Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ranger (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=164)
-   -   [Ranger 2011-2022] Montaż haka holowniczego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=244174)

Carnosaur 11-05-2016 12:56

Montaż haka holowniczego
 
To mój pierwszy post, więc mówię wszystkim forumowiczom Dzień Dobry :)
Chciałbym zamontować w swoim Rangerze hak. Rocznik 2012,Limited, 2,2 TDCI. Uporanie się z żelastwem nie powinno stanowić problemu, natomiast elektryka to już nie lada wyzwanie. Wie ktoś gdzie w tych autach montuje się moduł holowania przyczepy? Postawię raczej na używany oryginał, żeby uniknąć potem problemów z oświetleniem itp. W ASO chcą za wszystko (hak, elektryka, montaż) prawie 3000zł, więc wolę podziałać coś na własną rękę i zmieścić się w połowie tej kwoty.

siepiet 16-05-2016 18:29

Odp: Montaż haka holowniczego
 
Elektryka chyba steruje ten sam komputer co swiatlami pojazdu, mozliwe ze gdzies jest wtyczka do ktorej wystarczy sie wpiac. Jak wlaczam wsteczny i mam podpieta przyczepe to automatycznie wylaczaja sie czujniki cofania i na wyswietlazu pokazje ze mam przyczepe, kamera cofania dziala normalnie

Carnosaur 16-05-2016 20:56

Odp: Montaż haka holowniczego
 
@siepet, zlokalizowałem ostatnio to miejsce. Pod siedzeniem kierowcy jest taki plastikowy dekiel. Pod nim jest jakiś moduł podpięty a obok niego powinien być moduł przyczepy (są wtyczki luźne i faktycznie wystarczy się w nie wpiąć i zamocować moduł). U Ciebie zapewne tam jest skoro masz hak.

siepiet 18-05-2016 16:59

Odp: Montaż haka holowniczego
 
Zrobilem kilka zdjec po zdjeciu tego plastiku, moge Ci wyslac whatsappem lub na email.
Jak chcesz zdjecia tego modulu po zdjeciu tej blachy to daj znac to ja odkrece i pstrykne.
Pozdrawiam

siepiet 26-04-2017 19:40

Odp: Montaż haka holowniczego
 
Tak z ciekawosci zapytam, jak udalo Ci sie uporac z montazem haka? Nie dawno przegladalem ustawienia w Komputerze IDS-em i widzialem ze trzeba tam wlaczyc opcje ze auto ma zainstalowany hak

Carnosaur 19-06-2017 21:18

Odp: Montaż haka holowniczego
 
Serwus. Dawno tu nie zaglądałem ;) Jak na razie zawiesiłem temat, ale do wakacji przyszłego roku planuję to mieć za sobą, bo chciałbym caravaningu spróbować :)

ttszakal 06-01-2021 11:23

Odp: Montaż haka holowniczego
 
witam tez mam problem z montazem instalacji do haka w orginalnej wiazce westfalia jest zielona kostka do modułu szyny can tylko w necie nie moge znalesc gdzie sie wpiac

Carnosaur 06-01-2021 11:37

Odp: Montaż haka holowniczego
 
Cytat:

Napisał ttszakal (Post 3308747)
witam tez mam problem z montazem instalacji do haka w orginalnej wiazce westfalia jest zielona kostka do modułu szyny can tylko w necie nie moge znalesc gdzie sie wpiac

Ja rozwiązałem problem po najmniejszej linii oporu. Poszedłem do ASO i zamontowali mi hak razem z instalacją za bodajże 430zł. Generalnie wzięli tyle co każda inna firma, która zajmuje się instalacją haków.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.