie przy skręcaniu kierownicy
 
Cytat:

Napisał jeojstyk (Post 2945040)
Witam.

Od kilku dni słyszę oraz czuję strzelanie przy skręcaniu kierownicą w lewo i prawo, ale tylko przy maksymalnym wychyle koła (manewry parkingowe). Na "ucho" wydaje mi się że jest to przy lewym kole. Byłem w serwisie i uzyskałem odwiedź "naprężenia układu kierowniczego, tak musi być". Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim?

Zazwyczaj tego typu efekty powoduje padające łożysko górnego mocowania amortyzatora. Kolejny krok to pęknięta sprężyna.

Hooch180 07-03-2018 11:55

Odp: Strzelanie przy skręcaniu kierownicy
 
Cytat:

Napisał jeojstyk (Post 2945040)
Byłem w serwisie i uzyskałem odwiedź "naprężenia układu kierowniczego, tak musi być"

Czyli już masz odpowiedź, gdzie nigdy nie oddawać samochodu.

maciaba 07-03-2018 22:21

Odp: Strzelanie przy skręcaniu kierownicy
 
Nie do końca, ASO może mieć rację, oczywiście nie zaszkodzi sięgnąć drugiej i trzeciej opinii.

Jeśli na chama dobijasz kierownicą do oporu do samego końca, to układ hydrauliczny naprawdę wtedy mocno się "napina".
Spróbuj może robić to bardziej delikatnie? Może być tak, że któryś z węży z płynem jest nazbyt luźny i uderza o coś w momencie maksymalnego obciążenia.

jeojstyk 08-03-2018 11:28

Odp: Strzelanie przy skręcaniu kierownicy
 
Rozważałem tą opcje czy nie za mocno dokręcam kierownicę, ale nie ma to znaczenia, bo strzela i tak przy delikatnym operowaniu.
Najlepiej chyba będzie jak do mechanika podjadę co opiekował mi się poprzednim autem i "przetrzepie" mi cały zawias i układ kierowniczy.

maciej_b 09-03-2018 07:25

Odp: Strzelanie przy skręcaniu kierownicy
 
Cytat:

Napisał maciaba (Post 2945571)
układ hydrauliczny

w mk3 :shock:
Z tego co wiem tam jest elektryczne wspomaganie...

Co do problemu, to "strzelanie" występuje również na postoju - tak rozumiem opis z #1?
To praktycznie winne może być górne łożysko mc'persona. Ew nieprawidłowe ułożenie sprężyny, ale mało prawdopodobne.

Bump: Uzupełnienie:
w mk3 były układy hydrauliczne wspomagania kierownicy w wolnossącym benzynowym 1.6.

gregor75 09-03-2018 20:26

Odp: Strzelanie przy skręcaniu kierownicy
 
Cytat:

Napisał jeojstyk (Post 2945040)
Byłem w serwisie i uzyskałem odwiedź "naprężenia układu kierowniczego, tak musi być".

brak słów na ASO

Blinkin80 26-03-2018 14:04

Odp: Strzelanie przy skręcaniu kierownicy
 
Cytat:

Napisał jeojstyk (Post 2945040)
Witam.

Od kilku dni słyszę oraz czuję strzelanie przy skręcaniu kierownicą w lewo i prawo, ale tylko przy maksymalnym wychyle koła (manewry parkingowe). Na "ucho" wydaje mi się że jest to przy lewym kole. Byłem w serwisie i uzyskałem odwiedź "naprężenia układu kierowniczego, tak musi być". Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim?

Witam,

w moim mam to samo. Wyjeżdżając z podwórka cofając, skręcam dwa razy 90 stopni w lewo potem w prawo. Przy drugim skręcie za każdym razem słychać i czuć trzask. W ASO stwierdzili że to prawdopodobnie właśnie łożysko mocowania amortyzatora i byli zszokowani. Zastanawiali się czy uznać to z FordProtect ale w końcu zaprosili mnie na globalną weryfikację problemu, na której niestety łożysko i mocowanie zachowywało się prawidłowo. Mimo że marnowałem 6 godzin odesłali mnie do domu. Auto dalej trzaska. Oprócz tego słychać coś przy naciskaniu pedała sprzęgła. Irytujące np. w korku. Jestem krytycznie zrażony do tego auta.

maciaba 26-03-2018 19:13

Odp: Strzelanie przy skręcaniu kierownicy
 
Zmień serwis skoro nie potrafią zdiagnozować.
Co ma do tego sam samochód? Myślisz, że w BMW nie ma takich problemów?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.