Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 1991-1994] Schemat układu Lucas Epic (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=112144)

Krzysiek BB 22-03-2017 09:37

Odp: Schemat układu Lucas Epic
 
Witam , jakie oznaczenia cyfrowe miały pompy Lucas Epic w wykonaniu po 1995r. Mam transita z 1996r. (prod. I kwartał 1996r.) moc 85 KM silnik z kodem 4 GB i pompę o oznaczeniu DSA 1096 (oznaczenie w ostatnim polu tabliczki 8720A011A).
Jaką ewentualnie inną mógłbym zastosować dla silnika o mocy 85KM (widziałem np z oznaczeniami DSA1090 i DSA 1190) ? Pozdrawiam

wojtekjanus 22-03-2017 13:07

Odp: Schemat układu Lucas Epic
 
Brak jest ogólnodostępnych materiałów w tym zakresie, firmy takie jak Lucas dostarczają je tylko do autoryzowanych zakładów i te strzegą pilnie tajemnicy...
Z tego co się orientuję, pompa DSA1190 jest jedną z najdłużej produkowanych, od wczesnych modeli Mk4 do Mk5 (twój silnik 4GB), spójrz [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pompy 1090 nie znam zupełnie.

Pompa 1191 jest do modeli 100 i 115KM.

Zajrzyj na brytyjskie Forum Transita, tam jest sporo wątków na ten temat, np. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
i wiele innych. Użyj szukajki wpisując kod pompy - znajdziesz dziesiątki wątków - i wtedy zaczniesz studiować problem....

Krzysiek BB 22-03-2017 15:12

Odp: Schemat układu Lucas Epic
 
Dzięki serdeczne za odpowiedź. Pozdrawiam

Hokusfokus 27-12-2018 14:08

Odp: Schemat układu Lucas Epic
 
Posiadam takiego transita 93r. Przerobiłem temat wymiany pompy i przeszczepiłem pompę z rocznika 97 do 93r. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy mogę służyć radą. Napisz email jeśli potrzebujesz pomocy. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ignacy89 18-12-2019 22:46

Odp: Schemat układu Lucas Epic
 
gdzie podziały sie obrazki? :(

wojtekjanus 19-12-2019 08:03

Odp: Schemat układu Lucas Epic
 
Cytat:

Napisał Ignacy89 (Post 3204388)
gdzie podziały sie obrazki? :(

TinyPic - bezpłatny hosting gdzie trzymałem te zdjęcia po kilku latach zażądał pieniędzy. Nie będę płacił przecież - i tak forum straciło prawie tysiąc zdjęć jakie zamieściłem. Próbowałem prosić administratora o umożliwienie mi przerzucenia ich na serwer Forum jako załączniki (tak jest najmniej roboty z tym), ale zaproponował inną metodę, bardzo, bardzo pracochłonną, choć w efekcie być może wygodniejszą dla użytkowników Forum. Nie dla mnie taka gigantyczna praca, ja mam już 72 lata, swoje problemy (to kilkanaście dużych wątków i kilkadziesiąt małych) i dałem sobie spokój.

Natomiast w wątku o EPIC-u obrazki zastąpiłem załącznikami , powinny być wszystkie te, które przetłumaczyłem na język polski.

Niezależnie od wszystkiego całą instrukcję znajdziesz w dobrej jakości w pdf-ie pod linkiem [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ignacy89 20-12-2019 13:50

Odp: Schemat układu Lucas Epic
 
ech bardzo smutna wiadomość... admini powinni się wstydzić że do tego dopuscili :(
takiego kompedium wiedzy o transicie jakim nas Pan częstował nie ma nigdzie indziej na polskich forach :/
a ja właśie uruchomiłem 2.5di 4hb w budzie transita mk2 i wychodzi na to ze musze kupić podręcznik z wkił
pozdrawiam i życzę dużo zdrówka, wesołych świąt! :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.