Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   Instalacja radia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=12834)

majotom 30-04-2006 17:56

Instalacja radia
 
Witam . proszę o pomoc w następującej sprawie. Mam nondeo z 1993roku.
Kupiłem sobie porządne radyjko Grundiga i mam problem z podłączeniem bo różnią się oryginalne kostki podłączenia do seryjnego radia Ford 2004 i tego nowego Grundiga, Ford ma jakis inny standard. Jedna kostka podłączeniowa to głośniki więc nie mam problemu, natomiast druga kostka stanowi problem, dochodzi do niej 6 kabli i nie wiem do czego służą, czy jest ktoś kto ma to jakoś wytłumaczone. Kable w tej kostne mają następując kolory po kolej:
1. pomarańczowo czarny
2. zielono czarny (cieńki)
3. niebiesko czarny
4. biało zielony
5. pomarańczowo czarny (cieńki)
6. zielono czarny

Dziękuję za pomoc.

wo1 30-04-2006 19:27

Re: Instalacja radia
 
Cytat:

Napisał majotom
Witam . proszę o pomoc w następującej sprawie. Mam nondeo z 1993roku.
Kupiłem sobie porządne radyjko Grundiga i mam problem z podłączeniem bo różnią się oryginalne kostki podłączenia do seryjnego radia Ford 2004 i tego nowego Grundiga, Ford ma jakis inny standard. Jedna kostka podłączeniowa to głośniki więc nie mam problemu, natomiast druga kostka stanowi problem, dochodzi do niej 6 kabli i nie wiem do czego służą, czy jest ktoś kto ma to jakoś wytłumaczone. Kable w tej kostne mają następując kolory po kolej:
1. pomarańczowo czarny
2. zielono czarny (cieńki)
3. niebiesko czarny
4. biało zielony
5. pomarańczowo czarny (cieńki)
6. zielono czarny

Dziękuję za pomoc.


witam
zerknij na allegro
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
są tam kostki likwidujące ten problem;
po zlaczce masz iso

pozdr
waldek :fcp1

majotom 30-04-2006 21:13

Dzieki,
ale chciałbym też wiedziec jak to działa i który kabelek służy do czego jakis schemat czy opis.

Hesus 01-05-2006 09:14

Najłatwiej to chyba uciąć fordowską wtyczkę i zobaczyć miernikiem lub żarówką gdzie jet prą a gdzie masa. Potem kabel prądowy połączyć z czerwonym i żółtym na kostce ISO, a mase z czarnym. Reszta kabelków na kości ISI jest zazwyczaj nieużyteczna. I dzięki temu kostke od zasilania masz już gotową.

A co do głośników to na kości ISI są zaznaczone na kabelkach (front right, front left itd) i można je podłączać metodą prób i błędów bo tu raczej nic sie nie da schrzanić.(słychać który głośnik gra, a który nie)

Do dzieła. Jedyne co możesz zepsuć to bezpiecznik. he he he

frazir 01-05-2006 11:12

Ja mam z tego co wychodzi w aucie redukcje na ISO z Iso potem kolejna redukcje do mojeg JVC mp3 i juz nic nie obcinalem nie kombinowalem za redukcje dalem 20 zl szkoda zachodu obcinac lutowac skrecac kombinowac kazdy sklep z elektronika bedzie mial takie redukcje ...

MAN 01-05-2006 12:28

Nie chce się nikomu poszukać jest dokładny opis wtyczki wraz z obrazkiem

Tom303 02-05-2006 11:12

Moze ta rozpiska pomoze (wtyczka "A"):
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

majotom 02-05-2006 18:50

Dzieki własnie tego szukałem.:)

Venetian 01-08-2006 07:10

W sklepie nie dla idiotów przejściówka z forda na iso kosztuje jakieś śmieszne grosze, doraźnie problem będziesz miał rozwiązany a jak będziesz chciał mieć ładnie to dokładnie będziesz widział który kabelek gdzie ma iść, przećwiczyłem to na escorcie '93. Pozdrawiam

Forest_Taft 31-08-2006 18:04

Panowie.......Najszybszy sposób sprawdzenia który głośnik jest który przy nieopisanych kablach a jednocześnie najlepszy to:

znajdujemy + i -.

i do tych 2 kabli kolejno..........do - jeden z kabli do rzekomego głośnika a + dosłownie muskamy 2-im kablem.........głośnik powinien dosłownie zatrzeszczeć.........

Jest to niegroźne a jednocześnie skuteczne....(pod warunkiem że nie podłączymy głośnika na stałe pod prąd.......tylko muskamy)

I wszystko jasne.........

Jeśli chodzi o kostki:

to ta rozpiska którą przedstawiłęś.........to dla mnie jakiś EWENEMENT.... spotykam się z tym pierwszy raz w życiu.......

choć z dedukcji:

Grube na 100% napięciowe.......mamy ich 4....
Cienkie.........to może być: sterowanie anteną, zmieniarką CD itp........

Z tego co mnie się wydaje....(choć tu akurat mogę się mylic bo nie spotkałem czegoś takiego) to:

Pomarańczowo czarny (grubszy) PLUS (zawsze jaskrawe kolory)
3 lub 6 - Masa (minus) i tu nie jestem pewien.....bo oby dwa są ciemne)
z tego co się domyślam..to jak to jest kostka od oryginalnego fordowskiego radia.........to te cienkie mogą być od podświetlenia.............w twoim przypadku: 2 i 5

ale 4 to już mi pomysłów brakło..........


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.