Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Puma (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=113)
-   -   [Puma 2020- ] Nowa model?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=294435)

savo 04-04-2019 18:41

Nowa model??
 
Jak w temacie. Szykuje się coś nowego. Czy już oklepane?[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Słabo wypatrzyć szczegóły ze zdjęć.

TOMAS 13-05-2019 11:19

Odp: Nowa model??
 
Wygląda jak ecosport 2020

szmelcmax 10-06-2019 10:33

Odp: Nowa model??
 
A jest coś takiego jak Ecosport 2020?

mondas 11-06-2019 13:12

Odp: Nowa model??
 
1 załącznik(i)
Nowa Puma , będzie niższa od ecosporta.
Z ciekawostek : będzie nowy 7- stopniowy automat .

TOMAS 11-06-2019 19:57

Odp: Nowa model??
 
Cytat:

Napisał szmelcmax (Post 3141056)
A jest coś takiego jak Ecosport 2020?


szmelcmax 11-06-2019 22:37

Odp: Nowa model??
 
Czyli nie ma Ecosporta 2020. O nowej Pumie słyszałem. A to inny model.

Masterjam 26-06-2019 08:24

Odp: Nowa model??
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Konrad Gerard 26-06-2019 23:14

Odp: Nowa model??
 
Na stronie Forda.pl jest już oficjalne info, ceny jeszcze nie są podane
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Szkoda, że nowa Puma nie jest już w nadwoziu coupe, poszli za modą i zrobili z niego crossovera :( Nie powiem, bo ładny jest ale "kiedyś to byłoo..." :lol:

Agnesqa 03-07-2019 11:16

Odp: Nowa model??
 
Niestety to w niczym nie przypomina Pumy :roll::roll:

Konrad Gerard 05-07-2019 14:35

Odp: Nowa model??
 
Liczę po cichu, że może zrobią nowego Probe'a i będzie w ofercie Forda takie budżetowe coupe, bo nie każdy ma budżet żeby kupić Mustanga.

mskyw 05-07-2019 14:52

Odp: Nowa model??
 
Hmm podoba mi się tak bardzo, że zastanawiam się czy nie namówić rodziców na Pumę, zamiast nowej Kugi... :)
Tylko Kuga będzie PHEV, a Puma pewnie nie :\

szmelcmax 07-07-2019 21:34

Odp: Nowa model??
 
Ale to im ma się podobać. A tu już może być kłopot.

boncio 11-09-2019 09:55

Odp: Nowa model??
 
Na stronie DE jest już cennik nowej Pumy. Jest drogo, bo ceny zaczynają się do 23k€ za Titanium, a za 155-konne MHEV ST-line X już 28,4k€. Co pewnie da w Polsce ceny od 88tys PLN do 110tys PLN. Oczywiście dojdzie pewnie rabat, ale z lakierem i opcjami bez problemu do zapłaty będzie ponad 100tys. Droższa będzie chyba tylko Mazda CX-3 z tego segmentu.
Póki co cennik jest bardzo prosty i zawiera tylko 4 dodatkowe opcje (key-free, elektryczna klapa, Dynamic led, otwierany szklany dach), 3 pakiety opcji (design, winter, driver assistant) i lakier, a każda wersja jest bogato wyposażona. Dla przykładu ST-line X ma w standardzie wirtualne zegary 12,3", średnia Titanium X ma B&O Play i felgi 18". Każda ma np. światła led przód/tył, ładowarkę indukcyjną itd.

A to zamaskowane co pokazał Tomas to właśnie Puma. Ecosport zostaje jako tańsze auto i doczeka się nowego modelu za jakiś czas.

savo 14-10-2019 13:30

Odp: Nowa model??
 
Już jest na stronie Nowa Puma:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka

Od 70k dostępna.

Masterjam 21-10-2019 20:48

Odp: Nowa model??
 
Czy dobrze widzę , że w żadnej wersji nie można dokupić przednich czujników parkowania ? Za stare oczy mam już ? Na zdjęciach na stronie ta niebieska wersja ma z przodu ale w konfiguratorze nie widzę opcji

savo 23-10-2019 17:37

Odp: Nowa model??
 
No właśnie też nigdzie nie widzę czujek parkowania z przodu na zdjeciach. W konfiguratorze też brak. I stówka /100k/ wyszła jak nic :(

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka

szmelcmax 25-10-2019 19:37

Odp: Nowa model??
 
Za 100 ciężko to będzie sprzedawać. Konkurencja bardzo duża. I porażka w wyborze kolorów. Niektóre państwa na fladze mają więcej.

boncio 30-10-2019 21:52

Odp: Nowa model??
 
Panowie prawie dobrze widzicie. Owszem nie da się dokupić przednich czujników, bo jest tylko active park assist w pakiecie driver assistance. Czyli albo wybór 4 z tylu (poza trendem standard), albo komplet 6+6 z asystentem.
No i nie ma dynamic led, tylko dokupić można długie led... Źle zrozumiałem niemiecki cennik.

A kory fakt ;) poza lucid (następca ruby) i desert island reszta szaro bura.

A co do cen, to zobaczymy jakie konkurencja będzie mieć po nowym roku. Puma musi być droższa od Ecoaporta.

TOMAS 09-01-2020 12:42

Odp: Nowa model??
 
Muszę przyznać, że na żywo robi wrażenie, jest ładniejsza niż na prospektach.

szmelcmax 09-01-2020 20:43

Odp: Nowa model??
 
To gdzie już dają oglądać, a może i ujeżdżać?

TOMAS 10-01-2020 08:13

Odp: Nowa model??
 
2 załącznik(i)
W Szczecinie już mają w salonie, jeździć będzie można za jakieś 2 tygodnie bo muszą zarejestrować i pewnie przykleić reklamy. Mi auto na żywo podoba się bardziej niż w reklamie. Wrzucił bym zdjęcia ale muszę ogarnąć przez jaką stronę bo robiłem w bardzo dużej rozdzielczości i nie przechodzą jako załącznik forum.

Dobra przerzuciłem przez Messengera ale on ścina jakość.

Deska fajnie oklejona karbonem, bardzo ładne przeszycia foteli oraz przetłoczenia na alcantarze

wowo213 10-01-2020 13:51

Odp: Nowa model??
 
W tym kolorze piękny :)

szmelcmax 12-01-2020 18:37

Odp: Nowa model??
 
Cytat:

Napisał TOMAS (Post 3211293)
Deska fajnie oklejona karbonem, bardzo ładne przeszycia foteli oraz przetłoczenia na alcantarze

Tak to pewnie tylko w wersji ST.

TOMAS 12-01-2020 19:48

Odp: Nowa model??
 
Tak, oglądałem ST

bidżej 17-01-2020 16:28

Odp: Nowa model??
 
Siedziałem dzisiaj w tej nowej Pumie i... wrażenia są dość słabe. Nie wiem dlaczego ktokolwiek miałby się zdecydować na Pumę, skoro jest EcoSport - wygodniejszy większy w środku, bardziej praktyczny, w sumie z tym samym napędem i równie średniutko wykończony.

szmelcmax 17-01-2020 21:04

Odp: Nowa model??
 
Cytat:

Napisał bidżej (Post 3214026)
Nie wiem dlaczego ktokolwiek miałby się zdecydować na Pumę,

Może dlatego, że jest to "Nowa model" ?

Marcin-Prezes 17-01-2020 22:45

Odp: Nowa model??
 
2 załącznik(i)
w dniu dzisiejszym byłem w salonie zapoznac sie z nowa pumą. Kiedyś miałem poprzedniczkę pumy. Autko fajnie wyglada w załaczeniu zdjecia. Na ta chwile ubogie silniki tylko 1.0 ecoboost. Siedziałem w wersji titanium x jak dla mnie trzymanie boczne foteli przednich troszke znikome (może dlatego że jeżdze obecna kugą i tu mam fotele faktycznie z trzymaniem bocznym). Jesli z przodu siedzi wysoka osoba to tak jak w ecosporcie czy fieście z tylu na nogi malutko miejsca. Deska fajna prosta ale z polotem, ogolnie bardzo fajna propozycja jak ktos jezdzi 90% we dwie osoby.
Każdy musi sam sie przyglądnąć i ocenić.

boncio 20-01-2020 14:56

Odp: Nowa model??
 
Cytat:

Napisał bidżej (Post 3214026)
EcoSport - wygodniejszy większy w środku, bardziej praktyczny, w sumie z tym samym napędem i równie średniutko wykończony.

Tylko wygląda gorzej ;) Oczywiście kwestia gustu.
Dyskusyjna jest kwestia większego wnętrza Ecosporta nad Pumą, poza wysokością. Puma ma większy rozstaw osi o 7cm i znacznie większy bagażnik od Ecosporta, pomijam, że klapa elektryczna. Dodatkowo jest lżejsza o 70kg. No i ma możliwość dokupienia wszystkich asystentów, a nie tylko Bliss. No i konstrukcja nie ma kilku lat i 2 liftingów za sobą.

Co do reszty zgoda, wykończenie i jakość materiałów podobne, choć puma ma miękki boczek przy szybie gdzie się trzyma łokieć i wszędzie oświetlenie led, nawet w bagażniku. Przynajmniej do czasu aż wejdzie ST-line V, lub V-line.

Z ciekawości się umówię na jazdę próbną w tym tygodniu.

bidżej 20-01-2020 15:10

Odp: Nowa model??
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 3215066)
Dyskusyjna jest kwestia większego wnętrza Ecosporta nad Pumą, poza wysokością. Puma ma większy rozstaw osi o 7cm i znacznie większy bagażnik od Ecosporta

Mając 195cm wzrostu więcej miejsca za kierownicą mam w EcoSporcie, bo deska rozdzielcza i wszystkie panele wkoło zabierają go znacznie mniej. Te 7cm rozstawu osi średnio się przekłada na wymiary wnętrza.
Elektryczna klapa niby ok, chociaż w Focusie działa bardzo średnio, no i EcoSport ma klapę bagażnika otwieraną na bok, więc zupełnie inną.

boncio 20-01-2020 15:54

Odp: Nowa model??
 
No mając prawie 2m, to fakt. Nie dla Ciebie klasa B i B+ ;) Ale to nawet gorzej masz w Focusie przecież.
Na długość widać te 7cm, ale nad głowami z tyłu już nie. Miałem spory luz przed kolanami siedząc za sobą (1,8m), ale głową szorowałem o podsufitkę.

wozio 21-01-2020 14:25

Odp: Nowa model??
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

potraff 24-01-2020 20:18

Odp: Nowa model??
 
I jest Pertyna:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

igorpog 30-01-2020 15:59

Odp: Nowa model??
 
Oglądałem w salonie wypasioną wersję ST-Line X. Na mój gust bardzo przyjemne auto z sensowną funkcjonalnością. Bagażk bez żadnej belki z roletą super sprawa. Otwieramy klapę, składamy siedzenia i "japa" jak się patrzy. W tym samy dniu w Renault "badałem" nowego Capura. Capur wygląda "poważniej" zewnątrz, ale jakość wykończenia w środku o klasę gorzej niż w Puma, a elektrycznej klapy bagażnika nie zamówimy, bo w ofercie nie ma... i już. Obok salonu Forda mam salon Skody & Volkswagena . Auta o estetyce cegły. Nie dla mnie. Chyba pójdzie zamówienie na Pumę. Coś w sobie ma :) Dla jednej, dwóch osób dojeżdżających do pracy świetne. Styl i "kopyto". Jest OK

boncio 31-01-2020 12:40

Odp: Nowa model??
 
Cytat:

Napisał igorpog (Post 3218774)
Capur wygląda "poważniej" zewnątrz, ale jakość wykończenia w środku o klasę gorzej niż w Puma

Ale Captur może chyba mieć już teraz deskę "obszytą" vinylem skóropodobnym, a Puma będzie dopiero miała w wersji ST-line V, która pojawi się w późniejszym terminie i nie wiadomo z jaką dopłatą.

I nie przesadzaj dla nawet 2+2 jest ok.

losarturos 01-02-2020 14:38

Odp: Nowa model??
 
Przymierzałem się dziś do Pumy i prawie wszystko jest fajne. Z wyjątkiem tego, że to samochód dla krasnali. Przy każdej próbie zapakowania się do niego, sadzając dudsko na siedzonku, zawadzałem czerepem o górną framugę drzwi. A nie mam 2m tylko mniej więcej standardowe 180cm. I to mimo tego, że mniej więcej standardowo trochę się pochylałem przy wsiadaniu. I choć nigdy nie miałem takiej przygody to w przypadku Pumy muszę się mocniej poskładać żeby się w niej zmieścić. Przy wychodzeniu jest podobnie. ;-)

bidżej 01-02-2020 19:33

Odp: Nowa model??
 
i o tym właśnie pisałem wcześniej - nowa Puma jest okrutnie ciasna. Mając 195cm wzrostu miałem wrażenie, że wszystko ogranicza mi przestrzeń: boczek drzwi, bulwiasta deska rozdzielcza, nisko poprowadzona górna krawędź przedniej szyby... EcoSport był po tym względem dużo lepszy.

igorpog 01-02-2020 20:02

Odp: Nowa model??
 
Mam 182 wzrostu i ze 110kg wagi ( leśli nie więcej :) ) i raczej bez problemu wsiadałem i wysiadałem z Pumy. Aktualnie jeżdżę czasami Megane IV partnerki i żadnej "przepaści" jeśli chodzi o wnętrze między tymi samochodami nie ma. Wręcz do Pumy wchodzi się łatwiej.

Osobiście uważam, że środek Pumy jest wyższej klasy niż w Megane IV plus elektrycznie otwierany kufer, którego w Megane nie mamy. Siedziałem też przez chwilę w EcoSporcie. Dla mnie zdecydowanie dużo gorsza pozycja za kierownicą i gorszy fotel. Choć zewnątrz EcoSport może się podobać.

Generalnie szukałem niezbyt dużego samochodu głownie do jazdy do pracy i "dookoła komina" z lekkim sportowym zacięciem. Można by przyjąć , że Puma to fordowski odpowiednik Mini Clubmna/Countryman przy znacząco niższej cenie. Finalnie zamówiłem wersję ST-Line X 155km mHEV z kilkoma "fontannami". Było trochę przepychanek, bo konfigurator na stronie, cennik Forda a punkt widzenia dealera to trzy trochę różne sprawy. Na przykład w cenniku pakiet Winter jest obecnie w/cennika w standardzie, ale dealer dolicza go do konfiguracji za cenę 2640, następie w swej wspaniałomyślności udziela rabatu na 2640zł. Z pakietem Drive Assistance podobnie. Musiałem przyprzeć dealera do ściany, że albo rozmawiamy poważnie o cenie , albo idę szukać innego samochodu, bo mnie interesuje cena a nie jego "wirtualne" rabaty. Jakoś się dogadaliśmy (choć z trudem) i finalne uzyskałem ponad 8k rabatu od ceny z konfiguratora na stronie.

Cennik wymaga bardzo dokładnie analizy, bo np kamera cofania jest dostępna tylko i wyłącznie w pakiecie Driver Assistance, który kosztuje w/g konfiguratora 5500zł !!!. Co prawda zawiera sporo "fjuczerów" wspomagających jazdę, które doświadczonemu kierowcy w ogóle nie są potrzebne, bo zakup takiego pakietu praw fizyki nie zmieni. Generalnie widać trend na "skrojenie" klienta na ile się da. Ale teraz to chyba we wszystkich markach obowiązuje. W każdym razie na koniec przepychanek mówię do sprzedawcy.. "No to niecha Pan pisze zamówienie na ten rumuński samochód" :)

boncio 03-02-2020 11:11

Odp: Nowa model??
 
Cytat:

Napisał igorpog (Post 3219423)
finalne uzyskałem ponad 8k rabatu od ceny z konfiguratora na stronie

Czyli diler dołożył ok 2k od siebie tylko. To nawet nie jest 8%, słabo :( Można to tłumaczyć tylko tym, że nowy model i chcą zarobić na napalonych klientach ;) Z czasem pewnie będą rabaty 2x takie.
Na otomoto są 2 Pumy ze wszystkim chyba za ok 106k.

Te rumuńskie Fordy mogą być lepiej zrobione niż hiszpańskie ;)

losarturos 03-02-2020 11:27

Odp: Nowa model??
 
Cytat:

Napisał bidżej (Post 3219417)
i o tym właśnie pisałem wcześniej - nowa Puma jest okrutnie ciasna. Mając 195cm wzrostu miałem wrażenie, że wszystko ogranicza mi przestrzeń: boczek drzwi, bulwiasta deska rozdzielcza, nisko poprowadzona górna krawędź przedniej szyby... EcoSport był po tym względem dużo lepszy.

Wiadomo dlaczego. Puma ma prześwit o 3cm mniejszy od Ecosporta. Za to jest prawie 12cm niższa. I już wiem czemu wygrzmociłem czerepem o dach przy wsiadaniu. :D Szkoda, że Ecosport to poprzednia generacja Fiesty i chyba raczej nie doczekamy się usprawnień.

boncio 03-02-2020 15:10

Odp: Nowa model??
 
Ponoć ma być nowy Ecosport, ale to realnie przyszły rok i raczej końcówka, teraz muszą zarobić na Pumie.

Tak własnie aż spojrzałem, że w wartościach bezwzględnych Puma ma większą kabinę od Fiesty o... 2cm ;) Ale nie liczby, a kształt jest też istotny, bo w Pumie nie walę głową, ale w aucie żony prawie zawsze, mimo że parametry ma identyczne.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.