Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Rzuca tyłem auta (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=308477)

Piotr058 26-04-2020 12:06

Rzuca tyłem auta
 
Witam posiadam Mondeo mk4 2010 2,2 tdci 175KM combi, problem polega na tym, że podczas przejeżdżania po np lekko zapadniętej studzience a takich mamy na naszych drogach multum to przód zachowuje się ok a tył rzuca na boki tz. jak wjadę lewą stroną to rzuci w lewo jak prawą to w prawo. Po rzuceniu auto jedzie dalej normalnie. Zostały wymienione uszkodzone tuleje tzw.cukierki i jeszcze inne które były wg mechanika uszkodzone następnie była ustawiana cała geometria chyba z cztery razy za piątym razem były pomierzone przekątne auta aby wykluczyć jakieś przestawienie np po jakimś zdarzeniu. Amorki mają po ok 70%. Niby wszystko ok a nadal jest źle. Jeździłem kilkoma fordami i każdy ma to samo jeden mocniej rzuca drugi mniej o co w tym chodzi nie możliwe żeby tak musiało być. Może ktoś ma dane jaka musi być geometria może tak jak ustawiają jest błędne. Proszę o pomoc.

Zbigniew_K 26-04-2020 13:07

Odp: Rzuca tyłem auta pomocy...
 
Ale jak amorki 70% ? Ze ścieżki diagnostycznej ? Nie wierz w to.
Zdemontuje i sprawdź ręcznie, wtedy będziesz miał pewność.
Ponadto do sprawdzenia stabilizator

Pozdrawiam
Z.K.

Jarek_Lodz 26-04-2020 14:30

Odp: Rzuca tyłem auta pomocy...
 
Kiedyś tak miałem w innym samochodzie, winny był wylany amortyzator.

Pozdrawiam
Jarek

_harry 26-04-2020 14:58

Odp: Rzuca tyłem auta
 
Też tak miałem, na szczęście wystarczyło zmienić amory przy 140kkm.
Obyło się bez innych zmian ale już sugerowano że i tak mnie to czeka za 20-30kkm.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

Piotr058 26-04-2020 15:46

Odp: Rzuca tyłem auta
 
Amorki ze ścieżki tak pokazują a jak bujnę autem góra- dół to od razu stoi w miejscu. A stabilizator to łączniki i gumy mocujące czy cały stabilizator też?

Zbigniew_K 26-04-2020 19:36

Odp: Rzuca tyłem auta
 
To nie pokazuje sprawności amorków, tylko całego układu (łącznie z balonami kół) i tylko w pewnym wąskim zakresie. I nie myśl, że bujaniem auta jesteś w stanie odtworzyć przeciążenia podczas jazdy.
Możesz też mieć pęknie mocowanie amortyzatora. Wszystko to sprawdzisz po demontażu amorków.


Stabilizator , to i obejmy i łączniki.


I jeszcze jedno : ciekawe czy cukierki dobrze wymienił ?[emoji848]

Pozdrawiam
Z.K.

franczesko 28-04-2020 08:38

Odp: Rzuca tyłem auta
 
Do wymiany:

- wahacz poprzeczny "banan"
- wahacz poprzeczny "krótki"
- ewentualnie przy okazji "cukierki.


Po wymianie, problem rzucania zniknie :)

Zbigniew_K 28-04-2020 10:58

Odp: Rzuca tyłem auta
 
Też bym pomyślał o wahaczach, ale podobno mechanik wymienił 'wszystko inne co potrzeba'.

Pozdrawiam
Z.K.

Eminencjusz 29-04-2020 05:53

Odp: Rzuca tyłem auta
 
Witam, walczę z tym samym problemem od dłuższego czasu. U siebie wymieniłem już całe zawieszenie z tyłu, wszystkie tulejki, opony i niestety problem nadal jest wyczuwalny, raz w mniejszym stopniu raz w większym. Jedyne co mi zostało to amorki do wymiany, lecz bije się z myślami bo na stacjach diagnostycznych wychodzi sprawność miedzy 65 -80%.

koszka 29-04-2020 06:13

Odp: Rzuca tyłem auta
 
Jeszcze jest mozliwosc ze sa wybite tuleje w tylnych sankach. Takie tuleje sa 4 w miejscu mocowania sanek do podwozia. Rzadko kto to sprawdza bo wielu mechanikow nawet o nich nie wie że są.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.