Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|podkarpacka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=148)
-   -   Dobry mechanik z okolic Rzeszowa zajmujący sie także rozrządem w foczkach? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=202065)

mazurLTD 13-03-2020 12:53

Odp: Dobry mechanik z okolic Rzeszowa zajmujący sie także rozrządem w foczkach?
 
#kerim2305 - możesz napisać ile zapłaciłeś za tą robotę? I na ile musiałeś zostawić samochód?

xxmarcinxx 21-01-2021 21:33

Odp: Dobry mechanik z okolic Rzeszowa zajmujący sie także rozrządem w foczkach?
 
Cytat:

Napisał kerim2305 (Post 3229859)
Witam. Ja z moim mondkiem MK4 2.0 benzyna + lpg tułałem się po Podkarpaciu po mechanikach i nikt nie był w stanie zdiagnozować co mu dolega. Jeden za ściągniecie miski olejowej by sprawdzić panewki i po tym świece zgarnął 250 pln i nie podjął się roboty. Drugi jak zobaczył forda to nie chciał nic robić tylko filozofował. Następni dali mi do zrozumienia że robią inne auta a fordów nie lubią, czemu? Z tego co zauważyłem od ponad 20 lat to na Podkarpaciu ciężko znaleźć mechanika który byłby w stanie coś zrobić przy silniku czy to diesel czy benzyna. Tarcze i klocki może by zrobili i też trzeba umieć je założyć bo jeden z nich nie potrafił a drugi mi sprawdził i pokazał przed ściągnięciem co zrobił. Po przeczytaniu różnych artykułów na temat pewnej firmy od Fordów która mieści się w Warszawie postanowiłem się udać i zostawić do obejrzenia i naprawy. Nie będę się rozpisywał bo długi temat więc napisze że oni wykonali robotę w 100%. Mój silnik na biegu jałowym jakoś pracował , dopiero gdy był obciążony np. 1,2,3,4,5 bieg zaczęło coś stukać. Zaczął okropnie brać olej. Do Wawy na max poziomie oleju brał tyle że tam nie miałem na bagnecie. Jak dla tej firmy to nie było problemu, zrobili mi głowice, panewki, pierścienie na 4 tłokach i jeden tłok do wymiany i efekt mam taki. Po przejechaniu zero ubytku oleju. Sprawdzam na poziomym parkingu i nadal na max a już przejechałem 3 tyś. Po przejechaniu 20tyś mam wymienić a ubytek ma być około 0.5 litra. Od nowości silnik tak nie pracował teraz to inna bajka. Nie dam nikomu na Podkarpaciu w łapy tego silnika jedynie co to mogą mi zmienić koła na letnie.
Wiem że daleko ale za około 120 pln do wolę tam oddać Forda. Firma to SOLID GARAGE Warszawa. Z tego co zauważyłem to na ich placu stoją tylko Fordy benzyna, diesel, ecobo... itd.

POTWIERDZAM
Też tam byłem. Mój ledwo się do Warszawy dotoczył. Po wcześniejszym umówieniu się Panem Grzegorzem Zarzyckim z Solid Garage tel 502 472 028 al Jerozolimskie 228 już na mnie czekał. 2 lata tułaczki po podkarpackich JANUSZACH i nie mogli naprawić. p. Grzegorz naprawił (ŹLE ZŁOŻONY ROZRZĄD - przestawiony) i w ten sam dzień wróciłem do Rzeszowa. Auto jak rakieta. Jak na podkarpackie warunki DROGO, ale warto. Polecam.

bany18pl 24-04-2021 15:13

Odp: Dobry mechanik z okolic Rzeszowa zajmujący sie także rozrządem w foczkach?
 
Mam nadzieję że jest tu ktoś kto poleci swojego mechaniora któremu bez wachania można powierzyć swojego Mondolota 2.0 TDCi 163km 2014r., Problem to wymiana rozrządu, wyciek z pompy cr

pepelank 01-10-2021 22:48

Odp: Dobry mechanik z okolic Rzeszowa zajmujący sie także rozrządem w foczkach?
 
Witajcie.
Czy ma ktoś wiedzę odnośnie tego czy na podkarpaciu (ew. małopolska) jest mechanik, który w przeszłości pracował w ASO forda a obecnie prowadzi warsztat ?

Dejv095 10-10-2021 10:17

Odp: Dobry mechanik z okolic Rzeszowa zajmujący sie także rozrządem w foczkach?
 
No jest bieda na podkarpaciu ja również szukam mechanika już ponad 2 msc, jeżdżąc z niesprawnym samochodem. Jeden warsztat naciągnął na kasę usterki nie zlikwidował, następny trzymał auto miesiąc i zdążył jeden czujnik wymienić. Po prostu porażka.

Xaxupi 20-02-2022 15:55

Odp: Dobry mechanik z okolic Rzeszowa zajmujący sie także rozrządem w foczkach?
 
Mamy w Dębicy godnego mechanika od Forda? Ford mk4 2.0 140KM wyje mi pompa wody:(

Bobann 27-02-2022 20:41

Odp: Dobry mechanik z okolic Rzeszowa zajmujący sie także rozrządem w foczkach?
 
Czy mogę również prosić o mechanika znającego się na fordach 2.0 tdci. Jakiegoś rzetelnego żeby nie trzebabyło pół auta wymienić nim dojdzie co może być powodem usterki 🤔

Łebek 12-03-2022 17:58

Odp: Dobry mechanik z okolic Rzeszowa zajmujący sie także rozrządem w foczkach?
 
Cytat:

Napisał dawidxt (Post 3123910)
No właśnie, powiedziano mi, że pompa wody jest poza paskiem rozrządu i jej nie wymienia się, bo ona ma swój czas eksploatacji.
Miałem już dwie wizyty w tym warsztacie i mam mieszane uczucia. I raczej odradzam ten serwis niż go polecam. Opinie raczej są sztucznie podbijane. Obecnie poszukuję innego mechanika do przyszłych spraw, które mnie jeszcze czekają do zrobienia.

I jak? Udało się kogoś znaleźć przez 3 lata ?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.