Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Dobór kół i opon na zimę (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=207484)

szmelcmax 11-07-2014 19:21

Odp: Dobór kół i opon na zimę
 
Cytat:

Napisał marko52 (Post 2239583)
przy maksymalnym obciążeniu samochodu bardzo często jest tak, że koła częściowo chowają się w nadkolach. I wtedy większe koło może obcierać o nadkole, szczególnie, jak zawieszenie jest częściowo zużyte i siada samo z siebie. A przecież przy projektowaniu samochodu bierze się też pod uwagę że wielu użytkownikom zdarzy się samochód przeciążać i zwieszenie musi mieć większy teoretyczny margines pracy. Stąd takie a nie inne prześwity.
Tak to racja - szczególnie gdy jeżdzi sie po nierównościach to wtedy dobija i można zniszczyć nadkole.

Oczywiście. Jak jedziemy po nierównościach przeciążonym autem możemy zniszczyć nie tylko nadkole ale elementy zawieszenia. Także na kołach w podstawowym rozmiarze. A jak wjedziemy za szybko w wyrwę to może to być koniec żywota dla każdej opony i felgi bez względu na rozmiar. A jak ... itd. Ja mówię o normalnej eksploatacji samochodu. I powtórzę jeszcze raz, że nie chodzi mi o wydziwianie w stylu wiejskiego tuningu. A miejsca w nadkolach fordowskich jest przeważnie duży zapas. Albo bardzo duży. I nie miałem problemu na większych kołach w Focusie czy Fieście przy dużym obciążeniu. To są moje spostrzeżenia i doświadczenia. Nie teoria. I o tym piszę. Macie oczywiście prawo uważać inaczej. Ja to szanuję.

Kruszon91 12-07-2014 09:04

Odp: Dobór kół i opon na zimę
 
To ja zapytam, żeby nie tworzyc kolejnego tematu, gdzie najlepiej kupic opony, mnie akurat chodzi o letnie, ale to bez znaczenia. Polecacie jakis sklep internetowy czy raczej kupowac gdziesz osobiscie?

GracKa 12-07-2014 10:18

Odp: Dobór kół i opon na zimę
 
Wielosezonówki wychodzą taniej gdyż nie bawisz się w dokupowanie kompletów lato / zima i ewentualne zmienianie ich co sezon u mecha.

Mam ziombalasów co jeżdżą na wielosesonówkach np: Jeep Grand Cherokee , Honda Accord , Mercedes Vito i kilka innych.

Jeżdżą już kilka dobrych lat i wcale nie mieli więcej wypadków , szybszych zużyć opon.. :D

Tym bardziej przy zimach jakie mamy to kupowanie zimówek czasem wydaje się bezsensowne..

Sam mam 2 komplety , nie żebym bronił wielosezonówek bo je mam ale jakoś praktyczność się odzywa :D.

Kruszon91 Jak masz znajomego mechaniora to możesz u niego bez marży wyciągnąć tanie oponki :D

szmelcmax 13-07-2014 12:25

Odp: Dobór kół i opon na zimę
 
Cytat:

Napisał Kruszon91 (Post 2240405)
To ja zapytam, żeby nie tworzyc kolejnego tematu, gdzie najlepiej kupic opony, mnie akurat chodzi o letnie, ale to bez znaczenia. Polecacie jakis sklep internetowy

Poszukaj w dziale o sklepach. Ja osobiście polecam "TAZ Opony" koło Łańcuta. Ceny nie wysokie, (bywają okazje), dostawa szybka, czasem jakieś gratisy. Mnie np. dołożyli stojak do kół. Asortyment jednak ograniczony. Za to kontakt telefoniczny... . Szefowa ma taki głos i wymowę (z natury), że żaden normalny facet nie da rady obojętnie słuchać. Jakby z innej branży. Ale na poziomie.

marko52 13-07-2014 19:43

Odp: Dobór kół i opon na zimę
 
Patrz na date produkcij - nie raz idzie zbić cene gdy są starsze - to jest jakiś przeciez argument a nie każdy o tym pamieta.Jestem za kupnem w zwykłych sklepach bo widze co kupuje no i potargowac sie mozna.Pozdrawiam.

slick 13-07-2014 22:46

Odp: Dobór kół i opon na zimę
 
Cytat:

Napisał Kruszon91 (Post 2240405)
To ja zapytam, żeby nie tworzyc kolejnego tematu, gdzie najlepiej kupic opony, mnie akurat chodzi o letnie, ale to bez znaczenia. Polecacie jakis sklep internetowy czy raczej kupowac gdziesz osobiscie?

Tylko w necie. Dużo taniej niż w tradycyjnym sklepie. No chyba że kupujesz Dębice z Biedronki. Porównaj sobie ceny w porównywarkach jak i bierz najtańsze i w miarę nowe opony czyli nie z dotem rocznym

TSRules 14-07-2014 09:55

Odp: Dobór kół i opon na zimę
 
oponeo ma nie raz fajne promo, dodatkowo są opinie użytkowników o danych oponach

Cien77 17-07-2014 11:44

Odp: Dobór kół i opon na zimę
 
Cytat:

Napisał GracKa (Post 2240423)
Wielosezonówki wychodzą taniej gdyż nie bawisz się w dokupowanie kompletów lato / zima i ewentualne zmienianie ich co sezon u mecha.

Mam ziombalasów co jeżdżą na wielosesonówkach np: Jeep Grand Cherokee , Honda Accord , Mercedes Vito i kilka innych.

Jeżdżą już kilka dobrych lat i wcale nie mieli więcej wypadków , szybszych zużyć opon.. :D

Tym bardziej przy zimach jakie mamy to kupowanie zimówek czasem wydaje się bezsensowne..

Sam mam 2 komplety , nie żebym bronił wielosezonówek bo je mam ale jakoś praktyczność się odzywa :D.

Kruszon91 Jak masz znajomego mechaniora to możesz u niego bez marży wyciągnąć tanie oponki :D

Cytat:

Napisał GracKa (Post 2240423)
Wielosezonówki wychodzą taniej gdyż nie bawisz się w dokupowanie kompletów lato / zima i ewentualne zmienianie ich co sezon u mecha.

We wszystkich samochodach w rodzinie mamy osobne komplety kół na zimę i lato.
W osobowym samochodzie dobre opony letnie dają nieporównywalny do wielosezonowych komfort jazdy.
W SUVie też mam dwa komplety kół :wink:
Trochę z przypadku, bo musiałem odnowić felgi i trafiłem na dobre tanie stalówki. No i zaskoczyło. Na lato mam opony na lekki teren, szosę, dla mnie wystarczające i w porównaniu z wielosezonowymi u kolegi w podobnym SUVie są znacznie cichsze.
Na zimę mam założone najszersze z możliwych zimowych. Nie zdarzyło mi się zakopać w śniegu.
Tak więc - dla jazdy osobówką, na dobrych drogach i w większości w mieście to chyba tylko komfort decyduje. No i możliwość sfinansowania tego komfortu.

GracKa 17-07-2014 15:13

Odp: Dobór kół i opon na zimę
 
Cien77 do małych dystansów i do osobówki to wielosezonówki są OKI. bo na prawdę ciężko poczuć duży komfort na małych dystansach np: w mieście.

To że są głośniejsze to fakt , ale jak ktoś się przyzwyczaił do hałasu to da się żyć :D

slick 17-07-2014 23:01

Odp: Dobór kół i opon na zimę
 
Ja tu podbiję temat, wielosezonówki mają znacznie gorszą drogę hamowania a w mieście włąsnie jest ona ważna bo jak tupniesz na hamulec z 50 km/h jak wjedzie Ci rower na pasy lub dziecko to 2 metry robi różnice bo albo zatrzymasz się przed albo za pasami


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.