Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] Usunięty DPF, a nowe regulacje prawne (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=282606)

jaksen 22-06-2018 09:15

Usunięty DPF, a nowe regulacje prawne
 
Witajcie!

Od ponad 3 lat jestem zadowolony z użytkowania swojego C-maxa I FL (DM2) z 2008 r. Auto w tej chwili ma ponad 273t, a u mnie od ponad kilkudziesięciu tysięcy kilometrów. Po roku i przebiegu ok 15-20 tys. km od kupna zdecydowałem się na usunięcie DPFu (TuneFORCE). Wszystko ładnie usunięte, pospawane, wyprogramowane, a w mojej głowie błogi spokój, aż do teraz.
Tak, tak z autem dalej wszystko ok, tylko nasz cudowny rząd zamierza wprowadzić nowe regulacje, które mają ukrócić rozpowszechniony proceder wycinania/unieruchamiania dpfów. Z projektem najpierw wyszła Nowoczesna, ale rząd ma podobne zdanie i prędzej czy później (zakładam, że do kilku miesięcy) wprowadzą jakieś procedury, które pozwolą na weryfikację obecności i sprawności dpfów.

Szanowni koledzy, którzy usuneliście tego "cudownego" chwasta, co planujecie? Ponowną instalację? 5000zł kary i wyłączenie auta z ruchu drogowego mi się nie uśmiecha..., a w związku z tym, że autkiem chciałem pojeździć jeszcze maksymalnie 1 rok (rodzina się powiększa) nie wiem, czy jego wymiany nie przyspieszyć, eh.

Proszę o niezabieranie głosu osoby, które DPF nie usuwały, a które zamierzają tylko i wyłączenie negować przedmiotowy proceder -tak, jest on mało "eko", jestem tego świadomy, ale zanim mnie jako właściciela/użytkownika auta zmusi się do bycia "eko" w zakresie pojazdów, w pierwszej kolejności "władni" powinni zając sie tym co tak naprawdę emituje najwięcej szkodliwych substancji do atmosfery - bo wierzcie lub nie, ale przemysł motoryzacyjny jest odpowiedzialny tylko za 5-7% zanieczyszczeń...

phaeton89 22-06-2018 09:55

Odp: Usunięty DPF, a nowe regulacje prawne
 
dlatego ja zrezygnowałem z diesla mam teraz benzynkę a w przyszłosci planuje założył LPG bardziej się opłaca niż diesel

totek2 22-06-2018 10:05

Odp: Usunięty DPF, a nowe regulacje prawne
 
moim zdaniem od wejscia przepisow do realizacji minie sporo czasu.
diagności nie mają jak teraz sprawdzać czy dpf lub egr jest itd.
trochę ropy upłynie zanim pierwsze kary się posypią, pytanie też jaka będzie ich wysokość bo nie koniecznie będzie to 5 tyś.

dziadek janek 22-06-2018 10:51

Odp: Usunięty DPF, a nowe regulacje prawne
 
A co z nowymi samochodami po aferze dieselgate. Jaka jest różnica między autem z wyciętym DPF a tym nowym z oprogramowaniem skrojonym na potrzeby Stacji Kontroli pojazdów?

c-matix 22-06-2018 16:20

Odp: Usunięty DPF, a nowe regulacje prawne
 
Cytat:

Napisał phaeton89 (Post 2996198)
dlatego ja zrezygnowałem z diesla mam teraz benzynkę a w przyszłosci planuje założył LPG

No chyba nie do tego Forda , bo w innym poście piszesz że Fordy nie lubią LPG

Arturroant 22-06-2018 19:19

Odp: Usunięty DPF, a nowe regulacje prawne
 
jak wejdzie ustawa to ciężko będzie im zdiagnozować czy dpf jest . Bo raczej pierwszego lepszego sensora nie odłączy żeby zobaczyć czy pojazd wejdzie w tryb awaryjny bo czasami trzeba resetować komputerem a egr będzie ciężej zobaczyć.

phaeton89 22-06-2018 20:12

Odp: Usunięty DPF, a nowe regulacje prawne
 
Cytat:

Napisał c-matix (Post 2996310)
No chyba nie do tego Forda , bo w innym poście piszesz że Fordy nie lubią LPG

Nie kolego w przyszłości planuje kupić duzo młodsze auto ale z silnikiem 1.6 MPI który stworzony jest do LPG :569::568:g:galy:one:

kln1920 22-06-2018 20:16

Odp: Usunięty DPF, a nowe regulacje prawne
 
Hmm, skąd biorą się takie mity?

tedii 23-06-2018 06:24

Odp: Usunięty DPF, a nowe regulacje prawne
 
Cytat:

Napisał phaeton89 (Post 2996407)
Nie kolego w przyszłości planuje kupić duzo młodsze auto ale z silnikiem 1.6 MPI który stworzony jest do LPG :569::568:g:galy:one:

czyli silnik zaprojektowany i skonstruowany fabrycznie pod LPG ?

majtol88 23-06-2018 06:40

Usunięty DPF, a nowe regulacje prawne
 
U siebie dpfa nie mam bo poprzedni wlasciciel wyciął. Mysle ze poki co nie ma sie czym przejmować. Sprawdzenie czy dpfa nie ma to nie taka prosta sprawa, nie sadze aby diagnosta poświęcał na to czas. Poza tym zanim to wejdzie to minie troche czasu. A sprawdzali ci kiedys spaliny na przeglądzie?

Gdybym autko chcial miec maksymalnie jeszcze rok to w ogole bym sie tym nie przejmowal [emoji4]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.