Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Wymiana tylnych bębnów na tarcze (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=281360)

wasi69 24-05-2018 16:37

Wymiana tylnych bębnów na tarcze
 
Witam

Czy wymieniał ktoś już bębny z tyłu na tarcze w swojej Foczce?

i proszę o rozwianie wątpliwości "czy jest to legalne" ? w sensie - czytałem na naszym forum o wymianie hamulców Focusów poprzednich generacji jednak pojawiły się tam wpisy "że w papierach od samochodu musi się zgadzać" - jednak nie było wyjaśnione w jakich papierach ani co się ma zgadzać w wpisach?

Dzięki za wszelkie odpowiedzi

Pozdro :)

clubGRANT 24-05-2018 16:56

Odp: Wymiana tylnych bębnów na tarcze
 
O ile z przodu wystarczy zmienić jaźmo aby mieć większe tarcze, to z tyłu zmiana z bębnów na tarcze wymaga wymiany całego wahacza z piastą. Nie prawdą jest że wymiana jest nie zgodna z prawem.
Jaki to rocznik że są bębny w mk3 chyba już wogóle niema bębnów ???

Bump:
Cytat:

Napisał clubGRANT (Post 2983509)
O ile z przodu wystarczy zmienić jaźmo aby mieć większe tarcze, to z tyłu zmiana z bębnów na tarcze wymaga wymiany całego wahacza z piastą. Nie prawdą jest że wymiana jest nie zgodna z prawem.
Jaki to rocznik że są bębny w mk3 chyba już wogóle niema bębnów ???

Masz tu niedrogi swap:
http://allegro.pl/ford-focus-mk3-1-6-hb-piasta-tarcza-zacisk-tyl-011-i6853987819.html

Lukasz2525 24-05-2018 17:19

Odp: Wymiana tylnych bębnów na tarcze
 
Nie "jaźmo", tylko "jarzmo". "Nieprawdą" piszemy łącznie, "niezgodna" również. Za to "w ogóle" oraz "nie ma" piszemy osobno. Zrobiłeś 5 błedów, w kilku linijkach tesktu pisanego ciurkiem, bo nie używasz interpunkcji.

Generalnie chodzi o to, że coś przełożone z innego auta nie ma homologacji, tak samo przy wymianie na większe tarcze z ST'ka, trzeba to zalegalizować chyba w pzm'ocie albo jeździć tak o. A bębny to nawet w nowym Ecosporcie z 2018 są, ostatnio widziałem pod salonem, napęd awd, st line, dotykowr radio, a z tyłu bębny.

weuek 24-05-2018 17:24

Odp: Wymiana tylnych bębnów na tarcze
 
Taka fiesta ST-line wygląda groteskowo z bębnami. Od razu widać, że to fejk.

Ale, że cały wahacz z piastą trzeba wymienić to mnie zaskoczyło. Serio? W poprzednim aucie (na belce) robiłem taką zamianę i piastę zwyczajnie zdjąłem i z powrotem założyłem.

clubGRANT 24-05-2018 17:59

Odp: Wymiana tylnych bębnów na tarcze
 
Cytat:

Napisał Lukasz2525 (Post 2983514)
Nie "jaźmo", tylko "jarzmo". "Nieprawdą" piszemy łącznie, "niezgodna" również. Za to "w ogóle" oraz "nie ma" piszemy osobno. Zrobiłeś 5 błedów, w kilku linijkach tesktu pisanego ciurkiem, bo nie używasz interpunkcji.

Generalnie chodzi o to, że coś przełożone z innego auta nie ma homologacji, tak samo przy wymianie na większe tarcze z ST'ka, trzeba to zalegalizować chyba w pzm'ocie albo jeździć tak o. A bębny to nawet w nowym Ecosporcie z 2018 są, ostatnio widziałem pod salonem, napęd awd, st line, dotykowr radio, a z tyłu bębny.

Pisz na temat ,a jak chcesz punktować to gdzie indzej.

wasi69 24-05-2018 18:17

Odp: Wymiana tylnych bębnów na tarcze
 
Jeśli faktycznie wymiana na tarcze wiąże się z rozkręceniem połowy zawieszenia to chyba spasuje. No ale temat założony po to aby rozwiązać go raz na zawsze. Może da się inaczej.. kto wie PISAĆ PROSZĘ ;)

mastachaz 24-05-2018 19:13

Odp: Wymiana tylnych bębnów na tarcze
 
wystarczy wymienic kilka czesci :) wiem co sie orientowalem.

krzysiek47 24-05-2018 22:04

Odp: Wymiana tylnych bębnów na tarcze
 
Cytat:

Napisał clubGRANT (Post 2983530)
Pisz na temat ,a jak chcesz punktować to gdzie indzej.

Nie obrażaj się!!! @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ma rację, aż "oczy bolą".

Grzegorz MX 25-05-2018 10:00

Odp: Wymiana tylnych bębnów na tarcze
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] nie trzeba zmieniać homologacji ani żadnych PZMOTów.

Należy udać się do uprawnionego warsztatu (legalna firma posiadająca zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 7 października 1997 roku kod działalności gospodarczej PKD 45.20Z) - dodam większość warsztatów je ma, który po swapie tylnej belki wraz z hamulcam tarczowymi w samochodzie wyda zaświadczenie o dokonaniu zmian konstrukcyjnych w pojeździe.

Potem z tym na SKP i badanie - macie full legit.

Dla tych co nie mają problemów - swapować sami i się nie chwalić - tutaj @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ma racje

PS. TAK SAMO JAK ZDJĘCIE KRATKI

wasi69 25-05-2018 10:05

Odp: Wymiana tylnych bębnów na tarcze
 
Dzięki Grzechu

Czyli cała belka jednak leci.. Szkoda


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.