Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Kręci ale nie odpala 1.8TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=295092)

Kazuya26 23-04-2019 08:19

Odp: Kręci ale nie odpala
 
Cytat:

Napisał Zbyniu123 (Post 3121973)
W pompie wysokiego cisnienia jest sekcja ktora ciagnie paliwo ze zbiornika i zazwyczaj to wlasnie ona siada pierwsza i dla tego auto nie chce odpalic.
Masz opilki w filtrze paliwa? Jezeli tak to szukaj drugiej pompy.


Sent from my F8331 using Tapatalk

Nie pomyślałem o tym, jak już miałem wciągnięty filtr paliwa, żeby sprawdzić czy nie ma tam opilkow tylko zalalem do pełna,
Zadnej wymiany filtra w ostatnim pół roku nie było robione to niemoglo być zle poskladane że złapał powietrze. Jedno jest pewne że jak raz była taka sytuacja ze autko jeździ normalnie a na nast dzień nie chce odpalić to jest jakaś przyczyną i prędzej czy później się powtórzy, a nie mam pojęcia jak to sprawdzic co to może byc

roburex 17-12-2019 06:56

Odp: Kręci ale nie odpala
 
U mnie w S maxie 1,8 TDCi 125KM objaw identyczny. Ponoć jest jakieś sitko między grodziami w baku, które się zasyfia i nie ma odpowiedniego spływu do przewodu paliwowego co idzie do komory silnika do pompy.
Problem tkwi w naprawie. Czasochłonna. Nie każdy warsztat się podejmie.

ArturC 03-05-2020 10:19

Odp: Kręci ale nie odpala
 
U mnie to samo. Jeździł normalnie. Rano zgasiłem. Wieczorem nie chce odpalić. Kręci, a nie odpala. Udało się na plaku. Wróciłem do domu. Kontrolnie zgasiłem kilka razy i odpaliłem. Rano jednak to samo. Kręci i nie chce odpalić... Co to może być? Delikatnie była poluzowana nakrętka na obudowie filtra paliwa, a jak zaczął odpalać to w wężyku było sporo pęcherzy powietrza.

lucas4891 03-05-2020 15:23

Odp: Kręci ale nie odpala
 
Cytat:

Napisał ArturC (Post 3247150)
Delikatnie była poluzowana nakrętka na obudowie filtra paliwa, a jak zaczął odpalać to w wężyku było sporo pęcherzy powietrza.

Zapewne ta od góry?
Obudowa filtra i przewody muszą być szczelne.
W przeciwnym razie paliwo po długim postoju cofa się powodując problemy z odpalaniem

Bump: W przewodach nie może być powietrza

ArturC 04-05-2020 21:02

Odp: Kręci ale nie odpala
 
Problem rozwiązany. Mam nadzieję, że na dłużej. Fakt, że się zapowietrzył. Jednak główną przyczyną lub początkiem był problem w wiązce elektrycznej. Udało mi się wczoraj przez kolegę poprosić o pomoc elektronika z Forda. Podłączył komputer, a po chwili stwierdził, że przewody na wiązce (złączenie w kształcie Y) są zgniłe. Po zdjęciu peszla okazało się, że jedna żyłka jest pęknięta. Zlutowane i jak ręką odjął😁 zaizolowalem, jednak podejżewam, że może mnie czekać naprawa tej wiązki w przyszłości.

top 12 31-05-2020 11:39

Odp: Kręci ale nie odpala
 
Witam
Dwa lata temu miałem dokładnie ten sam problem.
Auto nie pali, jeśli zapalił po kilku próbach to nie było problemu przez cały dzień.
Doszedłem że to może być filtr paliwa ,i tak w istocie było.
po wymianie spokój dwa lata, Po zatankowaniu do pełna od rezerwy na markowej stacji jak zwykle znowu problem.
Wymiana filtra z odpowietrzeniem go i paliwo do wężyka i wszystko działa od pierwszego razu.
Wniosek : brudny filtr lub woda w obudowie filtra,
niedokręcona obudowa filtra lub inna nieszczelność - pompa nie może zassać paliwa,

Ten silnik 1,8 tdci w fordzie nie ma ręcznej pompki paliwa przed filtrem. wyczytałem że francuzy mają ręczną pompkę.
jeśli ktoś chce niech sobie założy, ja tego nie zrobiłem bo jeśli coś szwankuje to trzeba usunąć przyczynę a nie iść na skróty takie jest moje zdanie bo eksperymenty bywają kosztowne.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.